اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کره‌جنوبی بزودی مالیات ارزهای رمزگذاری‌شده را اجرایی می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • علاوه بر این، در یک نشست شورای مشورتی اقتصاد ملی که با حضور رئیس‌جمهور کره Moon Jae-in برگزار شد، یک مقام رسمی گفت، مقابله با دشواری ردگیری درآمد مالیاتی امری ضروری است و در ادامه افزود: نیاز به کارگزارانی با قانون مشخص وجود دارد تا تراکنش‌های ارزهای مجازی را بررسی کنند و جمع آوری اطلاعات مالیاتی و مبادلات انجام شده را به عهده داشته باشند.

دولت کره‌جنوبی اعلام کرد روشی را برای دریافت مالیات ارزهای رمزگذاری‌شده براساس قوانین فعلی کشور پیدا کرده تا پایان نیمه‌ی اول امسال مراحل نهایی خود را طی خواهد کرد و آماده می‌شود. مالیات‌های دیگر نیز در برنامه هستند اما پیاده سازی برخی از آن‌ها به زمان و بررسی بسیار بیشتری نیاز دارد.

دولت کره‌جنوبی زمان بسیاری در حال بحث و بررسی به نحوه‌ی اعمال مالیات بر ارزهای رمزگذاری‌شده بوده است. براساس گفته‌های پیشین مسئولین کره‌‌جنوبی:

امکان دریافت مالیات از ارزهای رمزگذاری‌شده براساس قوانین فعلی قابل انجام نیست.

 

 

با این حال، در جریان یک نشست خبری با موضوع لایحه‌ی اصلاحیه‌ی قانون مالیات که در تاریخ 7 ژانویه انجام شد، Choi Young-rak رئیس مرکز مالیات کره‌جنوبی عنوان کرد که:

برخی موارد را می‌توان در چهارچوب قوانین فعلی شامل مالیات کرد.

نشریه‌ی Edaily اینطور صحبت‌های او را تکمیل کرد : “به خصوص در چهارچوب قوانین فعلی، دریافت مالیات از شرکت‌ها قابل انجام است” و ادامه داد که تکمیل این طرح تا 6 ماه آینده انجام خواهد شد و News1 نیز همین موضوع را تایید کرد.

موارد مورد نظر برای مالیات
در همین راستا بخش اجرایی وضع مالیات بر ارزهای مجازی توسط دولت در ادامه‌ی مباحث قانونگذاری مالیات این ارزها بوجود آمده است. براساس گفته‌ی چوی، این گروه اخیرا با کارشناسان و وزرای مرتبط به این حوزه، از جمله وزیر امور داخلی و وزیر امور اقتصادی ملاقات کرده است.

Asia Today به نقل از چوی اینگونه نوشت: “برخی حوزه‌ها هستند که اجرای قوانین برای آن‌ها لازم است، مانند مالیات بر درآمد که این موضوع باید بررسی شود که آیا وضع این قانون در این حوزه مناسب است یا خیر”

News1 نیز اینگونه ماجرا را شرح داد:

در حال حاضر به این نتیجه رسیده‌ایم که مالیات بر درآمد و مالیات شرکتی در حوزه‌ی ارزهای مجازی قابل انجام است اما محاسبه‌ی مالیات بر ارزش افزوده نیاز به بررسی بیشتر دارد و وضع آن دشوار است.

علاوه بر این، در یک نشست شورای مشورتی اقتصاد ملی که با حضور رئیس‌جمهور کره Moon Jae-in برگزار شد، یک مقام رسمی گفت، مقابله با دشواری ردگیری درآمد مالیاتی امری ضروری است و در ادامه افزود: نیاز به کارگزارانی با قانون مشخص وجود دارد تا تراکنش‌های ارزهای مجازی را بررسی کنند و جمع آوری اطلاعات مالیاتی و مبادلات انجام شده را به عهده داشته باشند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا امکان دریافت مالیات در مورد ارزهای رمزگذاری‌شده وجود دارد؟ چطور؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا