اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

یک پرونده‌ی جدید علیه ریپل، تنها برای ۴۸ دلار ضرر مالی!

یک شهروند اهل فلوریدا اخیراً به دلیل ضرر مالی ۴۸ دلاری خود از شرکت ریپل و مدیرعامل آن آقای گارلینگهوس شکایت کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از ساکنین شهر فلوریدا به نام تایلر تومی(Tyler Toomey) چندی قبل به دلیل ضرر مالی و از دست دادن نیمی از سرمایه‌ی خود، از شرکت ریپل(Ripple) و مدیرعامل آن آقای برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) شکایت کرده است. وی در این پرونده مدعی شده که سال گذشته ۱۳۵ واحد رمزارز ریپل(XRP) به ارزش ۹۷/۸ دلار در اختیار داشته است، اما چندی قبل به دلیل کاهش ناگهانی ارزش ریپل مجبور به فروش آن‌ها شده و نزدیک به ۵۰ درصد ضرر مالی را متحمل شده است. به عبارتی آقای تومی به دلیل ضرر مالی ۴۸ دلاری خود از شرکت ریپل شکایت کرده است، درحالیکه هزینه‌ی تشکیل پرونده برای این دادخواست بالغ بر ۴۰۰ دلار بوده است. لازم به یادآوری می‌باشد که شرکت ریپل همچنان درگیر دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) مبنی بر «فروش میلیاردها دلار اوراق بهادار ثبت نشده» می‌باشد.

یک شکایت تازه

آقای تایلر تومی(Tyler Toomey) یکی از ساکنین شهر فلوریدا، اخیراً به دلیل ضرر مالی ۴۸/۵۶ دلاری خود به دلیل سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز ریپل(XRP)، علیه شرکت توسعه‌دهنده‌ی این رمزارز یعنی ریپل لبز(Ripple Labs) و مدیرعامل آن آقای برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) یک دادخواست قضایی ارائه کرده است.

این دادخواست در دادگاه ناحیه‌ی میانی فلوریدا تشکیل شده است و در آن ادعا شده که متهمان پرونده «میلیون‌ها دلار و یا حتی بیشتر، توکن ریپل را بدون ثبت در دفاتر رسمی فدرال به فروش رسانده‌اند، درحالیکه که همواره ادعا می‌کنند این دارایی‌ها به هیچ عنوان اوراق بهادار نبوده‌اند، درحالیکه چنین نبوده و XRP نوعی اوراق بهادر است. این شرکت ماهیت واقعی رمزارزهای ریپل را به طور فعال از سرمایه‌گذاران خود پنهان می‌کند».

در ادامه‌ی این دادخواست آمده است که آقای تومی در سال ۲۰۲۰ مالکیت ۱۳۵ واحد رمزارز ریپل را برعهده داشته ، که در آن زمان چیزی حدود ۹۷/۸ دلار قیمت داشته است؛ وی این رمزارزها را در دو معامله‌ی جداگانه در دسامبر ۲۰۲۰ به قیمت ۴۹/۲۴ دلار بفروش رسانده و بالغ بر ۵۰ درصد ضرر مالی را متحمل شده است.

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
ریپل

در همین راستا آقای تایلر تومی یک دادخواست قضائی را مطرح کرده است، که تخمین زده می‌شود هزینه‌ی تشکیل پرونده‌ی آن هشت برابر بیشتر از خسارت مالی ادعا شده در پرونده باشد؛ زیرا طبق اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت ناحیه‌ی میانی فلوریدا، هزینه‌ی تشکیل پرونده‌ی قضائی چیزی حدود ۴۰۲ دلار می‌باشد.

یک پرونده‌ی مشکوک

گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد چند مبحث مشکوک در این پرونده وجود دارد، از جمله ادعای طلب ۵ میلیارد دلاری آقای تومی و همچنین نام خانوادگی قاضی این پروند که جوئل‌بی تومی می‌باشد. البته تا این لحظه همچنان مشخص نیست که این دو با یکدیگر نسبتی دارند یا خیر، اما گمانه زنی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی رخ داده است.

در بخش‌هایی از این پرونده آمده است که شاکی «به دنبال نمایندگی از طرف تمام افراد و نهادهایی است که در ایالت فلوریدا رمزارز XRP خریداری کرده و دچار ضرر مالی شده‌اند». این احتمال وجود دارد که انگیزه‌ی این دادخواست این بوده است که سایر سرمایه‌گذاران بازار ریپل هم بتوانند اقداماتی در این راستا انجام دهند.

شاکی این پرونده آقای تومی همچنین اظهار نموده که به دنبال «جبران خسارت» نسبت به مقدار رمزارز ذکر شده در پرونده است، زیرا ادعا شده که شرکت توسعه‌دهنده‌ی ریپل «می‌تواند همچنان به درآمدزایی خود ادامه دهد، درحالیکه خطر قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران وجود دارد».

لازم به یادآوری است که شرکت ریپل در حال حاضر درگیر دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) می‌باشد.

در دادخواست ارائه شده توسط کمیسیون SEC ادعا شده که شرکت ریپل، آقای گارلینگهوس و کریس لارسن(Chris Larsen) توانسته‌اند « درآمد از طریق فروش حجم بالایی اوراق بهادار ثبت نشده، بالغ بر ۱/۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشند».

اغلب صرافی‌ها ریپل را تنها گذاشتند

درحالیکه اغلب پلت‌فرم‌های مبادله‌ی رمزارز پس از انتشار این اخبار رمزارزی ریپل را از لیست دارایی‌های قابل مبادله‌ی خود حذف کردند، برخی صرافی‌های رمزارزی علی‌رغم این دادخواست همچنان از ریپل حمایت کرده و معتقد‌اند که این اقدام کمیسیون SEC به سرمایه‌گذاران رمزارز ریپل آسیب می‌رساند.

به عنوان مثال مقامات صرافی مبادله‌ی رمزارز آپ‌هولد(Uphold) خاطر نشان کرده‌اند که کمیسیون SEC در نظر دارند تا از مصرف‌کنندگان حمایت کند با این حال برایش دشوار است که ببیند «چگونه یک پرونده‌ی قضائی که رمزارز ریپل را اساساً بی‌ارزش جلوه داده است به راحتی میلیون‌ها دلار ضرر به سرمایه‌گذاران آن تحمیل کرده است».

مقامات شرکت ریپل لبز استدلال کرده‌اند که این دادخواست «تا به این لحظه بر روی تعداد بی‌شماری سرمایه‌گذار بیگناه بازار XRP تاثیر منفی گذاشته است، سرمایه‌گذارانی که هیچ ارتباطی با شرکت ریپل نداشته و به واسطه‌ی این دادخواست بی‌اساس متحمل ضرر مالی شده‌اند». در ادامه همچنین گفته شده که این رویکرد کمیسیون SEC باعث شده تا آب زلال موجود در دسترس صرافی‌ها، بازارها و مبادله‌گران گل‌آلود شود.

نظر شما در رابطه با پرونده‌ی جدید علیه شرکت ریپل و مدیرعامل آن چیست؟ دلیل از ارائه‌ی چنین درخواستی چیست؟ آیا تایلر تومی به دنبال گرفتن حق خود از شرکت ریپل می‌باشد و یا برای کسب درآمد و دریافت پول چنین کاری را انجام داده است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا