اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ویکتور درگونوف: بیشینه‌ی قیمت بعدی برای بیت‌کوین یقینا بالاتر از سطوح قیمتی گذشته خواهد بود

این محقق بازار رمزارزی عقیده دارد که اکنون زمان مناسبی برای ورود به جامعه‌ی بیت‌کوین است زیرا همچنان ۹۹.۵ درصد از ظرفیت بازار استفاده نشده است

نکات برگزیده مطلب
  • ویکتور دراگونوف(Victor Dergunov) محقق بازار رمزارزی، اعلام کرد که احتمالا اکنون زمان مناسبی برای ورود به جامعه‌ی بیت‌کوین است زیرا همچنان ۹۹.۵ درصد از ظرفیت بازار استفاده نشده است. وی معتقد است در این مقطع زمانی بازار صعودی بیت‌کوین در حال شکل‌گیری است.

شکل‌گیری روند صعودی بیت‌کوین

ویکتور درگونوف محقق بازار در شرکت SeekingAlpha، معتقد است اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت‌کوین است. پس از 15 ماه شرایط بازار نزولی بیت‌کوین، نشانه‌های خروج از شرایط نزولی در این رمزارز مشاهده می‌گردد. قیمت کنونی بیت‌کوین نسبت به دلار آمریکا(BTC/USD) در مقایسه با کمینه‌ی قیمت این رمزارز در ماه دسامبر، بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

پس از صعود قدرتمند قیمت بیت‌کوین و شباهت تکنیکال(شاخص‌های نمودار‌ بیت‌کوین) به آغاز روند صعودی پیشین، درگونوف اظهار داشت که «اکنون می‌تواند زمان مناسبی برای ورود به جامعه‌ی بیت‌کوین محسوب گردد.» وی معتقد است که:

…احتمالا (این نقطه) آغاز بازار صعودی بعدی بیت‌کوین است. Victor Dergunov

با این وجود بر اساس اظهارات درگونوف، با افزایش محبوبیت بیت‌کوین «بیشینه‌ی قیمتی بیت‌کوین در بازار صعودی همیشه به‌طور قابل توجهی نسبت به بیشینه‌ی قبلی بالاتر بوده است.»

99.5 درصد از ظرفیت بازار هنوز تکمیل نشده است

عرضه‌ی محدود، به‌همراه افزایش قدرت ساختار بیت‌کوین همانند افزایش هش‌ریت(افزایش امنیت شبکه) و تراکنش‌های روزانه، به‌ویژه به عنوان سرمایه‌گذاری بلند مدت، تحلیلگران را نسبت به بیت‌کوین خوش‌بین کرده است.

ارزش بازار بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی در مقایسه با بازار‌های رایج دیگر کاهش یافته است. این موضوع به همراه تفاوت بیت‌کوین با دیگر دارایی‌ها، پتانسیل صعود عظیمی را برای بیت‌کوین به‌وجود می‌آورد. درگونوف اظهار داشت:

هم‌اکنون، تنها 0.56 درصد از کاربران احتمالی به جامعه‌ی بیت‌کوین وارد شده‌اند، این موضوع نشان می‌دهد که نزدیک به 99.5 درصد از ظرفیت احتمالی بازار هنوز تکمیل نشده است. Victor Dergunov

وی افزود: «ارزش بازار بیت‌کوین تنها 90 میلیارد دلار است و کل بازار رمزارزی 180 میلیارد دلار ارزش دارد. در حالی که مجموع ارزش پول کشور‌های جهان در حدود 90.4 تریلیون دلار است.»

ارزش منحصر بفرد بیت‌کوین در مقایسه با دیگر دارایی‌ها

با توجه به این موضوع که بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال از سیستم مالی موجود مستقل هستند، جذاب به‌نظر می‌رسند.

«…بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتالی به عنوان ارزها و سیستم‌های پرداخت جایگزین سیستم مالی کنونی که بر پایه‌ی ارز فیات است، مطرح می‌شوند.»

تراویس کلینگ(Travis Kling)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در Ikigai Asset Management، معتقد است که افراد بیشتری بیت‌کوین را به عنوان دارایی امن در برابر تلاطم بازار‌های سنتی در نظر می‌گیرند.

در حقیقت «سلطه‌ی» پولی بانک‌های مرکزی در جهان موجب «خوش‌بینی» کلینگ نسبت به رمزارزها شده است. وی اظهار داشت:

مشاهده کنید برای سیاست‌های پولی و مالی چه اتفاق می‌افتد. سیاست‌ پولی ایالات متحده‌ی آمریکا همانند سیاست پولی اروپا، ژاپن و چین، تقریبا از شکست خورده است. چشم‌های خود را بسته و 5-10 سال آینده را تصور کنید. آیا واقعا فکر می‌کنید نتیجه‌ی آزمایش این سیاست موفقیت آمیز خواهد بود؟ Travis Kling

با دیجیتالی شدن ارز‌های رایج در جوامع و در نتیجه کنترل راحت‌تر پول‌ها توسط یک سیستم مرکزی، بیت‌کوین به عنوان یک پروتکل بی‌طرف و فرامرزی برای ذخیره‌سازی و انتقال دارایی‌ها، ویژگی‌های منحصر بفردی را ارائه می‌دهد.

آیا افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین می‌تواند آغاز بازار صعودی در آینده محسوب شود؟ آیا بیت‌کوین خواهد توانست در روند صعودی احتمالی خود در آینده به سطوح قیمتی جدیدی دست یابد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا