اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

آیا جهش اخیر سهام S&P 500 منجر به آغاز روند صعودی بیت کوین خواهد شد؟

تحلیلگران معتقد‌اند که یک همبستگی و ارتباط قدرتمند بین بیت کوین و سهام S&P 500 وجود دارد و جهش ارزش چند روز قبل بازار سهام منجر به افزایش قیمت بیت کوین در آینده‌ی نزدیک خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • با نگاهی به نمودار تغییرات ارزش بیت کوین طی هفته‌های گذشته در می‌یابیم که این رمزارز در حال حاضر تغییرات ارزش چندانی نداشته و تمایلی برای تغییر این وضعیت هم ندارد. گرچه طی دو ماه گذشته بیت کوین چند مرتبه برای شروع یک روند صعودی تلاش کرده است، اما هرگز نتوانسته نقطه‌ی مقاومت ۹۳۰۰ دلار را شکست دهد. با این حال طی روزهای گذشته شاهد یک جهش ناگهانی در ارزش سهام S&P 500 و ثبت یک رکورد جدید برای ارزش آن بوده‌ایم، این درحالیست که به گفته‌ی اغلب تحلیلگران یک همبستگی و رابطه‌ی قوی بین سهام S&P 500 و بیت کوین وجود دارد. آیا روند افزایش ارزش سهام S&P 500 باعث آغاز روند صعودی بیت کوین در آینده‌ی نزدیک خواهد شد؟

بیت کوین ساکت است

به نظر می‌رسد که بیت کوین دوباره در وضعیت ثبات قرار گرفته و هیچ‌گونه تغییرات ارزش طی روزهای گذشته نداشته است. طبق اطالاعات منتشر شده توسط وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ(CoinmarketCap)، این رمزارز محبوب طی ۲۴ ساعت گذشته تنها با افزایش ۰/۱۵ درصدی ارزش روبرو بوده‌ است. عدم تغییر و نوسان ارزش بیت کوین زمانی نمایان‌تر می‌شود که اعلام کنیم این رمزارز طی ۲ هفته‌ی گذشته تنها حدود ۵ درصد تغییر ارزش داشته است.

بیت کوین سهام S&P 500

با این وجود، در صورت مشاهده‌ی تغییرات شدید و قدرتمند در بازار سهام، احتمالاً بیت کوین نیز یک روند صعودی را آغاز خواهد کرد. گذشته از این، ارتباط تنگاتنگ و همبستگی شدید بین این دو بازار در آینده‌ی نزدیک باعث افزایش ارزش و آغاز روند صعودی خواهد شد.

تاثیر بازار سهام بر بیت کوین

با وجود بدتر شدن اوضاع مربوط به گسترش کووید۱۹ در جهان و عدم اطمینان موجود در اقتصاد، روز دوشنبه سهام S&P 500 پس از شروع آهسته‌ی روز کاری، با افزایش ناگهانی و جهش ارزش روبرو شد. در ساعات پایانی روز دو نشبه این سهام ارزشمند با افزایش ۰/۸۵ درصد نسبت به ساعات ابتدایی همان روز مبادله می‌شد. در حال حاضر هر سهام S&P 500 با قیمت ۳۲۵۱ دلار مبادله می‌شود، که بالاترین رقم از ماه فوریه تا به امروز به شمار می‌آید.

تحلیلگران معتقد‌اند که جهش ناگهانی ارزش S&P 500 دو دلیل احتمالی دارد:

  • استحکام فوق‌العاده‌ی ارزش سهام شرکت‌های حوزه‌ی فن‌آوری از جمله آمازون در زمان گسترش بیماری کرونا در جهان، که در یک روز کاری با افزایش ۸ درصدی روبرو شد.
  • صحبت‌های آقای استیون منوچین(Steven Mnuchin) وزیر خزانه‌داری ایالات متحده که توضیح داد لایحه‌ی کمک مالی و محرکت اقتصادی بعدی حداقل یک تریلیون دلار بودجه را شامل خواهد شد.

 

بیت کوین سهام S&P 500

با در نظر گرفتن همبستگی بیت کوین و بازار سهام، این احتمال وجود دارد که در آینده‌ی نزدیک شاهد شکل‌گیری یک روند صعودی برای بیت کوین باشیم. با مشاهده‌ی نمودار فوق، می‌توان گفت که در حال حاضر فاصله‌ی بازار سهام و بیت کوین از لحاظ تغییرات ارزش زیاده شده و این رمزارز به دنبال پر کردن این شکاف خواهد بود.

متی گرین‌اسپن(Mati Greenspan) بنیانگذار کوانتوم اکونومیسکس(Quantum Economics) اوایل سال جاری اعلام کرد که از ژانویه‌ی ۲۰۱۱ به بعد یک همبستگی بسیار قدرتمند بین بیت کوین و سهام S&P 500 ایجاد شده است.

این ارتباط و همبستگی آنقدر مشهود و آشکار شده که حتی تحلیلگرانی که این بازار را دنبال می‌کنند، نسبت به وجود آن آگاهی پیدا کرده‌اند. یک تیم تحلیلگر بانک جی‌پی‌مورگان(JP Morgan) در ماه ژوئن خاطر نشان کرد که «پس از سقوط ماه مارس، بازار رمزارزها بیش از پیش شبیه به بازار سهام عمل می‌کند».

علت این همبستگی چیست؟

برخی بر این باورند که همبستگی بین این دو به در واقع یک بازار بسیار کوچک است. یکی از مبادله‌گران سرشناس حوزه‌ی رمزارز اعلام نموده که:

این همبستگی به دلیل یک بازار بسیار کوچک بوجود آمده است. مشتقات اکنون به یک حجم مبادله‌ی بسیار پایین رسیده‌اند و عموماً نتوانسته‌اند به وضعیت پرسود و قابل توجه‌ی پیشین خود بازگردند. در حال حاضر حجم مبادله‌ی مشتقات کوین‌بیس در روزهای عادی چیزی حدود ۸۰ میلیون دلار است و بیت‌مکس نیز درگیر حجم مبادله‌ی پایین است. Crypto Trader

با در نظر گرفتن عدم تغییرات ارزش بیت کوین و عدم حرکت به طور مستقل از کاتالیزورهای خارجی، می‌توان گفت که این کمبود نقدینگی در بازار مشتقات تا زمان حرکت و آغاز یک روند صعودی در بازار بیت کوین همچنان ادامه خواهد یافت.

نظر شما در رابطه با تاثیر احتمالی جهش ارزش سهام S&P 500 بر روی بازار بیت کوین چیست؟ آیا این همبستگی منجر به آغاز یک روند صعودی در بازار بیت کوین خواهد شد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا