اخبار داخلیاخبار و مقالات

مدیرعامل منطقه‌ی اقتصادی پیام از ایجاد بستری برای استخراج رمزارزها خبر داد

منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام هم‌اکنون فارم شرکت مبنـا را میزبانی می‌کند که یکی از بزرگترین مزارع استخراج رمزارز در کشور محسوب می‌گردد

نکات برگزیده مطلب
  • نادر ثناگو؛ مدیرعامل فرودگاه و منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام در مصاحبه‌ی اخیر خود از ایجاد بستر مناسب برای استخراج رمزارزها در این منطقه خبر داده است. وی همچنین اظهار داشت که یک شهرک فن‌آوری با هدف میزبانی شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه ایجاد خواهد شد که احتمال حضور شرکت‌های فعال در صنعت بلاکچین و رمزارزها دور از انتظار نخواهد بود.

ایجاد بستر استخراج رمزارزها در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام

مدیرعامل منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام اظهار داشت که در این منطقه‌ اکوسیستم تخصصی موبایل، دیتاسنتر و فضای مناسبی نیز برای استخراج رمزارزها ایجاد شده است.

نادر ثناگو اظهار داشت که در طی ۱۴ ماه گذشته حجم سرمایه‌گذاری قابل توجه بوده است و به ارزش ۲,۵۰۰ میلیارد تومان در این منطقه‌ سرمایه‌گذاری شده است.

استخراج رمزارزها در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام

وی معتقد است که قانون‌گذاری درستی برای تسهیل فعالیت‌های مناطق ویژه تدوین شده ولی بخشنامه‌ها استثناها را در نظر نمی‌گیرند که این امر مشکل‌ساز شده است. ثناگو همچنین از ایجاد یک شهرک فن‌آوری خبر داده است که تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان را میزبانی خواهد کرد. با توجه به توافق برای تبدیل این منطقه به قطب اقتصادی حضور استارت‌آپ‌های بلاکچینی در این شهرک دور از انتظار نخواهد بود.

منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام در گذشته شاهد تاسیس مزارع استخراج بیت کوین بوده است، بر اساس گزارش رسانه‌ها شرکت مهندسی برهان نوآوران آینده با نام اختصاری مبنـا مجوز تاسیس یک فارم با ظرفیت ۱۳ میلیون کیلووات در سال و با سرمایه‌ی ۱۱۶,۰۱۴,۰۰۰,۰۰۰ را در پاییز ۹۶ به‌دست آورده است. این فارم هم‌اکنون به عنوان بزگترین فارم استخراج رمزارز کشور شناخته می‌شود.

به نظر می‌رسد گسترش فعالیت در حوزه‌ی بلاکچین و رمزارزها در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام در دستور کار قرار گرفته است. بر اساس گزارش کوینیت، در گذشته توافق‌نامه‌ی سه جانبه‌ای میان منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، وزارت کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فن‌آوری برای تبدیل این منطقه به قطب سرویس‌های بلاک‌چینی ایران امضا شده است.

نظر شما نسبت به ایجاد بستر استخراج رمزارزها در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی پیام چیست؟ آیا ایجاد امکان فعالیت ماینر‌ها به‌طور برابر و عادلانه در مناطق ویژه‌ی اقتصادی موجب شکوفایی این صنعت و ایجاد اشتغال و کسب درآمد خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا