اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بخشی از بیت‌کوین‌هایی که از صرافی Bitfinex سرقت شده بود، باز پس گرفته شد

نحوه‌ی شناسایی و بازپس‌گیری رمزارزهای سرقت شده توسط مقامات قانونی آمریکا هنوز مشخص نیست

نکات برگزیده مطلب
  • براساس اعلامیه‌ای که توسط صرافی رمزارزی Bitfinex منتشر شده است، مقامات قانونی ایالات متحده توانسته‌اند بخشی از رمزارزهای سرقتی این صرافی که سال ۲۰۱۶ طی حملات هک به سرقت رفته بودند را بازگردانند. نحوه‌ی شناسایی و کشف این رمزارزهای سرقتی هنوز اعلام نشده است اما مشخص شده که تنها ۲۷ واحد رمزارز بیت‌کوین بازگردانده شده است.

.

اعلامیه‌ی Bitfinex

طی یک اعلامیه‌ی تعجب‌آوری که چندی قبل منتشر شده است، صرافی رمزارزی Bitfinex اعلام کرد که بخشی از بیت‌کوین‌های سرقت شده در حمله‌ی هک سال ۲۰۱۶، توسط مقامات اجرای قانون ایالات متحده به این صرافی بازگردانده شده است.

bitfinex

جیانکارلو دواسینی(Giancarlo Devasini) مدیر مالی صرافی مذکور در صحبت‌های اخیر خود اعلام نموده که ۲۷/۶ واحد بیت‌کوین در میان مشتریان که دارایی‌های آن‌ها دزدیده شده بود و توکن‌های حق بازیابی دارایی را در اختیار دارند، توزیع گردیده است.

صرافی رمزارزی بیت‌فینکس در آگوست ۲۰۱۶ مورد حملات هک قرار گرفت و بیش از ۱۱۹ هزار واحد رمزارز بیت‌کوین تحت کنترل خود را از دست داد. ارزش این مقدار رمزارز در زمان حملات هک معادل ۹۵ میلیون دلار بود.

پس از این حمله که بخش زیادی از دارایی‌های این صرافی به سرقت رفته بود، Bitfinex خسارات و تلفان وارده را به حساب تمام کاربران مالباخته واریز نمود.

این ۲۷ واحد رمزارز بیت‌کوین بازگردانده شده، نشان دهنده‌ی تنها ۰/۰۲۳ درصد از کل رمزارزهای سرقت شده است که با در نظر گرفتن نرخ فعلی، ارزشی معادل ۱۴۸/۳ هزار دلار دارد.

با تمام این تفاسیر هنوز مشخص نشده که دولت ایالات متحده چگونه توانسته بخشی از این رمزارزهای سرقتی را کشف کند.

آقای دواسینی از هکرهای Bitfinex و اشخاصی که اطلاعاتی در رابطه با این حملات در اختیار دارند، خواسته «برای رفع این وضعیت به نحوی که متقابلا به نفع هر دو طرف باشد»، با او تماس بگیرند.

به نظر شما مقامات قانونی ایالات متحده چگونه توانسته‌اند رمزارزهای سرقتی را شناسایی و کشف کنند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Itnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا