اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شبکه‌ی آزمایشی فایل‌کوین به ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۲ پبی‌بایت دست یافت

تنها با گذشت دو روز از راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی فایل‌کوین و آغاز رقابت ماینرها، این شبکه‌ی «ظرفیت محور» توانست به فضای ذخیره‌سازی قابل توجهی دست یابد

نکات برگزیده مطلب
  • چند روز قبل شبکه‌ی آزمایشی پروژه‌ی فایل‌کوین(FileCoin) آغاز به کار کرد و ماینرهای سراسر جهان برای فعالیت و دریافت پاداش به آن ملحق شدند. تنها با گذشت سه روز از آغاز کار شبکه‌ی آزمایشی ظرفیت ذخیره‌سازی ارائه شده به این شبکه از مرز ۱۲ پبی‌بایت(تقریبا ۱۲/۹ پتابایت) عبور کرده است.

محبوبیت شبکه‌ی فایل‌کوین

 طبق آمار و ارقام منتشر شده در وب‌سایت رسمی پروژه‌ی فایل‌کوین(FileCoin)، تنها پس از گذشت دو روز از راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی و آغاز تست‌های مختلف بر روی این شبکه، فضای ذخیره‌سازی فایل‌کوین به ۱۲ پبی‌بایت(تقریباً ۱۲/۹ پتابایت) رسیده است.

فایل‌کوین FileCoin فایل کوین

این شبکه «مسابقه‌ی فضاء فایل‌کوین» را در روز ۲۴ام آگوست و به عنوان «یک رقابت مشترک» با هدف آزمایش و بررسی شبکه آغاز کرد. ماینرهای سراسر جهان اکنون در راستای آزمایش شبکه و دریافت پاداش وعده داده شده(توکن‌های FIL) به این شبکه‌ی نوپا ملحق شده و فضای خالی هارد دیسک خود را در اختیار این پروژه قرار داده‌اند.

در بخشی از توضیحات مربوط به این شبکه آمده است:

همکاری و رقابت به صورت همزمان. ۵۰ ماینر برتر در هر منطقه و ۱۰۰ ماینر برتر در سطح جهان واجد شرایط دریافت پاداش هستند. هرچه قدرت ذخیره‌سازی شبکه بیشتر باشد، مجموع جوایز اهدا شده نیز بزرگ‌تر و بیشتر خواهد بود. FileCoin Website

وضعیت شبکه

در حال حاضر، ظرفیت شبکه‌ی آزمایشی فایل‌کوین چیزی بیش از ۱۲ پبی‌بایت(pebibyte) است که بین ۲۸۰ ماینر تقسیم شده است، به عبارتی می‌توان گفت که به هر ماینر به طور متوسط ۴۶ تبی‌بایت(tebibytes) ارائه شده است. برای مقایسه‌ی بهتر می‌توان گفت که این حجم برابر است با ۱۲۵۰۰ فیلم سینمایی دوساعته.

فایل‌کوین FileCoin فایل کوین

طبق گزارشات منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های کوین‌گیکو(CoinGecko) در رابطه با شبکه‌ی فایل‌کوین، توکن‌های FIL در حال حاضر صادر نشده‌اند، با این حال توکن‌های IOU که براساس تغییرات قیمت توکن‌های FIL عرضه‌ شده‌اند، در حال حاضر با قیمت ۱۶/۵ دلار به فروش می‌رسند. با در نظر گرفتن این قیمت، مجموع جوایز شبکه‌ی آزمایشی فایل کوین احتمالاً چیزی حدود ۶۶ میلیون دلار می‌باشد.

پبی‌بایت و تبی‌بایت بخشی از یک سیستم باینری جهت اندازه‌گیری کامپیوتری و فضای ذخیره‌سازی هستند که در سال ۱۹۹۸ توسط کمیسیون بین‌المللی الکتروتکنیک ایجاد شدند.

مسابقه‌ی «فضاء ذخیره‌سازی فایل‌کوین» به مدت سه هفته ادامه داشته و قرار است در اواسط ماه سپتامبر به پایان برسد. به نظر می‌رسد که پس از گذشت ۳ سال از ارائه‌ی اولیه‌ی(ICO) شبکه‌ی فایل‌کوین، این شبکه در نظر دارد تا شبکه‌ی اصلی خود را راه‌اندازی کند.

نظر شما در رابطه با وضعیت فعلی شبکه‌ی فایل کوین تنها با گذشت چند روز از راه‌اندازی آن چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا