اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

آیوتا قصد راه‌اندازی یک دفترکل توزیع شده‌ی جدید با مقیاس‌پذیری بهتر را دارد

توسعه‌دهندگان آیوتا چندی قبل از سه مرحله‌ی اصلی توسعه و راه‌اندازی شبکه‌ی جدید IOTA 2.0 رونمایی کردند

نکات برگزیده مطلب
  • بنیاد آیوتا چندی قبل اعلام کرد که به دنبال راه‌اندازی یک دفترکل توزیع شده‌ی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر است. به گفته‌ی آن‌ها روند توسعه‌ی این شبکه‌ی جدید شامل سه مرحله‌ی اصلی است که براساس روند تولید عسل نامگذاری شده‌اند.

ارتقاء شبکه‌ی آیوتا

بنیاد آیوتا در حال حاضر به دنبال تکمیل مراحل اولیه‌ی راه‌اندازی نسخه‌ی دوم شبکه‌ی آیوتا(IOTA 2.0) می‌باشد. در وب‌سایت مربوط به این پروژه گفته شده که هدف از راه‌اندازی این شبکه‌ی جدید ردیابی و پیگیری فرایندی است که شامل حذف «هماهنگ‌کننده(Coordinator)» از این شبکه می‌باشد.

اگر این کار با موفقیت انجام شود، شبکه‌ی جدید IOTA 2.0 به وجود خواهد آمد. همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ی جدید نیز آیوتا روند مهاجرت به این دفترکل غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر توزیع شده را کامل می‌کند.

هماهنگ‌کننده‌ی شبکه یکی از اجزاء اساسی و محوری شبکه‌ی آیوتا می‌باشد، زیرا این جزء روند پردازش بخش‌های مختلفی از جمله امضاء تراکنش‌ها را برعهده دارد.

راه‌اندازی وب‌سایت هماهنگ‌کننده(Coordicide website) در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ همچنان به عنوان یکی از رویداد‌های قابل توجه صنعت رمزارزها شناخته می‌شود.

امکان ایجاد تغییرات در هماهنگ‌کننده وجود دارد

هماهنگ‌کننده‌ی شبکه‌ی آیوتا وظایف مختلفی در این شبکه بر عهده دارد، از جمله قابلیت مقابله با هرگونه حملات پرداخت مضاعف بر روی شبکه.

به طور کلی می‌توان گفت که هماهنگ‌کننده از شبکه‌ی آیوتا به عنوان یک محافظ امنیتی در برابر هکرهایی که هدف آن‌ها سوءاستفاده از دفترکل توزیع شده‌ی(DLT) غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر است، عمل می‌کند.

طبق اعلام توسعه‌دهندگان بنیاد آیوتا، حذف ویژگی‌های اصلی شبکه بسیار دشوار است، و یکی از این ویژگی‌های برجسته همان هماهنگ‌کننده‌ی شبکه می‌باشد. به گفته‌ی آنها برای موفقیت‌آمیز بودن این فرایند، باید روند حذف به سه مرحله‌ی اصلی تقسیم شود.

سه مرحله‌ی اصلی برای دستیابی به یک دفترکل توزیع شده‌ی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر

آیوتا اعلام نموده که سه مرحله‌ی اساسی برای مهاجرت به نسخه‌ی دوم شبکه‌ی آیوتا را براساس فرایند تولید عسل نامگذاری کرده است.

بنیاد آیوتا نسخه‌ی دوم شبکه‌ی IOTA

مرحله‌ی اول پولن(Pollen یا گرده‌) نام دارد. این مرحله در واقع مرحله‌ی تحقیق و توسعه خواهد بود و طی آن در راستای آزمایش امنیت شبکه، حملات خاصی به آن صورت خواهد گرفت. پس از پایان مرحله‌ی اول، طرح نهایی IOTA 2.0 ایجاد خواهد شد.

مرحله‌ی دوم نکتار(Nectar یا شهد) نام دارد. در این مرحله شاهد راه‌اندازی و اجرای کامل هماهنگ‌کننده در شبکه‌ی آزمایشی خواهیم بود. هدف از این مرحله بررسی شبکه‌ی آزمایشی جهت کشف نقاط ضعف و اشکالات نرم‌افزاری احتمالی بوده و در نهایت شبکه‌ی آزمایشی را برای راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی آماده می‌کند.

توسعه‌دهندگان در رابطه با این موضوع اعلام کرده‌اند که یک سیستم پرداخت پاداش برای توسعه‌دهندگانی که توانسته‌اند در راستای شناسایی اشکالات نرم‌افزاری به آن‌ها کمک کنند، ایجاد شده است.

مرحله‌ی آخر هم هانی(Honey یا عسل) نام‌گذاری شده که در آن شاهد اجرای کامل و نهایی هماهنگ‌کننده خواهیم بود. پیش از راه‌اندازی کامل شبکه، آزمایشات مختلفی برای بررسی هرچه بیشتر آن صورت خواهد گرفت.

نظر شما در رابطه با روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم شبکه‌ی آیوتا چیست؟‌ با راه‌اندازی این دفترکل توزیع شده‌ی غیرمتمرکز چه تغییراتی در شبکه‌ی آیوتا بوجود خواهد آمد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا