اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

با توجه به روند افزایشی قیمت اتریوم، آیا این رمزارز خواهد توانست رکورد قیمت خود را جابجا کند؟

در این مقاله به بررسی نمودارهای اتریوم می‌پردازیم تا ببینیم این رمزارز برای رسیدن و عبور از رکورد قیمت ۱۴۰۰ دلاری خود از چه موانعی باید عبور کند

طی روزهای گذشته قیمت اتریوم یک روند افزایشی دیوانه‌وار را آغاز کرده است. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با یک روند افزایش قیمت ۱۶ درصدی مواجه شده و طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش هر واحد ETH از رقم ۴۴۰ دلار نیز عبور کرده است. تحلیلگران معتقد‌اند که در حال حاضر اتریوم یک پرچم صعودی قدرتمند را تشکیل داده که تنها در انتظار انفجار و رسیدن به رکورد‌های جدید است. همانطور که انتظار می‌رود، طی یک هفته‌ی گذشته نیز حجم مبادله‌ی شبکه‌ی اتریوم با یک روند کاهشی چشم‌گیر مواجه شده است، موضوعی که نشان‌دهنده‌ی یک روند صعودی قریب‌الوقوع در آینده‌ی نزدیک می‌باشد. با این حال یک پرسش مطرح می‌شود، اینکه هم اکنون چه موانعی برای افزایش قیمت اتریوم، شکست رکورد قبلی و جهش تا مرز ۲۶۰۰ دلار وجود دارد؟

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت

آنالیز قیمت اتریوم، عبور از مرز ۴۲۰ دلاری

پس از افزایش ناگهانی قیمت اتریوم و عبور ارزش هر واحد ETH از مرز ۴۱۵ دلار، این رمزارز سریعاً دچار اصلاح ارزش شدید شد و در نسبت طلایی ۳۶۰ دلار یک نقطه‌ی حمایتی ایجاد کرد. در حال حاضر، قیمت این رمزارز محبوب توانسته یک بار دیگر سطح مقاومت ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار را شکست داده است. روز گذشته هم شاخص MACD(متوسط تغییرات واگرایی همگرایی، از این شاخص برای پیش‌بینی روند حرکتی جدید استفاده می‌شود) علائمی از یک اصلاح ارزش را به نمایش گذاشت، با این حال شاهد افزایش قیمت نسبی اتریوم بودیم.

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت
نمودار تغییرات قیمت ۲۴ ساعته اتریوم بر حسب دلار

آخرین نقطه‌ی مقاومتی که یک مانع کوچک برای اتریوم به شمار می‌آمد، نقطه‌ی ۴۲۰ دلاری بود که توسط این رمزارز شکسته شد. این افزایش قیمت باعث شد تا احتمال جهش قیمت، آغاز یک روند صعودی قوی‌ و حتی احتمال عبور از مرز ۴۶۰ دلار طی روزهای پایانی هفته نیز وجود داشته باشد. در حال حاضر نقطه‌ی ۴۴۰ دلاری به عنوان بالاترین نرخ مبادله‌ی ETH طی دو سال گذشته، به عنوان مهم‌ترین نقطه‌ی مقاومت شناخته می‌شود که عبور از آن می‌تواند چشم‌انداز روشنی برای بیت کوین به وجود آورد.

 با این حال، پیش از رسیدن به این سطح، اتریوم باید مرز ۴۳۷ دلار را پشت سر بگذارد. با عبور از این نقطه و شکست مقاومت ۴۴۰ دلاری، راه برای جهش قیمت باز شده و احتمال آغاز یک روند صعودی تا نرخ طلایی ۵۵۰ دلار نیز وجود خواهد داشت. این افزایش قیمت نشان دهنده‌ی یک پتانسیل صعودی تقریباً ۵۰ درصدی خواهد بود.

نقاط مهم برای شکست

به طور خلاصه می‌توان گفت که این سه نقطه‌ی مقاومتی برای صعود قیمت اتریوم بسیار مهم هستند. سه نقطه‌ی مقاومت مذکور به ترتیب عبارتند از نقطه‌ی ۴۳۰ دلار، نقطه‌ی ۴۴۰ دلار و نقطه‌ی ۵۵۰ دلار.

البته امکان ثبت یک کمینه‌ی بزرگ دوتایی در نمودارهای تغییر قیمت اتریوم وجود دارد. اتریوم در حال حاضر به دنبال آزمایش نقطه‌ی مقاومت بالای ۴۵۰ دلار است تا امکان دست‌یابی به آن مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که اتریوم بتواند با آغاز یک روند افزایش قیمت نسبی تمام نقاط مقاومت فوق را پشت سر بگذارد، راه برای رسیدن به سطوح بعدی قیمت یعنی نقطه‌ی ۶۲۴ دلار، نقطه‌ی ۷۵۶ دلار، نقطه‌ی ۸۳۹ دلار و در نهایت مقاومت ۹۷۸ دلار باز خواهد شد.

حال در صورتی که اتریوم بتواند این نقاطه را هم پشت سر بگذارد، مقصد این روند صعودی بالاترین رکورد قیمت این رمزارز یعنی ۱۱۴۰ دلار خواهد بود. البته در صورت رد شدن آن، امکان اصلاح قیمت و سقوط نسبی ارزش وجود دارد.

اکنون بر اساس افزونه‌های فیبوناچی می‌تواند نقاط کوتاه- میان مدت و همچنین  اهداف قیمت بلند مدت را مشاهده کرد. با استفاده از فرمول‌های ریاضی و استفاده از نسبت فیبوناچی می‌توان ارقام ۵۵۰ دلار، ۶۲۴ دلار، ۷۵۶ دلار، ۸۳۹ دلار، ۹۷۸ دلار و در نهایت ۱۱۴۰ دلار را به عنوان بیشینه‌ی جدید قیمت و یا سطوح مقاومت طی ۴ ماه آینده مشاهده کرد.

تجزیه و تحلیل بلند مدت قیمت اتریوم

اگر تحلیل تکنیکال را نادیده بگیریم، تغییرات بلند مدت ارزش اتریوم به دلار(ETH/USD) به دلیل ارتقاء شبکه به نسخه‌ی دوم اتریوم(ETH 2.0) پتانسیل شکل‌دهی یک روند صعودی داشته و آینده‌ی روشنی برای آن پیش‌بینی می‌شود. بروزرسانی ETH 2.0 در حال حاضر یکی از مورد انتظارترین تغییرات تاریخ صنعت رمزارزها به شمار می‌آید؛ گرچه هنوز مشخص نشده است که ETH 2.0 دقیقاً چه زمانی عرضه و آماده‌ی فعالیت خواهد بود.

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت
نمودار تغییرات قیمت یک ماهه‌ی اتریوم بر حسب دلار

شاید بر همین اساس بتوان گفت که رمزارز اتریوم هم اکنون در راه رسیدن به نرخ طلایی ۵۵۰ دلار است. شاخص تغییرات متوسط MACD همچنان روند صعودی را دنبال می‌کند، به همین دلیل احتمال آغاز روند صعودی برای شاخص RSI(شاخص قدرت نسبی، یک شاخص تکنیکال که در تجزیه و تحلیل داده‌ها و بازارهای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد) نیز وجود دارد. بر اساس اعداد و ارقام ارائه شده توسط این دو شاخص می‌توان گفت که هدف اصلی اتریوم در حال حاضر رسیدن به نقطه‌ی ۵۵۰ دلاری است.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در برابر بیت کوین

اتریوم در حال حاضر می‌تواند پیش از رسیدن به نقاط مقاومتی مورد نظر، طی دو روز آینده شاهد افزایش ارزش ۱۹ درصدی در مقابل بیت کوین باشد. شایان ذکر است که اتریوم هم اکنون نسبت به سال گذشته(YTD) افزایش ارزش ۲۲۳ درصدی را تجربه کرده است.

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت
نمودار ۲۴ ساعته‌ی تجزیه و تحلیل تغییرات ارزش اتریوم در مقابل بیت کوین(ETH/BTC)

نرخ تغییرات تند اتریوم طی ۳۰ روز گذشته بر اساس متوسط سودآوری روزانه نیز چیزی حدود ۸/۷۲ درصد تخمین زده می‌شود. به عبارتی سرمایه‌گذاران اتریوم طی یک ماه گذشته روزانه به طور متوسط حدود ۸ درصد سود سرمایه‌گذاری داشته‌اند.

نرخ تند یا شاخص تغییرات تند(Sharpe indicator) معمولاً برای محاسبه‌ی عملکرد یک سرمایه‌گذاری جهت پذیرش ریسک آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه اعداد بدست آمده به واسطه‌ی این شاخص بزرگ‌تر باشد، بازده و سودآوری بدست آمده در مقابل ریسک سرمایه‌گذاری بیشتر خواهد بود. از این شاخص می‌توان برای تخمین سودآوری یک رمزارز خاص و یا تمام سبد دارایی استفاده کرد.

آیا افزایش قیمت اتریوم تا مرز ۲۶۰۰ دلار امکان‌پذیر است؟

اگر به دنبال بررسی تغییرات سالانه‌ی قیمت اتریوم هستید، حتماً باید نگاهی به اصل قطبیت(principle of polarity) داشته باشید.

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت
نمودار تغییرات قیمت یک ساله‌ی اتریوم بر حسب دلار

براساس اصل قطبیت، زمانی که یک سطح مقاومت(حمایت) شکسته می‌شود، تغییراتی در این سطح ایجاد شده و دفعه‌ی بعد به شکل یک سطح حمایت(مقاومت) ظاهر خواهد شد. این رویداد به دلیل تغییر سطح عرضه و تقاضا ایجاد می‌شود. زمانی یک سطح مقاومت(حمایت) شکسته می‌شود که تقاضا(عرضه) جایگزین میزان تقاضا در آن سطح قیمت شود.

اصل قطبیت این ایده را تجسم می‌کند که همه‌چیز دوگانه است، یعنی همه‌چیز دارای دو قطب است و هرچیزی می‌تواند عکس خود را هم داشته باشد.

حال با اعمال اصل قطبیت به موضوع تغییرات قیمت اتریوم بر حسب دلار(ETH/USD)، متوجه می‌شویم که ارزش هر واحد ETH طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است، درحالیکه حجم مبادله‌ی روزانه‌ی این شبکه از ۱۸/۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

شیب تغییرات

اکنون در ساده‌ترین حالت می‌توان گفت که روند تغییرات ارزش را می‌تواند به عنوان شیب تغییرات قیمت توصیف کرد. شیب تغییرات فعلی به نقطه‌ی ۴۵۰ دلاری ختم می‌شود. اگر این روند حرکتی با کاهش قدرت مواجه شده و به سمت دیگری حرکت کند، بازار اتریوم به حالت «بدون مسیر» درآمده و یا در یک محدوده خاص فعالیت می‌کند.

با استفاده از اصل قطبیت و تقسیم مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بازار اتریوم بر ذخیره‌ی فعلی بیت کوین با عادی‌سازی میزان عرضه و حمایت از قیمت فعلی(به شرط در نظر گرفتن مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بیت کوین که همچنان یکسان باشد)، می‌توان گفت که بیشینه‌ی بعدی قیمت اتریوم نسبت به دلار(ETH/USD) چیزی بین ۲۵۰۰ دلار و ۲۶۰۰ دلار خواهد بود. رسیدن به این نقاط در بازارهای عادی بسیار دشوار به نظر می‌رسد، اما همانطور که پیش از این نیز شاهد آن بوده‌ایم، دنیای رمزارزها مملو از شگفتی است و اتفاقی ممکن است در آن رخ دهد.

نتیجه‌گیری

اتریوم ETH آنالیز تغییرات قیمت

اتریوم توانسته با عبور از مرز ۴۰۰ دلار به بالاترین ارزش طی دو سال گذشته رسیده و امکان جهش قیمت تا سطح ۴۴۰ دلار و فراتر از آن را هم بوجود آورد. در حال حاضر شاید اصلاح ارزش جزئی ایجاد شود، اما شاخص‌های مربوط به تغییرات قیمت اتریوم از یک موج صعودی در آینده‌ی نزدیک و افزایش قیمت تا بیشینه‌ی ۱۱۴۰ دلار خبر می‌دهند.

در سال ۲۰۲۰ و پیش از بازگشت قیمت و افت ارزش اتریوم، این رمزارز چیزی حدود یک هزار درصد سودآوری به همراه داشته است؛ بنابراین با در نظر گرفتن احتمال آغاز یک روند صعودی دیگر، اتریوم می‌تواند برای افرادی که به دنبال استفاده از نوسانات بازار و همچنین بهره‌مندی از موقعیت‌های کوتاه و بلند مدت هستند، سودآوری خوبی به همراه داشته باشد.

به نظر شما بر اساس آمار و نمودارهای ارائه شده در این مقاله آیا احتمال جهش قیمت اتریوم تا بیشینه‌ی ۱۱۴۰ دلار و یا حتی جهش به نقطه‌ی ۲۶۰۰ دلاری وجود دارد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
Cryptoticker

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا