اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

چه مقدار بیت کوین برای جایگزینی ذخایر طلا در کشور‌ها لازم است؟

یکی از کاربران توییتر تعداد بیت کوین‌های لازم برای جایگزین کردن ذخایر طلای کشور‌های آمریکا، آلمان، روسیه، چین، ژاپن و انگلیس را محاسبه کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، ظهور اینترنت بسیاری از فرآیند‌های روزمره را تحت تاثیر قرار داده است. انتظار می‌رود تولد بیت کوین و رمزارزها نیز سیستم مالی کنونی را به شکل گسترده‌تری متحول کند. امروزه دیدگاه استفاده از بیت کوین به عنوان روش ذخیره دارایی و دارایی امن در زمان وقوع بحران اقتصادی به‌طور جدی مطرح می‌شود. اخیرا یک کاربر در توییتر تعداد بیت کوین لازم برای جایگزین کردن ذخایر طلا در کشور‌های مختلف را محاسبه کرده است.

آیا زمان جایگزین کردن دارایی‌های فیزیکی با دارایی‌های دیجیتال فرا نرسیده است؟ در این صورت چه مقدار بیت کوین برای جایگزین کردن طلا نیاز است؟ کاربری با نام @Rhythmtrader در توییتر تعداد بیت کوین‌های لازم برای جایگزین کردن ذخایر طلای کشور‌های آمریکا، آلمان، روسیه، چین، ژاپن و انگلیس را محاسبه کرده است.

جایگزین کردن ذخایر طلا با بیت کوین

امروزه ما بیشتر زندگی خود را به صورت آنلاین سپری می‌کنیم. راه‌اندازی کسب و کار، سازماندهی رویداد‌ها و حتی روش‌های حل مسائل اجتماعی خود را در دنیای دیجیتالی جستجو می‌کنیم.

درحالی که بیت کوین به عنوان یک روش ذخیره دارایی کارآمد‌ در مقابل شمش‌های سنگین طلا شناخته شده است، جایگزین کردن ذخایر طلای کشور‌ها با دارایی‌های دیجیتالی همانند بیت کوین اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش کوینیت، طرفداران حوزه‌ی رمزارزی انتظار دارند بیت کوین درآینده و به عنوان یک روش ذخیره‌ی دارایی جایگزین طلا شود.

@Rhythmtrader در حساب کاربری توییتر خود با اشاره به این موضوع، تعداد بیت‌کوین های لازم را برای جایگزین کردن ذخایر طلا در کشور‌های آمریکا، آلمان، روسیه، چین، ژاپن و انگلیس محاسبه کرد:

تعداد بیت کوین‌های مورد نیاز برای جایگزین ساختن ذخایر طلا در کشور‌ها به شرح زیر محاسبه شده است. ما در عصر دیجیتالی زندگی می‌کنیم، (به‌کارگیری) طلای دیجیتالی اجتناب ناپذیر است.

چشم‌انداز استفاده از بیت کوین به عنوان روش اصلی ذخیره دارایی‌ها

اگرچه استدلال‌های زیادی برای جایگزین کردن ذخایر طلای کشور‌ها با بیت‌کوین وجود دارد، بعید به‌نظر می‌رسد که تعداد زیادی از کشور‌ها به روش ذخیره‌ی دارایی با استفاده از طلا خاتمه دهند.

بیت کوین در طول چند ماه گذشته ثبات بالایی را نشان داده است. اما با این وجود، پیتر شیف(Peter Schiff)، معامله‌گر حرفه‌ای طلا معتقد است که هنوز بیت کوین ویژگی‌های یک دارایی امن را دارا نیست.

وی به موقعیت زمانی متلاطم در ماه گذشته اشاره کرد، زمانی که تنش‌های تجاری موجب کاهش ارزش بازارهای جهانی شد و در نتیجه استقبال سرمایه‌گذاران از دارایی‌های امن افزایش یافته است. در این روز ارزش فرانک سوییس، ین ژاپن و طلا افزایش داشت در حالی که قیمت بیت کوین 8 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

شیف در پاسخ به توییت @Rhythmtrader اظهار داشت:

ممکن است بانک‌های مرکزی عملکرد نامناسبی داشته باشند و درک درستی از پول و اقتصاد نداشته باشند اما کاملا احمق نیستند! هیچ شانسی برای جایگزینی بخش کوچکی از ذخایر طلا و یا ارزهای فیات بانک‌های مرکزی با بیت کوین وجود ندارد. Peter Schiff

به دلیل نایاب بودن بیت کوین و انتقال آسان این دارایی در ظرف مدت چند دقیقه به هر نقطه از جهان، این دارایی از جنبه‌های مختلف نسبت به فلزات گرانبها برتری دارد.

اما در حالی که کشور‌های مختلف برای درک تکنولوژی نوظهور رمزارزها تلاش می‌کنند و کاربران نسبت به نگه‌داری امن بیت کوین نگران هستند، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی همچنان ترجیح می‌دهند که دارایی‌های خود را با استفاده از فلزات گرانبها ذخیره کنند.

آیا بیت کوین و یا دیگر رمزارزها به عنوان روش ذخیره‌ی دارایی جایگزین طلا و دیگر فلزات گرانبها خواهند شد؟ آیا در نهایت دولت‌ها و بانک‌های مرکزی بیت کوین را برای ذخیره دارایی پذیرش خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا