اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دردسر‌سازی رمزارز‌ها برای بانک آمریکا

Bank of America نگرانی خود نسبت به رمزارز‌ها را در گزارش سالانه خود بیان کرد

نکات برگزیده مطلب
  • با تمام مشکلاتی که بیت‌کوین برای بانک‌های سنتی به وجود آورده است؛ هنوز اول راه است. مدیر‌عامل‌های پی‌پل(PayPal)، ویزا(Visa) و بقیه سیستم‌های پرداختی قدیمی به دقت در حال رصد رشد رمز‌ارز‌ها بوده‌اند، ولی مثل بانکدار‌ها خواب شب از چشمانشان گرفته نشده بود. با این حال، بانک آمریکا(Bank of America) طی گزارشی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه داد با صراحت به چند عامل تهدید کننده تسلت آنها تاکید داشت که یکی از آنها رمز‌ارز‌ها بودند.

 

بانک آمریکا واقعیت‌ها را گفت

در گزارش سالانه‌ طویل و خشکی که بانک آمریکا(Bank of America) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه داد به گسترش تکنولوژی‌های جدید (به خصوص آنهایی که در بستر اینترنت ارائه می‌شوند)،سیستم‌های پرداختی و رمزارز‌ها اشاره کرده است.

 

بانک آمریکا که در سال 1904 افتتاح شده است دارای بیش از 200،000 نفر کارمند دارد و گدش مالی آن در سال گذشته 87 میلیارد دلار بوده است. مثل همه شرکت‌های دیگر در آمریکا، بانک آمریکا نیز موظف به ارائه گزارشی سالانه که در بر دارنده سلامت مالی و اشاره به خطر‌های بالقوه برای کسب و کار آنها است، می‌باشد. در بخشی از این گزارش نوشته شده است:”ما با افزایش رقابت در صنعت سرویس‌دهی مالی روبرو هستیم.” و چند جمله بعد ادامه می‌دهد:

احتمال دارد مشتری‌های ما با اعضای دیگر این بازار که محصولات یا خدماتی که برای ما پر ریسک است را ارائه می‌دهند کار کنند؛ از جمله رمز‌ارز‌ها. Bank of America Annual Report

تغییر زمانه

جالب‌ترین تذکری که در این گزارش 90 صفحه‌ای نسبت به رمزارز‌ها بیان شده بود این است که: “با شیوع استفاده از تکنولوژی‌های جدید از جمله سیستم‌های پرداختی و رمزارز‌ها، احتمال نیاز به اصلاح یا وفق دادن محصولات و سرویس‌های خود نسبت به آنها وجود دارد و این پروشه بسیار هزینه‌بری است… ممکن است ما در توسعه یا معرفی محصولات و سرویس‌های جدید موفق نباشیم…[و] همچنین قادر به کاهش هزینه‌های خدمات خود برای نگه داشتن مشتری‌های وفادار خود نخواهیم بود.”

این به آن معنا نیست که دومین بانک بزرگ آمریکا از رمزارز‌ها هراس دارد و در حال فرار از دست آنهاست ولی مسئله مهم در اینجا این است که بانک آمریکا به تاثیر و پتانسیل رمزارز‌ها در بخش بانکداری اعتراف کرده و این یک پیشرفت به شمار می‌آید.

به نظر شما رویکرد بانک‌های داخلی نسبت به رمزارز‌ها چه خواهد بود؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا