اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تلگرام قصد دارد پلتفرم بلاکچینی خود را در ماه مارس راه‌اندازی کند

بر اساس گزارشات منتشر شده، توسعه‌ی پلتفرم TON بیش از ۹۰ درصد تکمیل شده است

نکات برگزیده مطلب
  • تلگرام(Telegram) قصد دارد شبکه‌ی اصلی و توکن پلتفرم بلاکچینی خود را با نام TON در ابتدای ماه مارس ۲۰۱۹ راه‌اندازی کند. این خبر توسط منبعی نزدیک به پاول دورف(Pavel Durov)، مدیر‌عامل و بنیانگذار تلگرام منتشر شده است. وی اظهار داشت امکان تغییر در تاریخ اشاره شده وجود دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تلگرام بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد و در میان 10 اپلیکیشن پیام رسانی برتر در سراسر جهان قرار می‌گیرد. این شرکت در سال گذشته و دو مرحله‌ی پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) برای تلگرام و پلتفرم TON (که در آینده راه‌اندازی خواهد شد)، تقریبا 1.7 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است.

منبع این خبر همچنین اظهار داشت که دورف اشتیاقی در ارائه‌ی یک تاریخ دقیق برای راه‌اندازی TON ندارد و امکان تغییر در تاریخ اشاره شده وجود دارد.

ویژگی‌های TON: مقیاس پذیر، سریع، کاربر پسند

بر اساس گزارش جداگانه از خبرگزاری تجاری روسی با نام «The Bell»، تیم این شرکت به سرمایه‌گذاران اعلام کردند که TON پیشرفت 90 درصدی داشته است، اما به دلیل «ماهیت نوآورانه‌ی توسعه‌ی این اپلیکیشن»، امکان تاخیر احتمالی در راه‌اندازی آن وجود دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، TON قصد دارد به عنوان «روش جدید مبادله‌ی داده‌ها» فعالیت کند و دارای رمزارزی داخلی به نام گرام(Gram) خواهد بود.

نقشه‌ی راه پروژه‌ی TON تلگرام
نقشه‌ی راه پروژه‌ی TON تلگرام

خبر‌گزاری‌ها در می 2018 اعلام کردند که موفقیت چشمگیر پیش فروش شرکت تلگرام موجب تصمیم‌گیری در لغو برنامه‌ی عمومی پیشنهاد اولیه‌ی سکه گردید. بر اساس زمان‌بندی انجام شده، قرار بود پیشنهاد اولیه‌ی سکه تلگرام در اواخر سال 2018 برگزار شود.

با وجود شایعات پشتیبانی رومن ابرامویچ(Roman Abramovich)، میلیارد روسی و مالک پیشین تیم چلسی از این پروژه، تنها سرمایه‌گذاری سرگی سالانین(Sergei Solonin)، بنیانگذار سیستم پرداخت Qiwi و دیوید یاکوباش‌ویلی(David Yakobashvili) بنیانگذار شرکت لبنیات Wimm-Bill-Dann تایید شده است.

 

پس از انتشار خبر پیشرفت 70 درصدی TON در اکتبر سال گذشته، دولت ایران محدودیت‌های فعالیت تلگرام را افزایش داد. بر این اساس اعلام شد که هرگونه همکاری با تلگرام در انتشار توکن(Token) گرام، اقدام در برابر امنیت ملی و اخلال در نظام اقتصادی کشور در نظر گرفته می‌شود. پیام رسان تلگرام از آپریل 2018 تاکنون در ایران مسدود شده است.

فعالیت اپلیکیشن تلگرام در زادگاه دورف(روسیه)، نیز از آپریل 2018 و پس از رد درخواست ارائه‌ی کلید‌های رمزگشا به مقامات روسی، ممنوع شده است. بر اساس داده‌های ارائه شده در این زمان، تلگرام در حدود 10 میلیون کاربر روسی داشته است.

آیا تلگرام قادر خواهد بود TON را در زمان‌ اعلام شده منتشر کند؟ کاربرد این پلتفرم چه خواهد بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا