اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

امکان تسویه فوری اوراق بهادار در بلاکچین JPM Coin فراهم خواهد شد

با توجه به این‌ که تسویه‌ی اوراق بهادار در شرایط کنونی آهسته و کند انجام می‌شود، بلاکچین بانک جی‌پی مورگان قرار است امکان تسویه‌ی بلادرنگ اوراق بهادار را فراهم کند

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس گزارش منتشر شده، موسسه مالی JP Morgan Chase and Co قصد دارد به کمک بلاکچین رمزارز JPM Coin، تسویه فوری اوراق بهادار را امکان پذیر کند. JPM Coin که در فوریه ۲۰۱۹ منتشر گردید، نوعی رمزارز پایدار است که با نسبت ۱:۱ توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود.

عمر فاروق(Umar Farooq)، سرپرست خدمات دیجیتال و بلاکچین در JP Morgan در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها در زمینه‌ی تسویه فوری اوراق بهادار در بلاکچین JPM Coin گفت: «ما معتقدیم که اغلب اوراق بهادار در مدت زمان 5 تا 20 سال به‌طور فزاینده‌ای دیجیتالی و یا توکنیزه خواهند شد.»

در بلاکچین و یا کیف پول JP Morgan، فروشنده‌های اوراق با توکن‌ نمایندگی می‌شوند، سپس معاملات توسط قرارداد‌های هوشمند پردازش شده و اوراق قرضه را حاصل می‌کند. با این وجود بانک آمریکایی نسخه‌ی دیجیتالی اوراق بهادار را ایجاد کرده است که به‌طور عمومی Security Token نامیده می‌شود.

شوایچی اوساکی(Shuichi Ohsaki)، استراتژیست ارشد بانک America Merrill Lynch به سرعت آهسته معاملات برای تسویه تراکنش‌ها اشاره کرد. هم‌اکنون تحویل اوراق بهادار الکترونیکی به خریداران ژاپنی دو روز طول می‌کشد، در صورتی که ساختار بلاکچین تحویل فوری این اوراق را فراهم می‌کند.

این اقدام گام بزرگی در ایجاد محیط معاملات دیجیتالی است که بر فن‌آوری بلاکچین مبتنی است. بانک‌ها و موسسات در لندن، استرالیا، هنگ‌کنگ و کانادا امکان‌پذیری و مزایای اوراق توکنیزه شده را بررسی می‌کنند. بورس اوراق بهادار لندن(The London Stock Exchange) نیز آزمایش‌هایی را با اوراق دیجیتالی انجام می‌دهد.

با این وجود، بانک JP Morgan در پی کسب تاییدیه قانونی برای این موضوع است. فاروق یاد‌آور شد که فرآیند آزمایش را در سال جاری با تعداد اندکی مشتری انجام خواهند داد. با این وجود، ممکن است دریافت تاییده‌ی قانونی تا پایان سال طول بکشد.

آیا فکر می‌کنید اغلب دارایی‌ها در آینده توکنیزه خواهند شد؟ اثر‌گذاری نوآوری بانک JP Morgan را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coingape
دکمه بازگشت به بالا