اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

جهش قیمت ریپل، همزمان با آغاز جلسه‌ی دادرسی شدت گرفت

طی کم‌تر از ۴۸ ساعت گذشته رمزارز ریپل(XRP) توانسته بالغ بر ۱۵۰ درصد افزایش ارزش را نشان داده و هر واحد XRP به قیمت ۱ دلار برسد

نکات برگزیده مطلب
  • به دلیل درگیری‌های حقوقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) با شرکت ریپل(Ripple) طی چند ماه گذشته شاهد سقوط ارزش رمزارزها صادر شده توسط این شرکت و حذف خدمات رمزارزی مربوطه از صرافی‌های فعال در آمریکا بوده‌ایم. اخبار مربوط به این واقعه آنقدر تاثیرگذار بود که در عرض چند روز رمزارز XRP چیزی حدود ۷۰ درصد ارزش خود را از دست داد. با این حال، با نزدیک شدن به جلسه‌ی دادرسی امروز به نظر می‌رسد که وضعیت بهبود شدت گرفته و XRP توانسته با یک روند افزایش قیمت از سطوح ۱ دلاری عبور کند.

ریپل صعودی

علی‌رغم درگیری‌های حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) و جلسه‌ی دادرسی امروز، رمزارز ریپل(XRP) طی چند روز گذشته یک روند صعودی قدرتمند را آغاز کرده و با جهش ارزش چشم‌گیر مواجه شده است. این دارایی رمزارزی طی کم‌تر از یک هفته بالغ بر ۷۰ درصد افزایش ارزش را شاده بوده است، و قیمت هر واحد XRP برای اولین بار پس از جهش سال ۲۰۱۸ دوباره به یک دلار رسیده است.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، کمیسیون SEC اواخر سال ۲۰۲۰ از تشکیل پرونده علیه شرکت ریپل(Ripple) و چند تن از مقامات آن خبر داد. در این پرونده گفته شده که ریپل بالغ بر ۱/۳ میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده و غیرقانونی به فروش رسانده است.

گرچه مدیران شرکت ریپل به صورت پیامی اعلام می‌کنند که برنده‌ی این پرونده خواهند بود، اما عواقب ناشی از انتشار این خبر منفی سریعاً بر روی قیمت XRP و پایگاه کاربری آن تاثیر گذاشت.

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC

از همان زمان تعدادی از صرافی‌های مبادله‌ی رمزارزی روند حذف XRP از لیست دارایی‌های قابل مبادله‌ی خود را آغاز کرند، به ویژه صرافی‌هایی که مقر اصلی آن‌ها در خاک ایالات متحده واقع شده بود. این وقایع نامطلوب مانند یک دومینو یکی پس از دیگری بر روی وضعیت لحظه‌ای ریپل تاثیر گذاشته باعث شدند که این دارایی رمزارزی محبوب تا اواخبر سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۷۰ درصد ارزش خود را از دست دهد.

روند بهبود وضعیت آغاز شده است

با گذشت زمان و ارائه‌ی مدارک مختلف به قاضی منطقه‌ای آنالیسا تورس(Analisa Torres)، رمزارز ریپل روند بهبود را آغاز کرد و وارد مرحله‌ی بازیابی شد. تداوم این روند باعث تحولات چشم‌گیر در شبکه‌ی ریپل گردید، روندی که در نهایت منجر به ثبت بالاترین رکورد طی ۳ سال گذشته توسط XRP گردیده است.

برای درک بهتر تغییرات ارزش ریپل، باید یادآور شد که این دارایی رمزارزی در تاریخ ۱۵ام مارس با قیمت ناچیز ۰/۴۰ دلار مبادله می‌شد. حتی تا چند روز قبل نیز قیمت هر واحد XRP تنها چیزی حدود ۰/۶۰ دلار بود. این بدان معناست که قیمت ریپل طی ۲۰ روز بالغ بر ۱۵۰ درصد افزایش یافته و در عرض کم‌تر از ۴۸ ساعت توانسته ۶۷ درصد رشد ناگهانی را شاهد باشد.

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
نمودار تغییرات ارزش ریپل

این آغاز افزایش قیمت می‌تواند به نوعی به جلسه‌ی دادرسی امروز مربوط باشد؛ که به گفته‌ی جرمی هوگان(Jeremy Hogan) یکی از وکلای دادگستری که ارتباط مستقیم با این پرونده دارد، به عنوان «یک رویداد مهم» توصیف می‌شود.

لیست شد مجدد

لازم به ذکر است که گرچه تعداد قابل توجهی از صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز طی ماه‌های گذشته XRP را از لیست خدمات رمزارزی خود حذف کرده‌اند، برخی در این مورد تغییر رویکرد داشته و بی‌سروصدا دوباره اقدام به اضافه کردن ریپل به لیست دارایی‌های قابل مبادله کرده‌اند.

در عین حال، هشتگ لیست مجدد ریپل در ایالات متحده به یک موضوع مهم تبدیل شد. برهمین اساس می‌توان گفت که رشد ناگهانی قیمت ریپل احتمالاً به دلیل جلسه‌ی دادرسی امروز است، روندی که در صورت موفقیت‌آمیز بودن می‌تواند منجر به لیست شدن مجدد این دارایی رمزارز در تمامی صرافی‌ای مبادله‌ی رمزارز باشد.

نظر شما در رابطه با افزایش ناگهانی قیمت ریپل طی چند روز گذشته و ثبت رکورد ۱ دلار توسط این رمزارز محبوب چیست؟ آیا پس از پایان دادرسی نیز شاهد ثبات و تداوم این روندی صعودی خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا