اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

Bank of America و JPMorgan خرید ارز‌های رمزینه با کارت‌های اعتباری را ممنوع کردند

براساس گزارش‌های رسیده، درماه فوریه، بانک Bank of America و بانک JPMorgan دیگر امکان خرید ارزهای رمزگذاری‌شده توسط کارت‌های اعتباری را به مشتریان خود ارائه نمی‌کند.

امروز در گزارشی از بلومبرگ، گفته شد که JPMorgan این ممنوعیت را از 3 فوریه به دلیل نگرانی موجود برای استفاده از کارت اعتباری برای خرید ارزهای رمزگذاری‌شده، فعال کند و بانک بانک Bank of America نیز از 2 فوریه این ممنوعیت را برقرار کرده است.

این ممنوعیت فقط شامل کارت‌های اعتباری خواهد شد و انواع دیگر کارت‌ها را نظیر کارت‌های بانکی شامل نخواهد شد.

در این گزارش آمده که 2 بانک آمریکایی به مقررات ضد پولشویی برای این حرکت اشاره کرده، از آنجاییکه پتانسیل موجود به دزدان امکان تبدیل کارت‌های اعتباری دزدیده شده به ارزهای رمزگذاری‌شده را می‌دهد.

همانند JPMorgan، بانک بانک Bank of America نیز نگرانی خود را در این راستا که مشتریان بیشتر از آن‌ که توانایی پرداخت داشته باشند، ارزهای رمزگذاری‌شده خریداری نمایند، اعلام کرد. سایر بانک‌ها نیز اقداماتی مانند افزایش هزینه‌ی تراکنش‌های مربوط به ارزهای رمزگذاری‌شده را در هفته‌های اخیر انجام داده‌اند.

با نگاهی به عقب، بحث‌های گسترده‌تری در جمع‌های موسسات مالی درباره تاثیر‌پذیری کسب و کار آنها از ارز‌های دیجیتال که در سال ۲۰۱۷ پرش‌های قیمتی زیادی داشتند، بود. ولی امسال تا‌کنون ریزش‌های قیمتی شدیدی را تجربه کرده‌اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
coindesk

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا