اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

لایحه‌ی ممنوعیت ارائه رمزارز توسط شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در کنگره‌ی آمریکا

کنگره‌ی ایالات متحده آمریکا ساخت، فعالیت و نگه‌داری دارایی‌های دیجیتالی را برای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی با درآمد سالیانه بیش از 25 میلیارد دلار ممنوع می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • پیش‌نویس لایحه‌ی «دور نگاه‌ داشتن شرکت‌های بزرگ تکنولوژی از فعالیت‌ در حوزه‌ی مالی(Keep Big Tech Out of Finance Act)» در هفته‌ی جاری با واکنش انتقادی نسبت به رویکرد شرکت فیسبوک و در کنگره آمریکا مطرح گردید.

هدف لایحه ممنوعیت ارائه رمزارز توسط شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، جلوگیری از تبدیل شدن شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی تکنولوژی به موسسات مالی است. این لایحه همچنین بنابر تعریف هیئت رئیسه فدرال رزرو «ایجاد، نگه‌داری و یا فعالیت با ارزهای دیجیتالی را که می‌تواند به‌طور گسترده‌ای برای مبادله، حفظ ارزش دارایی‌ها و یک حساب واحد استفاده شود» را ممنوع می‌کند.

براساس پیش‌نویس، هر شرکت تکنولوژی با درآمد سالیانه بیش از 25 میلیارد دلار که به‌طور گسترده در بازار‌های تجاری آنلاین، مبادلات و یا پلتفرم‌هایی برای ارتباط با دیگران فعالیت دارند، مشمول قانون ممنوعیت قرار خواهند گرفت. این شرکت‌ها برای نقض هر یک از بخش‌های لایحه مشمول جریمه 1 میلیون دلاری قرار می‌گیرند.

شرکت فیسبوک اخیرا خبر راه‌اندازی رمزارز خود را با نام Libra منتشر کرده بود که با واکنش‌های مختلف و گسترده‌ای مواجه گردید.

یک منبع مطلع به یک سایت خبری در حوزه‌ی رمزارزی گفت که پیش‌نویس لایحه ممنوعیت ارائه رمزارز توسط شرکت‌های بزرگ تکنولوژی توسط کارکنان هیئت خدمات مالی(House Financial Services Committee Staff) ارائه شده، با این وجود هنوز یک لایحه‌ی رسمی محسوب نمی‌شود.

پیش‌نویس این لایحه از این لینک قابل مشاهده است.

نظر شما در رابطه با لایحه‌ی پیشنهادی در کنگره آمریکا چیست؟ آیا این لایحه به حوزه‌ی رمزارزی آسیب می‌رساند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Theblockcrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا