اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رشد دو برابری درآمد صرافی‌های رمزارزی در سال ۲۰۱۸

تحلیل‌گران در گزارشات خود نشان داده‌اند که رکود بازار رمزارزی تاثیری بر درآمد صرافی‌ها نداشته است

نکات برگزیده مطلب
  • جدید‌ترین تحقیقات کمپانی بزرگ Bernstein نشان می‌دهد که رکود بازار رمزارزی هیچ تاثیری بر میزان درآمد صرافی‌ها نداشته و این درآمد حتی می‌تواند برای سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های گذشته به دو برابر حد معمول خود برسد.

جدید‌ترین تحقیقات کمپانی Sanford C. Bernstein & Co(یک کمپانی تحقیقاتی و مدیریت سرمایه‌گذاری که مقر آن در فلوریدای شمالی واقع شده است) نشان می‌دهد که درآمد حاصل از فعالیت‌های مرتبط با مبادله‌ی رمزارزی می‌تواند طی سال ۲۰۱۸ دو برابر شود.

این گزارشات که تحت عنوان “مبادله‌ی رمزارزی-آیا اتفاق بزرگ بعدی در حال رخ دادن است(CryptoTrading — the Next Big Thing is Here)” استدلال می‌کند که بازار در حال رکود رمزارزی بعید است که تاثیری بر میزان درآمد خالص صرافی‌ها داشته باشد.

به گفته‌ی تحلیل‌گران علاوه بر این مورد، با همه‌گیر شدن دارایی‌های کلاس رمزنگاری و افزایش تقاضای سازمانی برای خرید، ساختار‌های سنتی بخش‌های مالی از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های مدیریت دارایی فرصت‌های فراوانی بدست خواهند آورد.

کمپانی Bernstein به این نتیجه رسید که در سال ۲۰۱۷، خرید و فروش رمزارزها به تنهایی ۱/۸ میلیارد دلار هزینه در بر داشته که معادل ۸ درصد از درآمد صرافی‌های سنتی بوده است. براساس یافته‌های تحلیل‌گران “از نظر بخش‌بندی، تنها کسب‌ و کار و تجارت جهانی توانسته‌ است میزان درآمد مبادله‌ی رمزارزی را پشت سر بگذارد”.

مقایسه‌ی حجم مبادله‌ی ۳۰ روز صنعت رمزارزی با دیگر بخش‌های مالی

تحلیل‌گران خاطرنشان کردند که بخش اصلی صنعت مالی در رابطه با ورود به صنعت رمزنگاری به دلیل نوسانات و عدم قطعیت قانون‌گذاری در این صنعت نوپا، بسیار محتاطانه و بی‌میل رفتار می‌کنند.

این تحلیل‌گران اظهار نمودند که احتیاط وال‌استریت در رابطه با خطرات احتمالی این صنعت در ایالات متحده، در نهایت باعث خواهد شد که صرافی بزرگ Coinbase که ارائه دهنده‌ی کیف‌پول رمزارزی نیز می‌باشد، به یک “موقعیت‌ غیرقابل انکار در زمینه‌ی رقابت” برسد. تحلیل‌گران برآورد کرده‌اند که صرافی Coinbase تنها ۵۰ درصد از کل درآمد خود را از طریق انجام تراکنش‌های رمزارزی و دریافت هزینه‌ی آن‌ها، بدست آورده است.

خبرگزاری Cointelegraph اوایل هفته‌ی جاری گزارش داد که بریان آرمسترانگ(Brian Armstrong) مدیر اجرایی صرافی Coinbase اعلام کرده است که این صرافی در سال ۲۰۱۷ روزانه ۵۰ هزار کاربر جدید داشته و تنها در همان سال چیزی معادل ۱۵۰ میلیارد دلار رمزارزی را برای آن‌ها جابجا و مبادله کرده است.

نظر شما در رابطه با نتایج حاصل از این تحقیقات چیست؟ آیا واقعا رکورد حاکم بر بازار تاثیری بر میزان درآمد خالص صرافی‌های رمزارزی نداشته است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا