اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تیم درپر: اقتصاد جهانی به زودی به رمزارزها روی می‌آورد

این سرمایه‌گذار حوزه‌ی تکنولوژی معتقد است که صرفنظر از روند‌های کوتاه مدت بازار، رمزارزها در حال حرکت رو به جلو هستند

نکات برگزیده مطلب
  • تیم درپر(Tim Draper)، سرمایه‌گذار و میلیاردر دنیای تکنولوژی، از سقوط اخیر قیمت بیت‌کوین غافلگیر نشده و می‌گوید که اقتصاد جهانی به زودی به رمزارزها روی می‌آورد. وی رواج استفاده از رمزارزها در جوامع را اجتناب ناپذیر دانسته و فکر می‌کند رمزارزها در آینده به ارز غالب جهان تبدیل خواهند شد.

 

دراپر پیش‌بینی می‌کند که سرانجام رمزارزها با سبقت گرفتن از ارزهای فیات، دو سوم ارزش کل پول‌های جهان را در اختیار خواهند گرفت.

او می‌گوید، از آنجایی که سرمایه‌گذاری و پرداخت با استفاده از رمزارزها آسانتر انجام می‌شود، انتقال به سوی استفاده از رمزارزها اجتناب ناپذیر است.

بر اساس گزارش فوربز(Forbes) در 26 نوامبر، دپر در همایش World Crypto Con در لاس وگاس گفت: «(استفاده از رمزارزها برای مردم مفید‌تر است، آن‌ها به سوی استفاده از رمزارزها و ترک ارزهای ملی(فیات) حرکت خواهند کرد. این راهی است که در حال پیمودن آن هستیم.»

برتری رمزارزها نسبت به ارزهای فیات

از نظر درپر، کشور‌های پیشرو و روشنفکر این تغییر را درک کردند و به همین دلیل خواستار استفاده از آن هستند.

به همین دلیل کشور‌های کوچک همگی از بیت‌کوین، پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) و بلاکچین استقبال می‌کنند، و می‌گویند خواستار استفاده از این فن‌آوری در کشورمان هستیم. Tim Draper

دپر یک مبلق رمزارزی است که همچنان اعتقاد دارد قیمت بیت‌کوین در سال 2022 به 250 هزار دلار خواهد رسید. به نظر می‌رسد شرایط کنونی حاکم بر بازار او را همانند دیگر سرمایه‌گذاران رمزارزی با دیدگاه کوتاه مدت و برخی از معامله‌گران، دلسرد نکرده است.

تیم درپر با حفظ موضع پیشین خود مبنی بر دستیابی بیت‌کوین به قیمت 250 هزار دلار تا سال 2022 اعلام کرد: «من این پیش بینی را انجام دادم و منتظر تحقق آن خواهم ماند.»

 

وی اعلام کرد که رمزنگاری یک انقلاب متحول کننده است. همانطور که ویکتور هوگو در گذشته اشاره کرده «چنانچه ایده‌ای در زمان مناسب ارائه گردد، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع آن شود.»

«من تمایل دارم دلارهایم را به بیت‌کوین تبدیل کنم، چرا که دلار به یک نیروی سیاسی وابسته است و با این عمل ارزی در اختیار خواهم داشت که کامل‌تر و جهانی است. من ترجیح می‌دهم به‌جای ارزی که به نیروی سیاسی متکی است، یک ارز جهانی را در اختیار داشته باشم.»

درپر راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین را بررسی می‌کند

در حالی که فروشنده‌های رمزارزها به دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از بازار خارج می‌شوند، درپر قصد دارد با راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین، ریسک خود را در این حوزه افزایش دهد.

در نهایت، قصد دارم یک صندوق سرمایه‌گذاری بر اساس بیت‌کوین راه‌اندازی کنم. این صندوق به صورت شاخه‌ای از کمپانی‌های مختلف فعالیت کرده و آن‌ها را قادر می‌سازد حقوق پرسنل خود را کاملا با بیت‌کوین پرداخت کنند. بنابراین هزینه‌ی حسابداری حذف شده و مبالغ به صورت خودکار پرداخت می‌گردد.

کل این سیستم بر اساس قرارداد‌های هوشمند پیاده‌سازی می‌شود، بنابراین در صورتی که یکی از این شرکت‌ها به فروش برسد، من با فشردن دگمه‌ای تمامی بیت‌کوین‌ها را به حساب آن‌ها ارسال می‌کنم. Tim Draper

 

درپر همچنان 40 هزار بیت‌کوین در اختیار دارد

در ابتدای سال جاری درپر نشان داد که او همچنان تمامی بیت‌کوین‌هایی که در انتهای سال 2014 به‌دست آورده بود را حفظ کرده است. او در سال 2014 با شرکت در حراج دولتی، 40 هزار بیت‌کوین را با قیمت 600 دلار به ازای هر بیت‌کوین، خریداری نمود.

درپر با شرکت در برنامه‌ی Web Summit در سال 2018 گفت: «این جامعه‌ی جدیدی است و قاعدتا شما می‌خواهید در صدر این جامعه قرار داشته باشید.»

قطعا تمایل خواهید داشت بخشی از این جامعه‌ی جدید باشید. آیا می‌خواهید لودایت(Luddite: جامعه‌ی مخالف تکنولوژی) باشید؟ لودایت‌ها از بین رفته‌اند، اینطور نیست؟ Tim Draper

وی در شرایط صعود رمزارزها و همچنین در بازار نزولی کنونی، نیز موضع خود را تغییر نداده و حامی رمزارزها و بلاکچین باقی ماند.

در حقیقت درپر مطمعن است که ارزش بازار رمزارزی در سال 2023 به 80 تریلیون دلار خواهد رسید. او می‌گوید نوسانات در بازار رمزارزی اجتناب ناپذیر است، اما حرکت رو به جلو در بازار ادامه خواهد یافت.

آیا شما نیز همانند درپر فکر می‌کنید رمزارزها در آینده به ارز غالب در معاملات جهانی تبدیل شوند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا