اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

۹۵ درصد از حجم معاملات بیت‌کوین جعلی است!

نتیجه‌ی بررسی Bitwise بر روی ۸۱ صرافی رمزارزی حجم معاملات روزانه‌ی بیت‌کوین را تنها ۲۷۳ میلیون دلار نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • مطالعه‌ی اخیری که توسط Bitwise(شرکت مدیریت دارایی‌ها) انجام شده است، نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از حجم معاملات بیت‌کوین(BTC) که توسط صرافی‌های بدون نظارت قانونی و یا صرافی‌های قانون‌گذاری شده اعلام می‌شود، جعلی است.

شرکت مدیریت دارایی Bitwise در سال 2017 تاسیس شده است و به عنوان شریک قابل اعتماد برای اشخاص، مدیران دارایی‌ها، کسب و کار‌های خانوادگی، مدیریت سرمایه‌گذاری‌ها و موسسات برای تصمیم‌گیری‌های تجاری در صنعت دارایی‌های دیجیتال به شمار می‌رود.

نتیجه‌ی تحقیقات جدید BitwiseInvest /به عنوان بخشی از 226 اسلاید ارائه شده به SEC، ‌همراه با درخواست ETF، ما نخستین تحلیل «لیست سفارش خرید و فروش» را در 81 صرافی انجام دادیم و در نتیجه حجم 1 میلیون دلاری معاملات بیت‌کوین در CoinMarketCap گزارش شده است./ 95 درصد از حجم گزارش شده جعلی است اما خبر‌های خوب بسیاری وجود دارد.

حجم معاملات روزانه‌ی بیت‌کوین تنها 273 میلیون دلار است!

تیم تحقیقاتی Bitwise با بررسی 81 صرافی برتر جهان از نظر حجم معاملات، دریافت که داده‌های مالی که توسط CoinMarketCap(وب‌سایت معروف ارائه دهنده‌ی داده‌های حوزه‌ی رمزارزی) گزارش شده است، به‌طور مصنوعی دارای بزرگنمایی است. محققان Bitwise ادعا می‌کنند که CoinMarketCap حجم معاملات ترکیبی روزانه 6 میلیارد دلاری را گزارش کرده است، در صورتی که بر اساس نتیجه‌ی مطالعه، تنها 273 میلیون دلار از حجم معاملات گزارش شده «صحیح» بوده است.

متیو هوگان(Matthew Hougan)، رئیس بخش تحقیقاتی Bitwise اظهار داشت:

مردم با مشاهده‌ی رمزارزها، وضعیت بازار را آشفته ارزیابی می‌کنند؛ این شرایط به این دلیل است که آن‌ها داده‌های دستکاری شده را مشاهده می‌کنند. Matthew Hougan

Bitwise در جزئیاتی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا(SEC) ارائه کرده است، با اشاره به تقلبی بودن بخش بزرگی از معاملات روزانه‌ی بیت‌کوین، کارمزد فهرست نمودن رمزارزها(ممکن است به میلیون‌ها دلار برسد) را به عنوان انگیزه‌ی این عمل عنوان کرده است. حجم واقعی معاملات روزانه 270 میلیون دلار مشخص شده است که بخش عظیمی از آن در ده صرافی رمزارزی ایجاد می‌شود. صرافی‌های قانون‌گذاری شده، بخش بزرگی از این صرافی‌ها را تشکیل می‌دهند.

بر اساس ادعای مدیریت Bitwise، این شرکت «بررسی داده‌های فهرست سفارشات خرید و فروش» از تمامی 81 صرافی رمزارزی به‌طور منحصر بفرد برای نخستین بار انجام شده است و حجم اعلام شده معاملات بیت‌کوین در CoinMarketCap را بیش از 1 میلیون دلار گزارش کرده است.

آربیتراژ(تفاوت قیمت دو بازار) در میان 10 صرافی «به‌طور قابل توجهی بهبود یافته است»

Bitwise اعلام کرد که «حجم کل معاملات روزانه‌ی بیت‌کوین» در حدود 270 میلیون دلار تخمین زده می‌شود، با مقایسه‌ی حجم اعلام شده توسط CoinMarketCap اختلاف 95 درصدی مشخص می‌شود. بعلاوه تیم Bitwise اعلام کرد که تنها 10 صرافی رمزارزی شامل بایننس(Binance)، Coinbase، Kraken، BitFlyer، itBit، Bittrex، Poloniex، Bitfinex، Bitstamp، Gemini و Circle Pay دارای حجم معاملات روزانه بیش از 1 میلیون دلار هستند.

متوسط اختلاف قیمت ده صرافی رمزارزی در طول یک سال گذشته

Bitwise اعلام کرد که کاربران به منظور تایید داده‌های گزارش می‌توانند داده‌های منتشر شده در وب سایت bitcointradevolume.com را بررسی کنند. Bitwise با انتشار مطلبی با عنوان «زمان (اعلام) خبر‌های خوب» از طریق حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد:

آربیتراژ در میان 10 صرافی (با معاملات واقعی) به‌طور قابل توجهی بهبود یافته است. متوسط انحراف قیمت‌ها از میانگین در صرافی‌های مختلف کمتر از 0.1 درصد است! با در نظر گرفتن هزینه‌ی کامزد صرافی‌ها(0.1 الی 0.3 درصد) و دیگر هزینه‌های جانبی در زیر سطح آربیتراژ قرار دارد.

نظر شما در رابطه با نتیجه‌ی بررسی Bitwise چیست؟ آیا نتیجه‌ی تحقیقات Bitwise حجم بالایی از دستکاری در بازار رمزارزی را نشان می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptoglobe.com
دکمه بازگشت به بالا