اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

چهارچوب جامع فعالیت در حوزه‌ی رمزارزی ترکیه بزودی رونمایی خواهد شد

رئیس بانک مرکزی ترکیه در مصاحبه با کانال تلوزیونی تی.آر.تی(TRT) از انتشار مقررات صنعت رمزارزی طی دو هفته‌ی آتی خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس بانک مرکزی ترکیه روز جمعه اعلام کرد که وزارت اقتصاد این کشور قصد دارد طی دو هفته‌ی آتی مقررات جامعی را برای فعالیت در صنعت رمزارزی منتشر کند. وی احتمال وضع ممنوعیت مستقیم بر روی صنعت رمزارزی را رد کرده است. وی همچنین اعلام کرد که امکان حفاظت از بازار رمزارزها در برابر فعالیت‌های مخرب وجود دارد.

مقررات رمزارزی ترکیه بزودی منتشر خواهد شد

شهاب قافجی اوغلو(Şahap Kavacıoğlu) در مصاحبه با کانال تلوزیونی تی.آر.تی(TRT) از انتشار مقررات جدید برای فعالیت در صنعت رمزارزی ترکیه خبر داد. وی اظهار داشت: «شما نمی‌توانید با وضع ممنوعیت بر مبادلات رمزارزی مشکلات را حل کنید و ما هیچ قصدی برای انجام آن نداریم.»

قافجی اوغلو در این مصاحبه جزئیات قوانین آتی صنعت رمزارزی ترکیه را ارائه نکرده اما اظهار داشت که این قوانین «رمزارزها» را به‌طور رسمی تعریف کرده و رویکرد موسسات مالی در برابر این دارایی‌ها را مشخص خواهد کرد.

وی وضع مقررات در صنعت رمزارزی ترکیه را برای مقابله با خروج ارز از این کشور ضروری ارزیابی کرد اما اظهار داشت که هیچ داده‌ی مستندی برای اثبات این ادعا در اختیار ندارد. رئیس بانک مرکزی ترکیه افزود: «ما از بازگشت ارز خارج شده به اقتصاد ترکیه مطمعن نیستیم.»

بِستِ ناز سولو(Beste Naz Süllü)؛ مدیر تحقیقات صرافی ایکریپکس(Icrypex) معتقد است که دولت ترکیه قصد دارد قوانین شفاف‌تری را برای نگهداری از رمزارزها تدوین کند. از نظر وی پرسش اصلی این است که آیا دارایی‌های رمزارزی در کشور ترکیه باقی خواهند ماند؟ کشورها غالباً برای محافظت از اقتصاد خودشان مانع خروج ثروت می‌شوند و اقتصاد ترکیه با این پدیده مقابله می‌کند.

حفظ حاکمیت دولت ترکیه بر ثروت

قافجی اوغلو تصمیم بانک مرکزی ترکیه برای منع سیستم‌های پرداخت(معادل‌های پی‌پل در ترکیه) از فعالیت در صنعت رمزارزی را برای بازیابی نظارت دولت بر سیستم‌های پرداخت ضروری دانست. رئیس بانک مرکزی ترکیه اظهار داشت که سیستم‌های پرداخت برخلاف بانک‌ها از زیر ساخت‌های ضعیفی برخوردار هستند.

وی در رابطه با توقف فعالیت صرافی‌های رمزارزی در ترکیه اظهار داشت: «همانطور که بازار سهام از دستکاری و یا شایعات رسانه‌ای محافظت می‌شود، امکان حفاظت از بازار مبادلات رمزارز در برابر چنین فعالیت‌های مخربی وجود دارد.»

مدیر تحقیقات صرافی ایکریپکس اظهار داشت که پلتفرم‌های مبادلات رمزارز در قوانین جدید ترکیه احتمالاً مجبور خواهند بود تا مجوز‌های بیشتری را دریافت کرده و از استاندارهای مشخصی نیز تبعیت کنند. یعنی در صورتی که 31 صرافی رمزارزی فعال در این کشور نتوانند استانداردهای دولت ترکیه را برآورده سازند، مجبور خواهند شد تا فعالیت خودشان را متوقف کنند.

نظر شما نسبت به تلاش دولت ترکیه برای قانون‌گذاری صنعت رمزارزی چیست؟ مقررات رمزارزی ترکیه این کشور را از منافع صنعت رمزارزی محروم خواهد ساخت؟ یا قانون‌گذاران از صنعت رمزارزی این کشور محافظت خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا