اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

یوبی‌سافت در پی استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین در ارائه‌ی آثار دیجیتالی

ناشر فرانسوی بازی‌های رایانه‌ای، یوبی‌سافت، در آزمایشگاه خلاقیت استراتژیک خود که فناوری‌های نوظهور و موارد استفاده‌ی آن‌ها را بررسی و مطالعه می‌کند، در حال بررسی برنامه‌های کاربردی بالقوه‌ی بلاک‌چین است.

خانم Lidwine Sauer مدیر بخش ترندها و آینده‌نگری آزمایشگاه، به سایت اخبار بازی‌ها، IGN گفت که یوبی‌سافت علاقمند است که از بلاک‌چین برای ارائه‌ی مالکیت منحصر به فرد آیتم‌های دیجیتالی استفاده کند.

او گفت: “این تکنولوژی سرانجام این قابلیت را فراهم می‌سازد که آیتم‌های دیجیتالی 100 درصد منحصر به شما باشند و مطمئن باشیم که شخص دیگری به این آیتم دسترسی ندارد”

او همچنین ادامه داد: بلاک‌چین همچنین محافظت بیشتری از آثار نیز ارائه می‌کند،

به لطف بلاک‌چین حالا ما می‌توانیم معادل دیجیتالی پیکاسو را داشته باشیم، با این تفاوت که سرقت چیزی در بلاک‌چین به مراتب سخت‌تر از سرقت پیکاسو است!

یکی از موارد استفاده‌ی بلاک‌چین که بسیار مورد توجه یوبی‌سافت است، قابلیت انحصار دیجیتالی فایل‌های دانلودی یا همان DLCها است که توسط ناشر بازی برای بازی‌ها منتشر می‌شوند و عموما شامل افزودنی‌ها و امکانات جدید بازی هستند.

هر چند که Sauer گفت، این بخش آزمایشگاهی به مواردی فراتر از استفاده از بلاک‌چین برای DLCها، فکر می‌کند.

او ادامه داد: “ما فکر می‌کنیم که چیزهای هیجان‌انگیز بیشتری در بلاک‌چین وجود دارد و در حال بررسی و تلاش برای کشف این موارد هیجان‌انگیز هستیم.”

یوبی‌سافت تنها ناشر بازی نیست که در حال جستجوی دنیای بلاک‌چین و بدنبال کاربرد این فناوری است.

بازی CryptoKitties، که در آن کاربران قادر به خرید، جمع‌آوری، پرورش و فروش گربه‌های دیجیتالی منحصر به فرد هستند، از قابلیت مشابهی که یوبی‌سافت بدنبال آن است، یعنی انحصار مالکیت آثار دیجیتالی بهره برده است.

 

فکر می‌کنید بزودی دیگر کرک شدن بازی‌ها غیرممکن شود؟ فکر می‌کنید سرانجام شرکت‌های بازی‌سازی از کپی و کرک بازی‌ها خلاص می‌شوند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
coindesk

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا