اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

طی حمله به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک، معادل ۱/۶۸ میلیون دلار پرداخت مضاعف صورت گرفته است!

شرکت بیت‌کوئری با انتشار گزارشی توضیح داد که در آخرین «حمله‌ی ۵۱ درصد» صورت گرفته به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک معادل ۲۳۸ هزار واحد رمزارز ETC دچار پرداخت مضاعف شده است

نکات برگزیده مطلب
  • محققان شرکت بیت‌کوئری(Bitquery) در تازه‌ترین گزارشات منتشر شده در رابطه با حملات ۵۱ درصد به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک(ETC) اعلام کرده‌اند که در حمله‌ی دوم که روز پنج‌شنبه رخ داده است، ۴۲۳۶ بلاک سازمان‌دهی مجدد شده و چیزی حدود ۱/۶۸ میلیون دلار رمزارز ETC دچار پرداخت مضاعف گردیده است. براساس آنچه در این گزارش آمده است، مهاجمان تلاش کرده‌اند تا معادل ۳/۳ میلیون دلار پرداخت مضاعف انجام دهند، با این حال تنها ۲۳۸ هزار واحد اتریوم کلاسیک دچار پرداخت مضاعف گردیده است.

گزارشات بی‌کوئری

براساس تحقیقات صورت گرفته توسط وب‌سایت بیت‌کوئری(Bitquery)، حمله‌ی ۵۱ درصد روز پنج‌شنبه که دومین حمله به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک طی یک هفته به شمار می‌آید، منجر به سازماندهی مجدد ۴۲۳۶ بلاک شده و چیزی حدود ۱/۶۸ میلیون دلار رمزارز پرداخت مضاعف گردیده است.

حملات ۵۱ درصد اتریوم کلاسیک ETC

براساس گزارش فوق، مهاجم در ابتدا تلاش کرده است تا ۴۶۵ هزار واحد رمزارز اتریوم کلاسیک با ارزشی بالغ بر ۳/۳ میلیون دلار را پرداخت مضاعف کند، با این حال تنها ۲۳۸ هزار واحد ETC دچار پرداخت مضاعف گردیده است که ارزش آن حدود ۱/۶۸ میلیون دلار می‌باشد.

علاوه بر این،  ۱۴۲۰۰ واحد ETC دیگر نیز در طول این حادثه به عنوان پاداش بلاک‌ها توسط مهاجمان به سرقت رفته است.

قدرت هش لازم برای حملات ۵۱ درصد

پلت‌فرم بیت‌کوئری اعلام نموده که قدرت هش لازم برای انجام موفقیت‌آمیز این حمله احتمالاً از همان پلت‌فرمی تهیه شده است که برای حمله‌ی اول نیز از آن قدرت هش کرایه شده بود، یعنی پلت‌فرم استخراج ابری نایس‌هش(NiceHash) که می‌توان با پرداخت هزینه‌، قدرت هش لازم برای استخراج رمزارز(در این مورد حمله‌ی ۵۱ درصد) را برای مدت مشخصی کرایه کرد.

همانطور که گفته شده حمله‌ی پنج‌شنبه دومین حمله به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک طی یک هفته بوده است. حمله‌ی اول در تاریخ ۱ام آگوست رخ داد و در ابتدا تصور می‌شد که تغییرات به وجود آمده نتیجه‌ی یک خطاء نرم‌افزاری است.

آزمایشگاه‌های اتریوم کلاسیک(Ethereum Classic Labs) سازمان اصلی توسعه‌دهنده‌ی پروژه‌ی اتریوم کلاسیک روز جمعه اعلام کرد که شرکت حقوقی کوبر و کیم(Kobre & Kim) را برای انجام تحقیقات لازم پیرامون حملات ۵۱ درصد و پیگیری اتهامات جنایی علیه عاملان این دو حادثه، در اختیار گرفته است.

نظر شما در رابطه با حادثه‌ی حملات ۵۱ درصد به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک با استفاده از هش‌ریت اجازه‌ای چیست؟ چه راهکاری برای مقابله با اینگونه مسائل وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا