اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پس از رویداد «هالوینگ» لایت‌کوین، هش‌ریت این شبکه ۲۸ درصد کاهش یافته است

اطلاعات بدست آمده از بلاکچین لایت‌کوین نشان می‌دهد که سودآوری این شبکه به پایین‌ترین حد خود رسیده و ماینر‌ها در حال ترک شبکه‌ی این رمزارز هستند

نکات برگزیده مطلب
  • براساس داده‌های بدست آمده از شبکه‌ی لایت‌کوین(LTC) و استخر‌های ماینینگ مختلف، از زمان رویداد Halving و نصف شدن پاداش بلاک‌های لایت‌کوین، قدرت هش شبکه‌ی لایت‌کوین بیش از ۲۸ درصد کاهش یافته و ماینر‌ها در حال خروج از این شبکه هستند، زیرا سودآوری فرایند ماینینگ LTC به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

خروج ماینرها از شبکه‌ی لایت‌کوین

داده‌های بدست آمده از شبکه‌ی لایت‌کوین(LTC) نشان می‌دهد که بسیاری از ماینر‌های این شبکه که در راستای تامین امنیت بلاک‌چین آن و رقابت برای کسب پاداش بلاک‌های جدید تلاش می‌کردند، پس از رویداد نصف شدن پاداش یا Halving شبکه‌ی لایت‌کوین، دستگاه‌های خود را خاموش کرده‌اند.

litecoin لایت‌کوین

براساس داده‌های بدست آمده از استخر ماینینگ BTC.Com، سختی شبکه‌ی لایت‌کوین(معیار رمزگذاری شده‌ای که نشان می‌دهد حل معادلات ریاضی این شبکه و نوشتن بلاک‌های جدید به چه میزان سخت است) از روز ۴ام آگوست یعنی دقیقا یک روز قبل از رویداد Halving، از رقم ۱۵/۹۳ میلیون به ۱۱/۴۰ میلیون تا روز ۲۲ام آگوست رسیده است. قدرت هش این شبکه نیز در این مدت بیش از ۲۸ درصد کاهش یافته است.

سختی شبکه‌ی لایت‌کوین

سختی ماینینگ لایت‌کوین به گونه طراحی شده است که بتواند هر ۲۰۱۶ بلاک(تقریبا هر ۴ روز یکبار) به طور خودکار خودش را تنظیم کند تا بر اساس میانگین توان هش موجود در چرخه‌ی فعلی، فاصله‌ی تولید هر بلاک را حدود ۲/۵ دقیقه نگه دارد.

کاهش ۲۸ درصدی میزان سختی این شبکه بدان معناست که سطوح فعلی از ۲۹ام آوریل تا کنون به پایین‌ترین سطح ممکن رسیده است. به واسطه‌ی داده‌های بدست آمده از BTC.com می‌توان تخمین زد که در رویداد بعدی تنظیم شبکه که حدود ۳ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد، سختی شبکه‌ی لایت‌کوین بیش از ۴ درصد دیگر کاهش خواهد یافت.

کاهش چشم‌گیر سختی شبکه‌ی لایت‌کوین

 

علاوه بر این، متوسط قدرت هش ۴ روزه‌ی شبکه‌ی لایت‌کوین از ۴۵۶ تراهش بر ثانیه(TH/s) در روز ۴ام آگوست به رقم ۳۲۵ تراهش بر ثاتیه در روز ۲۲ام آگوست سقوط کرده است. در ساعت ۲۳:۵۴ به وقت جهانی(UTC) در روز ۲۲ام آگوست، آخرین تنظیم شبکه باعث کاهش ۲۸ درصدی سختی شد.

داده‌های بدست آمده از نمودار «توزیع هش سه روزه» نشان می‌دهد که در حال حاضر ماینر‌های متصل به استخر ماینینگ Poolin حدود ۲۳ درصد از مجموع قدرت محاسباتی شبکه‌ی لایت‌کوین را در اختیار دارند. پس از این استخر نیز به ترتیب استخر‌های ماینینگ f2pool و Antpool(که تحت مالکیت شرکت Bitmain فعالیت دارد) بیشترین قدرت هش را به خود اختصاص داده‌اند.

خروج ماینرها به دلیل کاهش سودآوری

کاهش علاقه‌ی ماینرها به استخراج رمزارز لایت‌کوین شاید تعجب آور نباشد، زیرا پس از رویداد Halving در روز ۵ام آگوست، پاداش بلاک‌های این شبکه از ۲۵ واحد LTC برای هر بلاک به ۱۲/۵ واحد LTC کاهش یافت، و باعث شد تا درآمد و سودآوری دستگاه‌های ماینینگ فعلی به شکل چشم‌گیری کاهش یابد.

اطلاعات بدست آمده از استخر F2pool نشان می‌دهد که سودآورترین دستگاه‌های ماینینگ شبکه‌ی لایت‌کوین که توسط دو شرکت InnoSilicon و FusionSilicon ساخته شده‌اند، در حال حاضر بین ۱۰ تا ۲۰ درصد سودآوری دارند، زیرا قیمت رمزارز LTC نیز پیش از رویداد Halving حدود ۹۳ دلار بوده و اکنون به ۷۴ دلار سقوط کرده است.

با فرض اینکه برق مورد نیاز این دستگاه‌های ماینینگ حدود ۰/۰۴ دلار برای هر کیلووات ساعت(kWh) در نظر گرفته شود، دستگاه‌های فوق‌الذکر در بهترین حالت روزانه چیزی بین ۰/۲۰ تا ۰/۵۰ دلار سودآوری به همراه خواهند داشت.

با در نظر گرفتن قیمت فعلی رمزارز لایت‌کوین، دستگاه‌های ماینینگ قدیمی‌تر همچون AntMiner L3 و +AntMiner L3 می‌توانند حداکثر سود ناچیز ۰/۰۱ دلار را به همراه داشته باشند.

 

نظر شما در رابطه با کاهش سختی شبکه‌ی لایت‌کوین و خروج ماینر‌ها چیست؟ آیا پس از رویداد Halving در شبکه‌ی بیت‌کوین شاهد کاهش ارزش این رمزارز و خروج ماینر‌ها از شبکه خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Coindesk
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن