اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رویارویی SEC و موسسات رمزارزی همچنان ادامه دارد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اولین اقدام قاطعانه خود علیه یک موسسه رمزارزی را انجام داد

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس سندی که در سایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC)، روز سه‌شنبه 11 ستامبر منتشر شد، دستور توقف و جریمه‌ی 200 هزار دلاری برای مدیریت دارایی‌های رمزارزی(CAM) و بنیانگذار آن تیمتی انکینگ(Timothy Enneking) صادر شده است. این اولین اقدام انضباطی این کمیسیون در برابر یک صندوق مدیریت دارایی دیجیتال است.

دستور SEC نشان می‌دهد که CAM به عنوان اولین صندوق دارایی‌های رمزارزی در ایالات متحده آمریکا که در انتهای سال 2017، 3.6 میلیون دلار از 44 سرمایه‌گذار جذب کرده و به ارزش خالص دارایی‌های 37 میلیون دلار رسیده است، رفتار نامناسبی از خود نشان داده.

با توجه به این پرونده، «صندوق مذکور هرگز در این کمیسیون به ثبت نرسیده است». این کمیسیون اصرار دارد که CAM، «عمدا» با ادعای در اختیار داشتن مجوز‌های لازم به منظور نگهداری و معامله‌ی اوراق بهادار، قانون شکنی کرده است.

این شرکت پس از تماس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، تواقف کرد که پیشنهاد عمومی سرمایه‌گذاری خود را متوقف کند و به سرمایه‌گذاران پیشنهاد باز خرید ارائه نماید. CAM همچنین با وجود این که به اتهامات SEC اعتراف نکرده است، موافقت کرد تا جریمه را پرداخت کند.

همچنین امروز SEC دستور العمل جدیدی در برابر TokenLot «ICO superstore» صادر کرده است. این کمیسیون اعلام کرده است که TokenLot بدلیل عدم ثبت قانون را نقض کرده است. مشابه CAM، این شرکت موافقت کرده است تا 471 هزار دلار جریمه پرداخت نماید، اما به شکل رسمی اتهام نقض قانون را نپذیرفته است.

اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده آمریکا یا FINRA یازدهم سپتامبر علیه یک مرد اهل ماساچوست به دلیل تقلب در اوراق بهادار و توزیع غیر قانونی رمزارز ثبت نشده‌ی HempCoin اتهاماتی را ارائه کرده است. اگر FINRA اعلام نماید که نقض قوانین اوراق بهادار اتفاق افتاده است، تیموتی تیلتون(Timothy Tilton Ayre) یا شرکت او Rocky Mountain Ayre ممکن است به جریمه، تعلیق و یا ممنوعیت از صنعت اوراق بهادار محکوم شود.

نظر شما در زمینه‌ی اقدام اخیر SEC چیست؟ آیا این کمیسیون موضع سخت‌گیرانه‌تری را درپیش گرفته است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا