اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رئیس اکسچنج EXMO در ازای 1 میلیون دلار بیت‌کوین آزاد شد!

نکات برگزیده مطلب
  • پاول لرنر، رئیس اکسچنج EXMO که 27 دسامبر در شهر کی‌اف اوکراین ربوده شده بود، به گزارش FT امروز پس از پرداخت 1 میلیون دلار به بیت‌کوین، آزاد شده است.

پاول لرنر، رئیس اکسچنج EXMO که 27 دسامبر در شهر کی‌اف اوکراین ربوده شده بود، به گزارش FT امروز پس از پرداخت 1 میلیون دلار به بیت‌کوین، آزاد شده است.

او روز چهارشنبه در حالی که قصد ترک دفتر خود را داشت ربوده شد و نشریه‌ی Strana.ua اولین منبعی بود که این گزارش را منتشر کرد و گفت که او توسط یک مرسدس بنز مشکی، ربوده شده است.

FT گزارش داده که اطلاعات پرداخت این مبلغ توسط Anton Gerashchenko مشاور وزیر امور داخلی اوکراین در اختیار آن‌ها قرار گرفته، Gerashchenko به FT اینگونه گفته است:

“او توسط یک باند مسلح با هدف دریافت بیت‌کوین ربوده شده بود و ما اطلاعات موثقی داریم که او 1 میلیون دلار مبلغ در ازای آزادی خود پرداخت کرده است”

در مقاله‌ای که توسط Strana.au امروز منتشر شده، آن‌ها به نقل مقامات پلیس محلی گفته‌اند، گستردگی پوشش و توجه خبری این اتفاق در سطح خبرگذاری‌های جهانی، باعث ترس ربایندگان او شده و همین امر موجب شده او را آزاد کنند.

بیانیه‌ی رسمی EXMO
امروز سایت EXMO یک بیانیه‌ی رسمی در خصوص ربوده شدن پاول لرنر منتشر کرد. شرکت اینگونه بیان کرده که امروز لرنر را تحویل گرفته‌اند و او در سلامتی کامل می‌باشد:

“او کاملا سالم است و هیچگونه آسیب فیزیکی به او وارد نشده است. با این حال او از نظر روحی وضعیت مساعدی ندارد و تا چند روز آینده، صحبتی از او نخواهید شنید”

بیانیه‌ی شرکت اشاره‌ای به پرداخت مبلغ نکرده و مجددا تاکید داشته که این اتفاق تاثیری در وضعیت سایت نداشته است.

“همچنین باید تاکید کنیم که فعالیت پاور در EXMO ارتباطی با دارایی‌های کاربران در سایت ندارد و سایت عملکرد معمول خود را دارد”

البته براساس اطلاعات منتشر شده از جانب حساب توئیتر اکسچنج، سایت EXMO روز 28 دسامبر زیر حملات DDoS بوده است :

“EXMO زیر حملات DDoS است. سایت تا ساعاتی دیگر در دسترس خواهد بود. از اختلالات پیش آمده پوزش می‌طلبیم. با احترام، تیم EXMO — EXMO (@Exmo_com) December 28, 2017”

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
cointelegraph

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا