اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش ۷۰۰ درصدی پذیرش بیت‌کوین در بین کاربران

تحقیقات کسپراسکای نشان می‌دهد که ۱۳ درصد از کاربران اینترنت از رمزارزها به عنوان روش پرداختی خود استفاده می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • تحقیقاتی که چند ماه قبل توسط بخش فناوری اطلاعات کمپانی امنیت سایبری کسپراسکای(Kaspersky) صورت گرفته نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۱۳ درصد از کاربران فضای اینترنت از رمزارزها به عنوان یکی از روش‌های پرداختی خود استفاده می‌کنند. پس از انجام این تحقیقات که بر روی بیش از ۱۲ هزار نفر از ۲۲ کشور جهان انجام شده بود، مشخص شد که طی ۵ سال گذشته میزان پذیرش رمزارزها بیش از ۷۰۰ درصد رشد داشته است.

.

تحقیقات کسپراسکای

در سال ۲۰۱۸ تحقیقاتی با نام «بررسی خطرات امنیتی» توسط Kaspersky Lab Global IT انجام شد و بیش از ۱۲ هزار نفر از ۲۲ کشور جهان در آن شرکت کردند. هدف از این مطالعات بررسی و تعیین تغییرات احتمالی در رفتار خریداران آنلاین و روش‌های پرداخت توسط آن‌ها بود.

طبق این مطالعات حدود ۸۱ درصد از خریداران هنوز استفاده کارت‌های اعتباری و روش‌های سنتی پرداخت را ترجیح می‌دهند، اما می‌توان مشاهده کرد که استفاده از روش‌های پرداخت جایگزین به آرامی در حال افزایش است. رمزارزها که بازاری نسبتا جدید دارند، حدود ۱۳ درصد سهم بازار پرداخت را از آن خود کرده‌اند، در حالی که پلت‌فرم‌های پرداخت بزرگی همچون پی‌پل(Paypal) یا اپل پی(Apple Pay) به ترتیب ۵۳ درصد و ۳۱ درصد بازار را تحت کنترل دارند.

ویتالی موکوف(Vitaly Mzokov) سرپرست مرکز تایید رشد آزمایشگاه‌های کسپرسکلی(Kaspersky Lab) اعلام نموده که محققان از افزایش گسترش رمزارزها با وجود زمستان رمزارزی و سقوط چشم‌گیر قیمت‌ها، بسیار متعجب شده‌اند. از نظر آقای موکوف این نتایج بدست آمده مدرکی دال بر این است که رمزارزها نوعی ارز بوده و تا زمانی که حرف از آینده‌ی پرداخت‌های آنلاین در میان باشد، رمزارزها پتانسیل‌ عظیمی را ارائه می‌دهند. وی در ادامه توضیح داد:

Vitaly-Mzokovعلی‌رغم کاهش قیمت رمزارزها، هنوز هم در میان مصرف‌کنندگان تمایل زیادی جهت استفاده از آن‌ها برای انجام تراکنش‌های دیجیتال وجود دارد. تحقیقات ما بر روی مصرف‌کنندگان به این نتیجه رسید که حدود ۱۳ درصد مردم از رمزارزها به عنوان یکی از روش‌های پرداختی استفاده می‌کنند، نتایجی که برای من بسیار تعجب‌آور بود. Vitaly Mzokov

یک انفجار در میزان پذیرش بیت‌کوین

داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Coinmap نشان می‌دهد که در رابطه با سرعت پذیرش رمزارز بیت‌کوین یک جهش چشم‌گیر و قابل توجه رخ داده است. در این داده‌ها عنوان شده که در ماه دسامبر ۲۰۱۳ تنها ۱۷۸۹ رسانه به عنوان یک روش پرداخت اقدام به پذیرش رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) کرده‌اند، در حالی که امروز این رقم به ۱۴۳۴۶ مورد رسیده در سطح جهان رسیده، که نشان دهنده‌ی افزایش ۷۰۲ درصدی پذیرش این رمزارز طی پنج سال گذشته است. رایان ردلوف(Ryan Radloff) مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی‌های رمزارزی Coinshares در روز ۱۲ام فوریه ۲۰۱۹ با انتشار یک پست توییتری میزان پذیرش رمزارزها را به نمایش گذاشت. در این پست توییتری می‌توان دید که کشور‌های آمریکای جنوبی مانند ونزوئلا و اکوادور این میزان پذیرش جهش چشم‌گیرتری داشته و پتانسیل‌های بالایی وجود دارد.

پذیرش جهانی بیت‌کوین

Bitcoin accepted here

پذیرش رمزارز بیت‌کوین و دیگر رمزارزهای موجود در بازار، عمدتا با معرفی فناوری‌های جدید‌تری همچون شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) افزایش می‌یابد.  گزارشات اخیر نشان می‌دهد که به غیر از وب‌سایت‌های آنلاین، مکان‌های مهم دیگری مانند چند رستوران بسیار پیشرفته و مهدکودک نیز اقدام به پذیرش رمزارز بیت‌کوین به عنوان یکی از روش‌های پرداختی خود کرده‌اند. هم اکنون در سراسر اروپا، آمریکا و آسیا نیز هزاران فروشگاه‌ها وجود دارد که تابلوی «اینجا بیت‌کوین پذیرفته می‌شود» در ویترین خود نصب کرده‌اند.

نظر شما در رابطه با این آمار چیست؟ آیا با وجود نزولی بودن و رکود بازار رمزارزی، روند پذیرش بیت‌کوین و دیگر رمزارزها همچنان ادامه می‌یابد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا