اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

عملکرد بهتر بیت‌کوین نسبت به سهام شرکت Tesla در سال ۲۰۱۹

از آغاز سال ۲۰۱۹ تا به امروز قیمت بیت‌کوین ۳۰ درصد «افزایش» و ارزش سهام تسلا ۱۴/۹ درصد «کاهش» یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • رمزارز بیت‌کوین از اول سال جاری تا به امروز بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است، این درحالیست که قیمت سهام شرکت تسلا که یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های جهان می‌باشد، نه تنها افزایش نداشته بلکه با کاهش ۱۴/۹ درصدی روبرو بوده است؛ بنابراین می‌توان گفت که این رمزارز توانسته از نظر عملکرد سهام کمپانی مذکور را پشت سر گذاشته و برای سرمایه‌گذاران خود سودآوری به همراه داشته باشد.

مقایسه‌ی بیت‌کوین و سهام تسلا

با مقایسه‌ی عملکرد یک‌ساله‌ی قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) و سهام شرکت تسلا(Tesla)، می‌توان مشاهده کرد که این رمزارز توانسته به صورت کلی ۵۰ درصد بهتر از سهام شرکت تسلا عمل کند. رمزارز بیت‌کوین از اول سال جاری تا به امروز بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است، این درحالیست که قیمت سهام شرکت تسلا که یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های جهان می‌باشد، نه تنها افزایش نداشته بلکه با کاهش ۱۴/۹ درصدی روبرو بوده است.

رمزارز بیت‌کوین تقریبا در یک روند صعودی قرار داشته و شش هفته‌ی متوالی با افزایش قیمت روبرو شده، در حالی که روند نزولی ارزش سهام کمپانی تسلا نزدیک به سه ماه ادامه داشته است. تحلیل‌گران بر این باورند که کاهش ارزش سهام این کمپانی به دلیل آمار و ارقام ضعیف ارائه شده توسط خودروهای جدید این کمپانی می‌باشد.

نمودار تغییرات ارزش سهام کمپانی Tesla طی یک‌سال گذشته تا به امروز

دیوید تمبرینو(David Tamberrino) از بانک وال‌استریت گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

در مجموع، ما معتقدیم که نتایج ارائه شده به شدت بر روی ارزش سهام شرکت تسلا فشار وارد می‌کند و اعتقاد ما بر این است که حجم انتظارات برای محصولات تولیدی این کمپانی در سال ۲۰۱۹ به شدت بالا رفته است در حالی که تقاضا نیز کاهش یافته زیرا کمک‌های مالی ایالات متحده نیز به پایان رسیده است. David Tamberrino

تحلیل‌گران بانک‌های معتبری همچون مورگان استنلی(Morgan Stanley)، گلدمن‌ساکس و JPMorgan، با توجه به عملکرد اخیر کمپانی تسلا اعلام کرده‌اند که روند نزولی ارزش سهام کمپانی مذکور همچنان ادامه خواهد داشت. در عین حال رمزارز بیت‌کوین نیز با پشت سر گذاشتن کاهش قیمت کوچکی که در روز پنج‌شنبه(۴ام آوریل) رخ داد، همچنان سطح قیمت ۵ هزار دلار خود را حفظ کرده است.

نمودار تغییرات قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) طی یک‌سال گذشته تا به امروز

بیت‌کوین همچنان سودآوری بیشتری ارائه می‌کند

علی‌رغم الفاظ منفی ارائه شده توسط منتقدان که وضعیت فعلی بیت‌کوین را کم‌ارزش توصیف می‌کنند، این رمزارز همچنان توانسته نسبت به بازار‌های اصلی عملکرد بسیار بهتری ارائه کند. به عنوان مثال در ماه فوریه‌ی گذشته گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد سرمایه‌گذارانی که تنها ۱ درصد از دارایی‌ خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در مقایسه با موارد دیگری همچون بازار سهام S&P 500، طلا و اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده، سود بیشتری بدست آورده‌اند.

درحالی که تحلیل‌گران بانک‌هایی همچون JPMorgan اعلام کرده‌اند که رمزارز بیت‌کوین تنها در اقتصاد دیجیتال و دودویی(dystopian economy) ارزش دارد، این رمزارز توانسته طی یک دهه‌ی گذشته بازارهای سهام بزرگی همچون DOW، NASDAQ و حتی S&P 500 را هرساله پشت سر بگذارد و عملکرد نسبتا بهتری ارائه دهد؛ حتی سهام شرکت چند‌ ملیتی Berkshire Hathaway که تحت مالکیت یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان یعنی آقای وارن بافت(Warren Buffet) فعالیت می‌کند نیز نتوانسته به چنین موفقیتی دست یابد، در حالی که رمزارز بیت‌کوین طی ۱۰ سال گذشته چندین مرتبه با سقوط ۸۵ درصدی ارزش مواجه شده است.

رمزارز بیت‌کوین همچنان فاقد رابطه‌ی متقابل با بازار سهام است و این امر باعث شده تا در مقابل عدم اطمینان و تردید‌های موجود در این عرصه‌ی اصلی یک  حصار به دور خود ایجاد کند. با کنار گذاشتن احساسات و دنبال کردن اعداد و ارقام می‌توان فهمید که رمزارز بیت‌کوین بیشتر از یک شور و شوق موقت است.

از آغاز سال ۲۰۱۹ تا به امروز در بازار سهام FAANG، تنها سهام کمپانی رسانه‌ی دیجیتال Netflix(با نماد NFLX) توانسته ۳۷ درصد بهتر از بیت‌کوین واقع شود.

نظر شما در رابطه با عملکرد بی‌نظیر بیت‌کوین چیست؟ با این وجود دلیل سیاه‌نمایی‌های برخی سرمایه‌گذاران نسبت به بیت‌کوین چه می‌تواند باشد؟ آیا این نظرات مغرضانه بیان می‌شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا