اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

تنها حدود 10 درصد از حساب‌های کاربری کره‌ای با قوانین جدید تطبیق پیدا کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • بیشتر سرمایه‌گذاران بازار ارزهای رمزگذاری‌شده در کره‌جنوبی کماکان ناشناس هستند و به سیستم نام واقعی دولت که اجباری شده است، وارد نشده‌اند. تا به اینجا تنها 10 درصد از معامله‌گران بازار، اکانت‌های مجازی خود را طبق این سیستم به اکانت‌های مشخص با نام واقعی تبدیل کرده‌اند.

سیستم استفاده از حساب‌های با نام واقعی برای استفاده کننده‌گان از اکسچنج‌های ارزهای رمزگذاری شده به عنوان بخشی از قوانین وضع شده توسط دولت کره‌جنوبی برای ارزهای رمزگذاری شده بوده و از تاریخ 30 ژانویه رسما اجرایی شد. سیستم جدید قرار است که حساب‌های مجازی پیشین را که اجازه‌ی معامله‌ی ناشناس ارزها را به صاحبان آن‌ها می‌داد تبدیل به حساب‌های کاربری با نام و هویت واقعی کند. اگر چه، براساس گزارش‌های محلی، پس از گذشت یک هفته، تنها 8.21 درصد از تمام افرادی که در کره‌جنوبی در بازار ارزها فعالیت می‌کنند، طبق این سیستم تغییر حساب داده‌اند.

علیرغم اینکه این سیستم در 6 بانک بزرگ این کشور اجرایی شده و انجام می‌شود، بیشتر معامله‌گران این کشور کماکان بصورت ناشناس در حال فعالیت هستند. با این حال تنها 3 بانک از این 6 بانک این سیستم را عملیاتی کرده‌اند: بانک صنعتی کره (IBK)، بانک Nonghyup و بانک Shinhan

این سیستم جدید به بانک‌ها این امکان را می‌دهد تا مشتریان خود را شناخته و هویت واقعی آن‌ها را ثبت نمایند و تعهدات ضد پولشویی خود را بجا آورند.

سه‌شنبه Yonhap گزارش داد که “مجموع تعداد حساب‌هایی که این 3 بانک باید براساس سیستم جدید تبدیل به حساب‌های مشخص با هویت واقعی کنند، 1.745.000 است که از این پس از یک هفته، تنها 143.330 حسا تبدیل شده‌اند.”  همانطور که در خبرها نیز آمده که:

نرخ تبدیل حساب‌ها حتی به 10 درصد نیز نرسیده و حدود 1.6 میلیون حساب کاربری هنوز هویت خود را تایید نکرده‌اند.

 

روند تبدیل کند
براساس گزارش نشریه‌ها، بانک IBK بیشترین نرخ تبدیل را در بین 3 بانک نام برده شده، دارد. این بانک که سرویس‌دهنده‌ی اکسچنج upbit(اکسچنج پشتیبانی شده توسط شرکت سرویس‌دهنده‌ی اینترنت Kakao) است، تقریبا 570 هزار حساب ارزهای رمزگذاری‌شده دارد که از این تعداد، پس از گذشت یک هفته، توانسته 71 هزار حساب را با سیستم جدید تطبیق دهد و با این حساب نرخ تبدیل این بانک 12.46 درصد بوده است.

بانک Shinhan حدود 9.84 درصد از حساب‌های اکسچنج Korbit را تبدیل کرده یعنی حدود 12 هزار حساب از مجموع 122 هزار حسابی که در این اکسچنج هستند.

و بانک Nonghyup از مجموع 150 هزار حساب اکسچنج Coinone حدود 8.67 درصد یعنی تقریبا 13 هزار حساب را تبدیل کرده است.

این بانک همچنین از مجموع 900 هزار حساب اکسچنج Bithumb، حدود 47 هزار حساب یعنی 5.22 درصد از حساب‌های این اکسچنج را نیز تبدیل کرده که نرخ تبدیل پایین این اکسچنج و تاخیری که بانک مسئول این اکسچنج در روند تبدیل انجام داده است، به دلیل تحقیقات پلیس در خصوص هکی است که سال گذشته در این اکسچنج انجام شد. همچنین خبرگزاری اشاره کرد که، طبق قوانین جدید کودکان و افراد خارجی اجازه‌ی ایجاد حساب ندارند. و ادامه داد:

یکی از دلایل اصلی نرخ تبدیل پایین حساب‌ها، این است که افرادی که از قبل در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تا زمانی که قصد سرمایه‌گذاری مجدد نداشته باشند، نیازی به تایید هویت حساب کاربری خود ندارد.

در حال حاضر، افرادی که از قبل حساب کاربری داشته و در حساب خود موجودی دارند، بدون هیچ مشکلی می‌توانند از حساب کاربری خود برای معامله استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا