اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

دولت ونزوئلا استخراج خانگی بیت کوین را ممنوع اعلام کرد

وزیر مسکن و شهر‌سازی ونزوئلا اعلام کرد با توجه به هزینه‌ی کم برق مصرفی در بخش خانگی ونزوئلا و گسترش تجهیزات استخراج بیت کوین، تصمیم به ممنوعیت فعالیت خانگی ماینینگ گرفته‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • هزینه‌ی برق مصرفی اندک و حتی نزدیک به رایگان در ونزوئلا گسترش فعالیت ماینر‌ها را در این کشور به همراه داشته است. در همین راستا بسیاری از اقشار کم درآمد در این کشور از ماینینگ خانگی به عنوان روشی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. با این وجود دولت ونزوئلا تصمیم گرفته است تا فعالیت خانگی استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کند.

ممنوعیت استخراج خانگی بیت کوین ونزوئلا

وزیر مسکن و شهر‌سازی ونزوئلا اخیراً اعلام کرد که دولت این کشور استخراج بیت کوین در مناطق کم در آمد و با استفاده از انرژی الکتریکی یارانه‌ای را ممنوع اعلام کرده است. ادمارو ویلاروئل(Ildemaro Villarroel) اظهار داشت که محدودیت‌های اشاره شده به دلیل «مصرف بالای انرژی الکتریکی» در این مناطق اعمال شده است.

دولت ونزوئلا تصمیم گرفته است تا استخراج رمزارزها با استفاده از برق یارانه‌ای را در مناطق کم درآمد ممنوع اعلام کند. وزیر مسکن و شهر‌سازی این کشور دلیل اعمال این ممنوعیت را افزایش مصرف انرژی الکتریکی اعلام کرده است. وی اظهار داشت:

به دلیل مصرف بالای انرژی الکتریکی تجهیزات استخراج رمزارزها نصب این تجهیزات در مناطق شهری ونزوئلا ممنوع اعلام شده است. Ildemaro Villarroel

ویلاروئل افزود: «ما در یک فعالیت هماهنگ تاثیرات مضر استفاده از تجهیزات ماینینگ را در خانه‌های عمومی پروژه‌های گرن میشن ویویندا(Gran Misión Vivienda) مشاهده کرده‌ایم.»

دستور وزیر مسکن و شهر‌سازی ونزوئلا
دستور وزیر مسکن و شهر‌سازی ونزوئلا برای ممنوعیت استخراج خانگی بیت کوین

بخشی از اظهارات ویلاروئل در حساب توییتر کانال 8 تلوزیون ونزوئلا منتشر شده است. با این وجود به‌نظر می‌رسد که برخی از افراد از دستور العمل دولت ونزوئلا در این زمینه استقبال نکرده‌اند و یکی از کاربران در پاسخ به این خبر توئیت کرده است: «تنها برای دولت ونزوئلا»

گسترش صنعت استخراج رمزارزها در ونزوئلا با وجود موانع

پیش از گسترش صنعت استخراج بیت کوین در مارس 2017 گزارش‌هایی از مقابله‌ی دولت ونزوئلا با ماینر‌ها منتشر شده است. هزینه‌ی برق مصرفی در ونزوئلا که توسط یارانه‌ی دولتی تامین می‌گردد بسیار ارزان است و در مناطق کم‌درآمد این کشور انرژی الکتریکی تقریبا به‌طور رایگان در میان مشترکین توزیع می‌گردد.

بر همین اساس گزارش‌هایی از باج خواهی ماموران دولتی نیز منتشر شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که مامورین مخفی از دو برادر در کاراکاس(پایتخت ونزوئلا) به ازای هر دستگاه استخراج بیت کوین 1,000 دلار درخواست کرده‌اند.

دولت ونزوئلا با وجود تلاش برای ترویج پروژه‌ی پترو، در بهار 2018 واردات تجهیزات ماینینگ را ممنوع اعلام کرده و مقابله با فعالیت استخراج بیت کوین در مقیاس کوچک را در دستور کار خود قرار داده است.

اظهارات ویلاروئل را می‌توان به صورت هشدار برای اوپراتور‌های فعال در صنعت استخراج بیت کوین به ویژه در منطقه‌ی خانه‌های عمومی گرن میشن ویویندا نسبت به توقف و مصادره‌ی تجهیزات استخراج رمزارزها در آینده ارزیابی کرد.

نظر شما نسبت به ممنوعیت استخراج خانگی بیت کوین در ونزوئلا چیست؟ آیا استخراج بیت کوین به‌طور خانگی و در مقیاس کوچک روشی برای توزیع عادلانه‌تر ثروت و کمک به اقشار کم درآمد در ونزوئلا محسوب می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا