اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

هشدار به فدرال رزرو درباره رمزارز اختصاصی این نهاد

نظرات رئیس سابق بیمه‌ی دولت فدرال ایالات متحده در رابطه با فعالیت‌های فدرال رزرو در رابطه‌ با رمزارز Fedcoin

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس سابق شرکت بیمه‌ی دولتی ایالات متحده در یک مقاله‌ نظرات شخصی خودش را منتشر کرد و اعلام نمود که فدرال روزر(Federal Reserve) باید با جدیت به رمزارز اختصاصی خودش رسیدگی کند.

شیلا بایر(Sheila Bair) به عنوان رئیس سابق شرکت بیمه‌ی دولت فدرال ایالات متحده(FDIC) در یک نوشته که توسط بخش مالی خبرگزاری یاهو(Yahoo Finance) در روز جمعه منتشر شده بود، تاکید کرد که بانک فدرال رزور باید به طور جدی در مورد چشم‌انداز‌های مرتبط با ارز دیجیتالی بانک مرکزی(CBDC) تصمیم‌گیری کند.

او هشدار داد:

Sheila Bairاگر آن‌ها هرچه سریع‌تر پیش‌روی این تکنولوژی قرار نگیرند[از آن استفاده نکنند]، نه تنها سیستم بانک‌داری مختل خواهد شد، بلکه خود فدرال رزور نیز می‌تواند در معرض خطر قرار بگیرد.

Sheila Bair

وی گفت که در تئوری، یک CBDC نمی‌تواند همانند ارزهای فیات که به واسطه‌ی مدیریت و دور ماندن از نظر یک مقام متمرکز دچار نوسان ارزش شده‌اند، به همان اندازه مورد سوءظن قرار بگیرند؛ علاوه‌‌بر این مورد، باید توضیح داد که ارزهای دیجیتالی متمرکز می‌توانند “ابزار‌های بسیار موثر‌تری برای هدایت سیاست‌های پولی جهت رسیدگی به چرخه‌های اقتصادی” باشند.

در حال حاضر، وضعیت به شکلی است که به دولت اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های اقتصادی را به واسطه‌ی فروش مستقیم اوراق بهادار تحت حمایت دولتی به بانک‌های داخلی، تحریک و آهسته کند.

اما اگر رمزارز FedCoin(به عنوان یک ارز دیجیتالی تولید و صادر شده از سوی بانک فدرال رزور) توسط تمامی مصرف‌کنندگان نگه‌ داشته شود، چه خواهد شد؟ در این حالت تغییرات صورت گرفته در نرخ بهره باعث تشویق صرفه‌جویی و در زمان دیگر، خرج کردن می‌تواند به واسطه‌ی مصرف کنندگان به طور مستقیم و نه از طریق سیاست‌های بانک‌های داخلی، احساس شود.

خانم بایر توضیح داد که درک این چنین مزایایی برای ارزهای دیجیتالی متمرکز به دلیل ارائه‌ی پتانسیل روبه کاهش وجود اعتبار قابل دسترس، میسر نیست. در صورتی که مصرف‌کنندگان مایل به نگهداری تمام دارایی‌های خود به شکل CBDC باشند، و پارامتر‌های موجود نیز در جای خود قرار نداشته باشند تا از وجود رقابت میان دیگر کسب و کار‌های مالی در برابر FedCoin فرضی اطمینان حاصل کنند، این امر به طور طبیعی باعث کمبود اعتبار خواهد شد.

این نظرات خانم بایر در مورد استفاده‌ی متداول از CBDCها توسط بانک مرکزی دقیقا به موقع و همزمان شده با گفتگوی مقامات دولتی سراسر جهان در رابطه  با شایستگی و استحقاق ورود رمزارزهایی همانند بیت‌کوین در ساختار دولتی؛ اما تحت نظارت دولت.

نظر شما در رابطه با گفته‌‌های شیلا بایر چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coindesk

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا