اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

یوبی‌سافت به یک اعتبارسنج در شبکه‌های بلاک‌چینی تبدیل می‌شود!

شرکت یوبی‌سافت(UbiSoft) به عنوان یک ناشر بازی‌های ویدئویی شناخته شده در جهان، قرار است از این پس به عنوان یک اعتبارسنج شرکتی در شبکه‌ی تزوس(Tezos) فعالیت داشته و تایید تراکنش‌ها و تولید بلاک‌های جدید را برعهده بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت توسعه‌دهنده و ناشر بازی‌های رایانه‌ای یوبی‌سافت(Ubisoft) قرار است به زودی به یک گره‌ی فعال در شبکه‌ی تزوس(Tezos) تبدیل شود. شرکت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای بلاک‌چینی نومدیک لبز(Nomadic Labs) با انتشار گزارشی اعلام نموده که طی یک همکاری بلند مدت بین یوبی‌سافت و تزوس، این شرکت فعال حوزه‌ی بازی‌های رایانه قرار است به یک اعتبارسنج شرکتی در این شبکه تبدیل شده و وظیفه تایید تراکنش‌ها و تولید بلاک‌های جدید را برعهده بگیرد. به گفته‌ی مقامات یوبی‌سافت، این کار علاوه بر کاهش حجم تراکنش‌های شبکه تزوس به یوبی‌سافت کمک می‌کند تا فناوری‌های نوظهور از جمله بلاک‌چین و نوآوری‌های همراه آن را در زمینه‌ی گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای مورد بررسی قرار دهد.

یوبی‌سافت می‌تازد

شرکت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای بلاک‌چینی نومدیک لبز(Nomadic Labs) با انتشار گزارشی اعلام داشت که یوبی‌سافت(UbiSoft) ناشر بازی‌های ویدئویی به عنوان یک اعتبارسنج شرکتی به اکوسیستم تزوس پیوسته است.

در بخشی از این گزارش آمده است «شرکت یوبی‌سافت با تبدیل شدن به یک همکاری سازمانی، به دنبال کشف و بهره‌بری از اکوسیستم تزوس است. به اکوسیستم خوش‌آمدی».

شرکت یوبی‌سافت اغلب به دلیل انتشار بازی‌های سرشناسی همچون اساسینز کرید(Assassin’s Creed)، فار کرای(Far Cry) و مواردی از این دست شناخته می‌شود.

Ubisoft یوبی‌سافت آکسی اینفینیتی
لوگوی شرکت یوبی‌سافت

با تبدیل شدن به یک اعتبارسنج سازمانی در اکوسیستم تزوس، یوبی‌سافت از این پس وظیفه‌ی تایید تراکنش‌ها و تولید بلاک‌های جدید را برعهده خواهد داشت. این فرآیند همانند استخراج رمزارز در پروتکل اثبات کار(PoW) در شبکه‌هایی مثل بیت کوین است، گرچه شبکه‌ی تزوس از الگوریتم اجماع اثبات سهام(PoS) استفاده می‌کند.

بررسی فناوری‌های جدید

به عنوان بخشی از اکوسیستم، یوبی‌سافت در نظر دارد آزمایشات خود را با استفاده از فناوری اثبات سهام نقدینگی و چگونگی تاثیرگذاری این فناوری نوظهور در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای ادامه دهد.

نیکولاس پورد(Nicolas Pouard) مدیر بخش ابتکارات شرکت یوبی‌سافت در اعلامیه‌ی مربوط به این رویداد توضیح داده است که «ما خوشحالیم که به عنوان یک تاییدکننده‌ی سازمانی به اکوسیستم تزوس پیوسته‌ایم. یوبی‌سافت معتقد است که فناوری بلاک‌چین این امکان را دارد که ابزارهای جدید و کاربردی در اختیار بازیکنان و توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی ارائه دهد».

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود خاطر نشان کرد که این نوع همکاری به یوبی‌سافت کمک می‌کند تا «تلاش‌های ما در زمینه‌ی نوآوری» را در یک اکوسیستم دوستانه و سازگار با محیط زیست گردآوری کند. منظور وی از یک اکوسیستم سازگار با محیط زیست این است که الگوریتم اثبات سهام برخلاف شبکه‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار به انرژی و قدرت محاسباتی بسیار کم‌تری نیاز دارد.

مایکل مونی(Michel Mauny)، رئیس نومدیک لبز نیز در رابطه با این همکاری بلند مدت اعلام نموده که:

ما خوشحالیم که با آزمایشگاه‌های نوآوری استراتژی یوبی‌سافت در زمینه‌ی بررسی فناوری‌های تزوس کار می‌کنیم. یوبی‌سافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان است که نسبت به فناوری بلاک‌چین از خود علاقه نشان داده و در طول چند سال اخیر به دنبال بهره‌برداری از مزایای آن بوده است. ما خوشحالیم که از آن‌ها در اکوسیستم خودمان استقبال می‌کنیم. Michel Mauny

جاه‌طلبی‌های یوبی‌سافت

شایان ذکر است که تزوس اولین بلاک‌چین موجود در جهان نیست که شرکت یوبی‌سافت به عنوان اعتبارسنج حضور خواهد داشت. دسامبر ماه گذشته، این شرکت همچنین اعلام کرد که از این پس قرار است به عنوان یک اعتبارسنج شبکه‌ی رونین(Ronin یک زنجیره‌ی جانبی برای اتریوم که توسط توسعه‌دهندگان بازی آکسی‌اینفینیت راه‌اندازی شده است) فعالیت کند.

شرکت یوبی‌سافت فعالیت‌ترین ناشر بازی‌های رایانه‌ای در حوزه‌ی بلاک‌چین می‌باشد. این شرکت علاوه بر حمایت از استارت‌آپ‌های تازه‌کار و ارائه‌ی کمک‌های مالی، یکی از اولین نام‌های برجسته در صنعت توکن‌های منحصر به فرد(NFT) بود و مجموعه‌ای از توکن‌های NFT را براساس فرانچایز ربیتس(Rabbids) عرضه کرده است. این شرکت همچنین در حال کار بر روی چندین بازی جدید براساس فناوری توکن‌های NFT می‌باشد، از جمله بازی هش‌کرافت(HashCraft) که یک بازی غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است.

نظر شما در رابطه با همکاری بلند مدت شرکت یوبی‌سافت و استارت‌آپ‌های فعال حوزه‌ی بلاک‌چین و رمزارز چیست؟ آیا این شرکت به دنبال تسخیر آینده‌ی صنعت گیم و بهره‌گیری از مزایای بلاک‌چین در این مسیر است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا