اخبار داخلیاخبار و مقالات

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز: دستگاه‌های ماینینگ به شبکه برق آسیب می‌زنند

عادل کاظمی گفت که استمرار این وضعیت و بالا رفتن مصرف انرژی در شبکه باعث اختلال و آسیب دیدگی شبکه برق و بروز مشکلاتی در تداوم برق‌رسانی خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • عادل کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق با اشاره به رشد فعالیت ماینرها، استمرار این شرایط را موجب اختلال و بروز مشکلاتی در برق‌رسانی عنوان کرد. وی با اشاره به نزدیک بودن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، نسبت به گسترش صنعت ماینینگ به عنوان مانعی در برق‌رسانی پایدار، ابراز نگرانی کرد. وی از شرکت مادر تخصصی توانیر درخواست کرد تعرفه‌ی ویژه‌ای را برای فعالیت در این حوزه اعمال کند.

کاظمی در خصوص دستگاه‌های ماینر اظهار داشت: «دستگاه‌های ماینر(استخراج ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج‌های مختلف تا چندین کیلووات می‌باشند، کاربران این دستگاه ها بطور عمده با استفاده از انشعابات غیرمجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه ها اقدام به انشعاب‌گیری از شبکه فشار ضعیف می‌کنند.»

وی اظهار داشت: «با بررسی‌های انجام شده در خصوص تعرفه‌های صنعتی، مشخص شده است 18 درصد مصرف انرژی، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، این در حالی است که فعالیت صنایع نسبت به سال‌های مشابه رشد قابل ملاحظه‌ای نداشته است.»

وی با اشاره به این‌ که ظرفیت فعلی تاسیسات برق، حتی در صورت داشتن انشعاب قانونی برای راه‌اندازی و بهره برداری این دستگاه‌ها توان پاسخگویی و تامین بار مورد نیاز را ندارد، ادامه داد: «استمرار این وضعیت و بالا رفتن مصرف انرژی در نقاط مختلف شبکه باعث اختلال و آسیب دیدگی شبکه برق و بروز مشکلاتی در تداوم برق‌رسانی خواهد شد.»

کاظمی با اشاره به لزوم کاهش تلفات انرژی الکتریکی خاطرنشان کرد: استفاده از انشعابات غیرمجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن پیک تابستان 98 بیان کرد:

با توجه افزایش دمای هوا، مصرف بالای این دستگاه‌ها در کنار استفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان و شرکت برق تبریز را با مشکلات جدی مواجه می‌کند. عادل کاظمی

وی اعلام کرد: امور برق اندیشه تعدادی واحد را که در شهرک مدنی از دستگاه‌های ماینر بهره‌برداری می کردند، شناسایی و نسبت به جمع آوری انشعابات غیر مجاز آنان اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز راه حل‌هایی را برای رفع این معضل ارائه داد و گفت:

شرکت مادر تخصصی توانیر باید طرحی را برای شرکت های توزیع ارائه کند تا طبق تعرفه مصرفی خاص، این گونه انشعابات به صورت قانونی و با تعرفه مشخص به متقاضیان واگذار شود تا از سوء استفاده‌های غیرقانونی جلوگیری شود. عادل کاظمی

نظر شما در رابطه با اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز چیست؟ آیا صنعت ماینینگ موجب اختلال در سیستم برق‌رسانی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Irna
دکمه بازگشت به بالا