اخبار داخلیاخبار و مقالات

برق استخراج‌کنندگان رمزارز در استان البرز قطع می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز، بهنام بیات گفت که استخراج رمزارز سیستم برق استان البرز را دچار مشکل کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • آقای بهنام بیات، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که استخراج رمزارز سیستم برق البرز را دچار مشکل کرده است، زیرا این تجهیزات که به صورت غیرمجاز و بدون اطلاع اداره برق استفاده می‌شوند، مصرف بسیار بالایی داشته و آسیب های فراوانی را به دنبال دارند. وی همچنین تصریح نموده که مطابق با آئین‌نامه‌ی تعرفه‌های برق نسبت به قطع برق اینگونه مشترکان اقدام خواهیم کرد.

 

آقای بهنام بیات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در جدید‌ترین صحبت‌های خود اظهار نموده که «تقریبا ۳۰ درصد از مصارف استان مربوط به واحدهای صنعتی، ۳۲ درصد خانگی و ۲۸ درصد مربوط به مصارف تجاری است که مصارف خانگی و صنعتی می‌توانند نقش عمده‌ای در افزایش مصرف داشته باشند.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود بیان کرد:

استفاده از سرورهای تولیدکننده ارز مجازی(رمزارز)، البرز را دچار مشکل کرده است، زیرا این تجهیزات که به صورت غیرمجاز و بدون اطلاع اداره برق استفاده می‌شوند، مصرف بسیار بالایی داشته و آسیب های فراوانی را به دنبال دارند.

بهنام بیات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز

.

شناسایی سرورهای تولید ارز مجازی در البرز

آقای بیات در مصاحبه‌ی خود تصریح کرد که «طی طرح‌های ضربتی اقدام به شناسایی و کشف این سرورها کرده‌ایم و مطابق با آئین‌نامه‌ی تعرفه‌های برق نسبت به قطع برق آن‌ها اقداماتی صورت گرفته است، زیرا احتمال می‌رود بخشی از رشد مصرف برق استان مربوط به این تجهیزات باشد.

وی در ادامه اظهار داشت:

 الگوهای هواشناسی، افزایش دما در روزهای چهارم و پنچم تیر ماه را نشان می‌دهند که این موضوع صنعت برق را دچار چالش می‌کند و در این راستا باید نسبت به تأمین برق پایدار در سراسر استان، نگاهی متفاوت داشته باشیم.

بهنام بیات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز ا همچنین فزود «وزارت نیرو سقف و حد مجازی را برای مصرف هر استان مشخص کرده است و در صورتی که بخواهیم کشور دچار مشکل نشود، باید هر استان مصرف خود را مدیریت کند که این امر همکاری تک تک افراد جامعه را می طلبد.

.

جلوگیری از قطعی برق با ۱۰ درصد صرفه جویی توسط هر واحد

آقای بیات در ادامه‌ی صحبت‌های خود تأکید کرد «با استفاده از روش‌های ساده که هیچ خدشه‌ای به زندگی وارد نمی‌کنند، می‌توان به مدیریت مصرف برق استان و همچنین تأمین برق پایدار در سراسر کشور کمک کرد و اگر هر واحد یک یا دو لامپ ۱۰۰ وات را خاموش و ۱۰ درصد صرفه جویی کند، شاهد خاموشی و قطعی برق نخواهیم بود.(قطعا خاموشی دستگاه‌های استخراج رمزارز در ساعات اوج مصرف تاثیری شگرفی در این رویه خواهد داشت.)

بیات در خصوص احتمال خاموشی در روزهای آینده اظهار کرد:

 میزان مصرف مشترکین استان البرز در مراکز کنترل متعلق به شرکت نیروی برق استان به صورت لحظه‌ای رصد می شود و مدت خاموشی بستگی به نوع مصرف آن ها دارد.

بهنام بیات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز

وی با اشاره به افزایش دما در این روزها خاطر نشان کرد «دمای هوای امروز نسبت به دیروز حدود دو درجه افزایش داشته که در پی آن شاهد رشد 6 درصدی مصرف برق هستیم در حالیکه باید به همان میزان کنترل مصرف نیز داشته باشیم.

.

برنامه ای برای خاموشی در البرز نداریم

بیات ادامه داد که «در صورت مشاهده افزایش رشد مصرف و ضعف مدیریت در مصرف عملکرد مشترکین، مجبور به اعمال برنامه خاموشی در استان خواهیم شد اما در حال حاضر برنامه ای برای خاموشی نداریم».

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای بیات چیست؟ آیا دستگاه‌های ماینینگ و استخراج کننده‌ی رمزارز به شبکه‌ی برق‌رسانی شهری آسیب می‌زنند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

یک نظر

  1. لعنت خدا بر بیات و لعنت بر مهندس نقدی که رشوه گیر وشیاد شرکت توزیع است مهندس نقدی با سو استفاده از خانواده شهید هر … می‌خورد خدا لعنت کند و دوبچه اش را بدتر کند

دکمه بازگشت به بالا