اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اتریوم بالاترین تعداد توسعه‌دهندگان را در میان دیگر رمزارزها دارد

نتیجه‌ی بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که اتریوم دارای ۹۹ و بیت‌کوین دارای ۴۷ توسعه‌دهنده‌ی فعال در ماه است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس گزارش شرکت مدیریت دارایی Electric Capital که ۷ مارس در وب سایت Medium منتشر گردید، بدون در نظر گرفتن توسعه‌دهندگان پروژه‌هایی که بر روی شبکه‌ی اتریوم(ETH) اجرا می‌شوند، این رمزارز توسعه‌دهندگان بیشتری را نسبت به دیگر رمزارزها در اختیار دارد(این توسعه‌دهندگان تنها بر روی توسعه‌ی پروتکل پایه‌ی اتریوم فعالیت می‌کنند).

بر اساس مطلب منتشر شده، این شرکت بیش از 20 هزار محل نگهداری کد‌های برنامه نویسی(Code Repositories) ثبت شده و 16 میلیون عضو که بر روی این داده‌ها فعالیت می‌کنند را در اختیار دارد؛ یعنی به‌طور متوسط 216 توسعه‌دهنده در هر ماه کد‌های خود را به مخزن کد‌های اتریوم اضافه می‌کنند. با توجه به این‌که این داده‌ها پروژه‌هایی همانند Truffle را در اکوسیستم اتریوم محاسبه نمی‌کند، این شرکت اعلام می‌کند که تعداد توسعه‌دهندگان اتریوم کمتر از مقدار واقعی محاسبه شده است.

بیت‌کوین(BTC)، که بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار محسوب می‌گردد، با دارا بودن متوسط بیش از 50 توسعه‌دهنده در ماه نیز دارای بنیاد توسعه‌ی سالمی است. در این گزارش تاکید شده است که این داده‌ها پروژه‌های اکوسیستمی را در نظر نمی‌گیرند.

در نظر گرفتن مجموعه داده‌های محدودتر که تنها مشارکت پروتکل‌های اصلی را درنظر می‌گیرد نشان می‌دهد که:

اتریوم به‌ طور متوسط با دارا بودن 99 توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه(در مقایسه با بیت‌کوین) بسیار فعال‌تر است. Electric Capital Report

از طرف دیگر تعداد متوسط توسعه‌دهندگان پروتکل پایه بیت‌کوین 47 توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه است. این موضوع بیت‌کوین را در جایگاه دومین رمزارز فعال از جهت تعداد توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

داده‌ها نشان می‌دهد که پلتفرم‌های بزرگی همانند EOS، ترون(TRX) و کاردانو(ADA) به‌طور متوسط دارای 25 توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه هستند.

در حالی که بازار رمزارزی تقریبا 80 در از ارزش خود را نسبت به پیک قیمتی از دست داده است، داده‌ها نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان فعال ماهیانه تنها 4 درصد کاهش یافته است. بعلاوه بر اساس این گزارش، تعداد توسعه‌دهندگانی که بر روی مخازن کد رمزارزهای عمومی فعالیت می‌کنند، در طول دو سال گذشته دوبرابر شده است.

بر اساس داده‌های این شرکت در سطح جهان، بیش از 4 هزار توسعه‌دهنده در هر ماه در کد‌های بیش از 2,800 رمزارز مشارکت دارند. اعلام شده است که داده‌های این مطالعه پروژه‌های خصوصی، در حال راه‌اندازی و یا پروژه‌های بدون محصول رمزارزی همانند شبکه‌ی لایتنینگ(Lightning Network) را در نظر نمی‌گیرد.

این گزارش اعلام کرده است که بسیاری از فورک‌های(Fork) رمزارزهای با ارزش، پروژه‌هایی هستند که توسط توسعه‌دهندگان رها شده‌اند. به عنوان مثال، داژکوین(DOGE) برای چند ماه‌ توسعه داده نشده است در حالی که تعداد توسعه‌دهندگان لایت‌کوین(LTC) در طول یک‌سال گذشته از 40 توسعه‌دهنده به تنها 3 توسعه‌دهنده کاهش یافته است.

این گزارش یادآور می‌شود که بیت‌کوین دیاموند(BCD) و بیت‌کوین گلد(BTG) از اکتبر 2018 تاکنون کمتر از 5 توسعه‌دهنده فعال ماهیانه داشته‌اند.

نظر شما در ارتباط با گزارش Electric Capital چیست؟ آیا تعداد بالای توسعه‌دهندگان اتریوم موجب پیشرفت پر شتاب این رمزارز در آینده خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا