اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

موضع‌گیری جدید کمیسیون مبادلات آتی کالا در آمریکا نسبت به رمزارزها

اولویت‌بندی جدید کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) در جهت کنترل و نظارت بهتر بر روی صنعت رمزارزی منتشر شده است

نکات برگزیده مطلب
  • کمیسیون مبادلات آتی کالای ایالات متحده(CFTC) در روز ۱۲ام فوریه ۲۰۱۹ برای چندین بخش از اداره‌جات تحت نظر خود، مجموعه‌ی جدیدی از اولویت‌ها را برای رسیدگی منتشر کرد. این کمیسیون قصد دارد با وضع این اولویت‌ها و انتظارات، کنترل سخت‌گیرانه‌تری را بر نحوه‌ی بررسی مبادلات رمزارزی از طریق سرویس‌های نظارتی ارائه کند.

کمیسیون مبادلات آتی کالا ایالات متحده(CFTC) در روز ۱۲ام فوریه ۲۰۱۹ برای چندین بخش، مجموعه‌ی جدیدی از اولویت‌های رسیدگی منتشر کرد. به عنوان مثال بخش نظارت بر بازار(Division of Market Oversight یا DMO) قرار است که وظیفه‌ی نظارت و تجزیه و تحلیل رمزارزها و مبادله‌ی بلاک‌ها از طریق تمارین و روش‌های نظارتی را بر عهده خواهد داشت. دیگر بخش‌ها نیز به شدت بر روی این جنبه‌ها تمرکز خواهد داشت.

کمیسیون CFTC قصد دارد تا با وضع این اولویت‌ها و انتظارات، کنترل سخت‌گیرانه‌تری بر نحوه‌ی بررسی مبادله‌ی رمزارزها از طریق سرویس‌های نظارتی ارائه کند. انتشار این اولویت‌ها همچنین مهر تاییدی بر تلاش‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) نیز می‌باشد.

قرار است که CFTC به عنوان ادامه‌ی تعامل با نوآوری‌های معتبر، بر روی رمزارزها تمرکز کند.

این آژانس نظارتی در اکتبر ۲۰۱۷ دستورالعمل اولیه در رابطه با ارزهای مجازی و قرارداد‌های هوشمند منتشر کرد. هدف از انتشار این اسناد شفاف‌سازی خطرات و مشکلاتی بود که ممکن است در رابطه با رمزارزها و قرارداد‌های هوشمند به وجود آیند.

این تلاش‌های CFTC در راستای ارتقاء امنیت سایبری، بخصوص امنیت سایبری مرتبط با تکنولوژی بلاک‌چین و در نهایت رمزارزها، متمرکز شده‌اند. از آنجایی که ماموریت و عملکرد اصلی این سازمان نظارت و قانون‌گذاری بازار کالاست، رمزارزها به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی آن‌ها به شمار می‌آید. کریستوفر جیانکارلو(J. Christopher Giancarlo) رئیس کمیسیون CFTC در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

Christopher Giancarloبابت قرار گیری «افزایش شفافیت» در دستور کار CFTC به منظور حصول اطمینان از اینکه شرکت‌های قانونی و ثبت شده‌ی حاضر در بازار منابع کافی برای مطابقت با اولویت‌های نظارتی ما اختصاص داده‌اند، من از رئیس و کارمندان DMO، DSIO و DCR قدردانی می‌کند. Christopher Giancarlo

در حالی که CFTC در حال افزایش توجه به امنیت سایبری است، آقای جیانکارلو در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ بر اهمیت اقدامات نظارتی که در اکوسیستم‌های رمزارزی مداخله می‌کنند، تاکید داشت.

وی در مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که مقامات باید «هوشیارانه علیه دستکاری بازار» عمل کنند، با این حال، باید در زمان تعیین و اتخاذ قانون‌گذاری پیرامون رمزارزها، مراقب شکوفایی نوآوری و توسعه باشند. این رویکرد به عبارتی یک روشنفکری و شفاف‌سازی بسیار حیاتی و مهم است، زیرا CFTC نمی‌خواهد با قانون‌گذاری بیش از حد و ارائه‌ی قوانین بسیار سخت‌گیرانه، مانع تعادل توسعه‌ی جهان رمزارز شده و به نوعی باعث فرو نشاندن نوآوری شود.

پس از افزایش شدید انتقاد‌ در رابطه با کم‌کاری مقامات قانون‌گذاری پیرامون اینگونه کالاها، این اولویت‌های رسیدگی از طرف CFTC منتشر شد. آقای جیانکارلو در مقابل ادعای کم‌کاری مقامات قانون‌گذاری اظهار داشت:

برخی می‌گویند که ما بسیار کند عمل می‌کنیم، و برخی گفته‌‌اند که بسیار عجولانه و سریع کار می‌کنیم. بنابراین، ما در CFTC شاهد نخستین پیشنهادات قانون‌گذاری و تنظیم شده در رابطه با قرارداد‌های آتی بیت‌کوین هستیم. Christopher Giancarlo

نظر شما در رابطه با انتشار اولویت‌های نظارتی CFTC چیست؟ این اولویت‌بندی جدید چه تاثیری بر قانون‌گذاری و روند گسترش رمزارزها خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا