اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

Qtum اولین نود بلاکچین را به فضا فرستاد

Qtum، یک پروژه‌ی بلاکچینی که تمرکز اصلی آن بر مبنای برنامه‌های غیرمتمرکز است، روز جمعه 2 فوریه، در توئیتی اعلام کرد که اولین نود بلاکچینی جهت قرارگیری در فضا توسط Qtum ساخته شده و بر روی یک ماهواره‌ی چینی پرتاب شده است.

اگر چه، روز پرتاب این ماهواه، تایمر پرتاب ماهواره با لینکی به صفحه‌ی خبر رسمی وبسایت سازمان مدیریت فضایی چین در مورد پرتاب موفق ماهواره‌ی Zhengheng-1 تعویض شد. اما اسمی از Qtum و بلاکچین در این خبر آورده نشده بود.

کاربران در صفحه‌ی رددیت Qtum سردرگمی خود را از ناپدید شدن تایمر پرتاب ماهواره از صفحه‌ی سایت بیان کرده و درخواست اطلاعات بیشتری در مورد موفقیت پرتاب ماهواره کردند. کانال تلگرام Qtum ویدیویی از پرتاب موفق یک ماهواره امروز در صفحه‌ی خود منتشر کرد که زیرنویسی بر روی آن قرار داده شده بود تحت عنوان فیلم “اولین نود POS متعلق به Qtum در فضا”

برنامه‌های غیرمتمرکز Qtum از برنامه‌هایی که بر بستر اتریوم هستند متفاوت می‌باشند چون از مدل بلاکچین UTXO استفاده می‌کنند که امکان تعاملات قراردادی هوشمندانه‌تری را با موبایل و برنامه‌های اینترنت اشیا فراهم می‌کنند.

Qtum همچنین با Spacechain که یک طرح تحقیق فضایی با هدف ایجاد یک شبکه‌ی ماهواره‌ای متن باز است، قرارداد همکاری دارد. ذخیره‌ی داده‌ها در فضای بیرونی کره‌ی زمین مسائل احتمالی موجود با قوانین دولتی را از بین می‌برد.

ژونگ زو، مدیر عامل Spacechain در یک مصاحبه با Tech in Asia در نوامبر 2017، در مورد تاریخ برنامه‌ریزی شده‌ی فوریه‌ی 2018 برای پرتاب ماهواره بر بستر شبکه‌ی Qtum صحبت کرده بود.

Spacechain همچنین در توئیتی ویدیوی پرتاب ماهواره‌ی امروز را منتشر کرد و نوشت که موشک حامل ماهواره‌ی Spacechain و در حال اجرای نود Qtum پرتاب شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا