اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پیام‌های تهدید‌آمیز برای رایان سلکیس پس از انتشار گزارش بررسی رمزارز شرکت ریپل

مدیرعامل شرکت تحقیقاتی Messari پس از انتشار گزارشی درباره‌ی رمزارز XRP، تماس‌های تهدید آمیزی دریافت کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • رایان سلکیس(Ryan Selkis)، مدیر عامل شرکت Messari که در زمینه‌ی آنالیز و بررسی رمزارزها فعالیت می‌کند، اعلام کرد که او پس از انتشار تحلیل منتقدانه از رمزارز شرکت ریپل(XRP)، پیام‌های تهدید آمیزی را دریافت کرده است. سلکیس این ادعا را در یک پست توئیتری مطرح کرد. وی پس از مراجعه به اداره پلیس با انتشار توئیت دیگری این موضوع را یک مزاحمت کودکانه عنوان کرد.

شرکت تحقیقاتی Messari با انتشار گزارشی در 24 ژوئن ادعا کرد که احتمالا ارزش XRP در بازار 6.1 میلیارد دلار از ارزش واقعی آن بیشتر است. بر اساس اعلام این شرکت، داده‌های مورد استفاده در تحلیل خود را از صرافی‌های رمزارزی و سرویس‌دهندگان واسط داده‌های رمزارزی به‌دست آورده است.

مدیر عامل و بنیانگذار Messari، پس از انتشار این گزارش، در توئیتی اعلام کرد که در تماسی از سوی یک فرد ناشناس، پیام تهدید آمیز دریافت کرده است:

شخصی با پیش شماره‌ی شهر Nashville(شهری در ایالت تنسی آمریکا) با من تماس گرفت و تولد همسرم را به من یاد آور شد. سپس تماس را قطع کرد. Ryan Selkis

Ryan Selkis Twitt
شخصی با پیش شماره‌ی شهر Nashville با من تماس گرفت، تولد همسرم را به من یاد آور شد و تماس را قطع کرد. برد گارلینگهوس شما و شرکتتان همانند حیوانات رفتار می‌کنید. جنگ.

پس از انتشار توئیت اشاره شده، سلکیس دریافت دو پیام تهدید آمیز دیگر را نیز اعلام کرد و مدیران رده بالای شرکت ریپل از جمله برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse)، مدیر عامل و دیوید شوارتز(David Schwartz)، مدیر ارشد تکنولوژی و مونیکا لانگ(Monica Long)، مدیر ارشد بازاریابی شرکت ریپل را به تهدید علیه خانواده‌اش متهم ساخت. وی ادعا کرد که تهدید‌های عنوان شده از جامعه‌ی XRP سرچشمه می‌گیرد:

من می‌خواهم از شرکت ریپل، برد گارلینگهوس، مونیکا لانگ، کوری جانسون، دیوید شوارتز و اعضای جامعه‌ی ریپل به‌دلیل تهدید علیه خانواده‌ام انتقاد کنم. من پس از دریافت سه تماس تهدید آمیز و برای کسب اطمینان از این‌که آسیبی به خانواده‌ام وارد نمی‌شود، به FBI و پلیس محلی مراجعه کردم. Ryan Selkis

Ryan Selkis Twitt
من می‌خواهم از شرکت ریپل، برد گارلینگهوس، مونیکا لانگ، کوری جانسون، دیوید شوارتز و اعضای جامعه‌ی ریپل به‌دلیل تهدید علیه خانواده‌ام انتقاد کنم. من پس از دریافت سه تماس تهدید آمیز و برای کسب اطمینان از این‌که آسیبی به خانواده‌ام وارد نمی‌شود، به FBI و پلیس محلی مراجعه کردم. من تا زمانی که این موضوع به‌طور عمومی اعلام نشود به خانه بر نمی‌گردم.

سلکیس پس از مراجعه به اداره‌ی پلیس برای گزارش تماس‌های تهدید آمیز، توئیت دیگری را منتشر کرد و به وضوح تایید کرد که تماس گیرنده در حقیقت به شرکت ریپل وابستگی ندارد:

من در اداره پلیس هستم. این موضوع احتمالا مزاحمت کودکانه است. Ryan Selkis

در زمان انتشار این مقاله، هیچ یک از مدیران و کارکنان شرکت ریپل به توئیت رایان سلکیس واکنش نشان نداده‌اند. شرکت Messari و مدیرعامل آن نیز اظهار نظری را در این رابطه ارائه نکردند. اما نام کاربری مرتبط با مرکز تحقیقات ریپل در توئیتر، با واکنش به این پیام سلکیس از او خواست در این رابطه عذر خواهی کند.

آیا شما برای متهم کردن 5 عضو ریپل به تهدید علیه خانواده‌تان، رسما عذرخواهی می‌کنید؟ زمانی که هیچ شاهد و یا مدرکی برای اثبات این ادعا در اختیار ندارید. امیدوارم شجاعت پایبندی به صحبتهایتان را داشته باشید.

شرکت ریپل در گزارش سه ماهه‌ی چهارم 2018، کاهش میزان فروش توکن‌های XRP خود را نسبت به سه ماهه‌ی چهارم همان سال، اعلام کرد. این شرکت در دوره‌ی زمانی اشاره شده 129 میلیون دلار توکن فروخته است در حالی که میزان فروش در سه ماهه‌ی سوم 163 میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، در حال حاظر، XRP دارای ارزش بازار کمتر از 13 میلیارد دلار است. این موضوع XRP را پس از بیت‌کوین در جایگاه دوم از نظر ارزش بازار قرار می‌دهد.

آیا تهدید مدیر عامل شرکت Messari پس از انتشار گزارش این شرکت در زمینه‌ی رمزارز XRP، به شرکت ریپل ارتباط دارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا