اخبار داخلیاخبار و مقالات

نقد و بررسی پیش‌نویس سیاست‌نامه بانک مرکزی ایران در خصوص رمزارزها منتشر شد

بنا به دعوت بانک مرکزی ایران گروهی از فعالان اقتصادی، بازار سرمایه، صنعت رمزارزی و بلاک‌چین به بررسی و نقد این پیش‌نویس پرداخته‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • حدود یک ماه قبل پیش‌نویس «سیاست‌نامه بانک مرکزی ایران در خصوص رمزارزها» منتشر شد و یک فرصت یک‌ ماهه برای بررسی آن داده شد. حال پس از گذشت یک ماه مقاله‌ای با عنوان «نقد و بررسی پیش‌نویس سیاست‌نامه بانک مرکزی ایران در خصوص رمزارزها» منتشر شده که توسط فعالان حوزه‌های مالی و رمزنگاری تدوین شده است.
.

نقد و بررسی پیش‌نویس بانک مرکزی

چندی قبل پیش‌نویس «سیاست‌نامه بانک مرکزی ایران در خصوص رمزارزها» منتشر شد که با سوالات و انتقادات زیادی در میان کاربران فعال حوزه‌ی رمزارزی مواجه شد. از این رو بانک مرکزی ایران برای نقد و بررسی این پیش‌نویس یک فرصت یک ماهه تعیین کرد.

طی این مدت زمان یک ماهه، گروهی از فعالان و پژوهش‌گران صنعت رمزارز در ایران با طراحی تحقیق کیفی اقدام به انجام مصاحبه و برگزاری سلسله نشست‌های گروه کانونی نمودند و حاصل آن در قالب یک مقاله با محوریت نقد علمی و انتقال پیشنهادات صاحب‌نظرات تحت عنوان «نقد و بررسی پیش‌نو‌یس الزامات و ضوابط حوزه‌ی رمزارزها» منتشر شد.

بانک مرکزی

گفته شده که در این تحقیقات ۳۷ نفر از خبرگان علم اقتصاد، فناوری بلاک‌چین، صاحبان کسب و کار، سرمایه‌گذران، پژوهش‌گران و فعالان حوزه‌ی رمزارزی مشارکت داشته‌اند که بنا به دعوت بانک مرکزی، به بررسی و اصلاح سطر به سطر پیش‌نویس ارائه شده توسط بانک مرکزی پرداخته‌اند.

برای دانلود متن کامل مقاله‌ی مذکور از این لینک استفاده نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا