اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

نخست وزیر روسیه: بازار نزولی دلیلی برای «دفن کردن» صنعت رمزارزی نیست

دمیتری مدودف گفت که مردم باید با دقت بیشتری نظاره‌گر تغییرات بازارهای رمزارزی باشند

نکات برگزیده مطلب
  • دمیتری مدودف(Dmitry Medvedev) نخست وزیر کشور روسیه در مجمع Gaidar اعلام نموده که بازار نزولی سال ۲۰۱۸ دلیلی برای کنار گذاشتن رمزارزها و «دفن کردن» این صنعت نوپا نمی‌باشد. وی در ادامه توضیح داد که در هر پدیده‌ی اجتماعی و هر موسسه‌ی اقتصادی ممکن است این نوسانات وجود داشته باشد.

گفته‌های دمیتری مدودف

یک خبرگزاری روسی روز ۱۵ام ژانویه نوشت که دمیتری مدودف(Dmitry Medvedev) نخست وزیر کشور روسیه در مجمع Gaidar اعلام نموده که بازار نزولی سال ۲۰۱۸ دلیلی بر کنار گذاشتن رمزارزها و این صنعت نوپا نمی‌باشد.

تغییرات میزام سرمایه‌ی در حال گردش کل بازار رمزارزی(Total Market Cap) طی یک سال گذشته تا به امروز

مدودوف اعلام کرد که وضعیت فعلی بازار رمزارزی باید در کنار دیگر چالش‌های موجود از جمله تغییرات ناگهانی بازارهای سنتی، افزایش حمایت از تولیدات داخلی، عدم وجود نابرابری اجتماعی و در نهایت سرعت و دامنه‌ی تحولات دیجیتال جهان، به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه‌ی جهانی محسوب شود.

این نخست وزیر فعلی در کنفرانس بین‌المللی سالانه‌ی اقتصاد، از مردم خواست تا نگاهی دقیق‌تر به وضعیت فعلی بازار‌ رمزارزی داشته باشند.

وی با اشاره به حجم نوسانات رخ داده در سال گذشته مدعی شد که این تغییرات دلیلی برای «دفن کردن» رمزارزها و فراموش کردن آن‌ها نیست. آقای مدودوف همچنین تاکید کرد که هر پدیده‌ی اجتماعی یک روی روشن و یک روی تاریک دارد.

او در سخنان خود مدعی شد:

Dmitry Medvedevمطمئنان، این تغییرات دلیلی موجهی برای دفن کردن رمزارزها نیست. اینجا(صنعت رمزارزی) هم روی روشن دارد و هم روی تاریک، همچنین در هر پدیده‌ی اجتماعی و هر موسسه‌ی اقتصادی ممکن است این نوسانات وجود داشته باشد. ما باید با دقت نظاره‌گر این باشید که چه اتفاقای در حال رخ دادن در فضای رمزارزی است. Dmitry Medvedev

اوایل هفته‌ی جاری، رئیس کمیته‌ی امور مالی روسیه اعلام کرد که مجلس نمایندگان این کشور قصد دارد تا در ماه ژانویه یا فوریه‌ی سال جاری، در مورد ارائه‌ی پیش‌نویس لایحه‌ی قانون‌گذاری رمزارزهای بحث کند.

مراحل مختلف بازنگری لایحه‌ی ق«قانون‌گذاری تکنولوژی‌های دیجیتال» که نشان می‌دهد قانون‌گذاری رمزارزها در مراحل اولیه قرار دارد.

پارلمان روسیه برای اولین بار در ماه می ۲۰۱۸، لایحه‌ی مربوط به «دارایی‌های مالی دیجیتال» را رد کرد. پس از این رویداد سریعا گزارشی منتشر شد که اعلام می‌کرد دلیل این رد کردن، عدم وجود مفاهیم کلیدی مانند ماینینگ رمزارزها بوده است؛ در آن زمان پیش نویس لایحه‌ی مذکور برای اولین مرحله‌ی بازنگری ارسال شد.

با این حال در اواسط ماه دسامبر، ماکسیم آکیموف(Maxim Akimov) معاون نخست‌وزیر روسیه، اعلام کرد که نویسندگان این لایحه برنامه‌ای برای ایجاد تغییرات قابل توجه در آن، ندارند.

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای دمیتری مدودف چیست؟ آیا نوسانات سال گذشته دلیلی بر ترک کردن این بازار‌های نوپا نمی‌باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا