اخبار داخلیاخبار و مقالات

هیئت دولت به بررسی سیاست‌گذاری استفاده از رمزارزها می‌پردازد

دبیر شورای عالی فضای مجازی: سیاست نهایی در خصوص استفاده از رمزارزها در کشور به زودی در سطح هیئت دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد

نکات برگزیده مطلب
  • ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی به تازگی خبر داده است که پیش‌نویس تهیه شده توسط مرکز ملی فضای مجازی به زودی برای تصمیم‌گیری به کمسیون اقتصادی دولت و پس از تایید آن به هیئت دولت ارائه خواهد شد. در این سند سیاستی، بانک مرکزی، بورس و سایر دستگاه های مرتبط، ضوابط خود را اعلام کرده اند.

 

ابوالحسن فیروزآبادی درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف رمزارزها در کشور گفت: «دولت در حال تهیه مصوبه ای برای سیاست گذاری در این حوزه است.»

وی افزود: «با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال یکی از پدیده های مهم در حوزه فناوری مالی و بازار پرداخت محسوب می شوند، نظارت بر ارزهای رمزنگاری شده در داخل کشور ضروری است.»

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت آخرین مراحل بررسی را می گذراند و به زودی در سطح هیئت دولت بررسی می شود.

فیروزآبادی اظهار داشت:

کشور در مرحله انجام سیاست های اولیه برای تعیین تکلیف مشارکت کنندگان در حوزه ارزهای دیجیتالی است و در این زمینه با توجه به پیش نویسی که پیش از این مرکز ملی فضای مجازی برای طرح در شورای عالی فضای مجازی تهیه کرده بود، در این زمینه با کمیسیون اقتصادی دولت همکاری می کند تا در نهایت این سند برای طرح به هیئت دولت برود. ابوالحسن فیروزآبادی- دبیر شورای عالی فضای مجازی

پیش از این نیز معاون مرکز ملی فضای مجازی از برنامه ریزی برای قانونی شدن فعالیت دست اندرکاران حوزه رمزارزی از جمله استخراج کنندگان(ماینر) و صرافان این بازار و نیز واردات قانونی تجهیزات مربوط به رمزارزها خبر داده بود.

سعید مهدیون در این باره گفته است:

هیئت دولت در حال کار روی مصوبه ای است که فعالیت ماینرهای رمزارزی شکل صنعت و قانونی به خود بگیرد و استخراج این نوع ارز در کشور قانونی شود. در این سند سیاستی، بانک مرکزی، بورس و سایر دستگاه های مرتبط، ضوابط خود را اعلام کرده اند و این سیاست گذاری در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی نیز به بحث گذاشته شده است. سعید مهدیون

به نظر شما قوانین حوزه‌ی رمزارزی در ایران باید به چه شکلی باشد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا