اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

جاستین سان: ترون ۸۰ برابر سریع‌تر از اتریوم است

وی در جدید‌ترین پست توییتری خود از افزایش چشمگیر TPS(تعداد تراکنش در ثانیه) این رمزارز سخن گفت

نکات برگزیده مطلب
  • مدیرعامل و بنیانگذار رمزارز ترون در جدید‌ترین پست توییتری خود اعلام کرده است که میزان TPS این رمزارز به ۱۲ هزار تراکنش در ثانیه رسیده است.

جاستین سان(Justin Sun) مدیر عامل ترون(Tron با نماد TRX) در جدید‌ترین پست توییتری خود اعلام کرده است که بلاک‌چین ترون در حال حاضر ۸۰ برابر سریع‌تر از اتریوم(ETH) عمل می‌کند.

وی در پست توییتری خود نوشت:

ترون ۸۰ برابر سریع‌تر از اتریوم است. بیت‌تورنت(BitTorrent) با داشتن ۱۴ سال سابقه‌ی فعالیت به عنوان یک سرویس جهانی به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر از ۱۳۸ جهان سرویس‌ ارائه کرده است.با اضافه کردن این دو با یکدیگر شما به بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه‌ی Peer to Peer جهان دست خواهید یافت.

Justin Sun

Tron ادعا می‌کند که در حال حاضر توانایی رسیدن به ۱۲ هزار تراکنش در ثانیه(TPS) را دارد که این نرخ به مراتب از ۱۵ الی ۲۰ تراکنش اتریوم بیشتر است. افزایش TPS ترون به دلیل ماهیت مدل اجماعی آن است که طی آن از قدرت نفوذ گروهی از افراد و شرکت‌های انتخاب شده با نام “نمایندگان فوق‌العاده(superrepresentatives)” استفاده می‌شود. در این مدل TPOS نمایندگان یاد شده به عنوان گروهی از گره‌ها عمل می‌کنند تا یک بلاک شبکه ساخته و در مقابل دریافت پاداش قابل توجه روزانه‌ای به شکل TRX، عمل تایید تراکنش‌ها را بر عهده بگیرند.

برای مقایسه‌ی این اعداد در نظر داشته باشید که رمزارز Stella‌ با نماد XLM در حال حاضر از ۳ هزار TPS پشتیبانی می‌کند، در حالی که رمزارز نئو با نام NEO که به اتریوم چینی معروف است، حداکثر توانایی پشتیبانی از هزار TPS را دارد. نکته‌ی قابل توجه این است که نئو در اوایل سال جای اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ بدون استفاده از فرایند Sharding به ۱۰۰ هزار TPS برسد.

اتریوم و ترون در حال حاضر به ترتیب رتبه‌ی دوم و دهم جدول بزرگ‌ترین رمزارزهای جهان را در شاخص AltDex 100 یا ALT100 که به عنوان یک شاخص معیار برای رمزارزهای بزرگ و توکن‌ها استفاده می‌شود، جای گرفته‌اند. شبکه‌ی اصلی یا همان Mainnet ترون در ماه ژوئن فعال شد و از خانه‌ی قبلی خود بر روی بلاک‌چین اتریوم جدا گشت.

نظر شما در رابطه با این افزایش چشمگیر در میزان TPS رمزارز ترون چیست؟ آیا اتریوم برای بهبود این امر نقشه‌ای دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Sludgefeed

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا