اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جوامع رمزارزی لهستان از بانک‌های این کشور شکایت کردند!

بانک‌های این کشور حساب‌های مرتبط با رمزارزها را مسدود کرده و حساب جدیدی افتتاح نمی‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • طی هفته‌های گذشته بانک‌های بزرگ کشور لهستان اقدام به مسدودسازی حساب‌های بانکی مرتبط با صنعت رمزنگاری و ممانعت از افتتاح حساب جدید کرده‌اند بنابراین برای نشان دادن اعتراض به این فعالیت‌ها، جامعه‌ی رمزنگاری این کشور بیانیه‌ای برای OCCP فرستاده است.

در بیانیه‌ای که به دفتر رقابت و حمایت از مصرف کننده(OCCP) فرستاده شد، خبرگزاری PBA اعلام کرد که موسسات مالی در حال بستن و بلوکه کردن حساب‌های بانکی به عنوان “حذف کامل ارزهای مجازی از بازار” هستند. کشور لهستان از لحاظ تاریخی همیشه نسبت به صنعت رمزارزها مسیر نامشخصی را پیش گرفته است، که از این میان می‌توان به نبود قوانین رسمی و همچنین ممنوعیت بی‌دلیل ICOها اشاره کرد.

دولت این کشور به دنبال تغییر این وضعیت است و رسانه‌های مختلف نیز در این مورد گزارشاتی را منتشر کرده‌اند، اما موضع‌گیری دولت به شکلی است که به نظر می‌رسد با تضاد و مخالفت بخش بانکداری کشور روبرو شده است.

PBA ادعا می‌کند که در مجموع پانزده موسسه‌ی مالی از افتتاح حساب نسبت به ۵۲ کسب و کار مرتبط با رمزارزها ممانعت کرده‌اند و حساب‌های مربوط به ۲۵ کسب و کار دیگر را مسدود کرده‌اند.

از این میان mBank به عنوان چهارمین بانک بزرگ لهستان نسبت به افتتاح ۹ حساب جدید ممانعت به خرج داده و سه حساب بانکی فعال را بسته است.

در این بیانیه نوشته شده است:

تاثیر اقدامات بانک‌ها به وضوح نشان می‌دهد که این موسسات مالی قصد حذف کامل ارزهای مجازی از بازار را دارند، به رغم این واقعیت که اینگونه فعالیت‌ها کاملا قانونی و بدون هرگونه تقلب هستند. با توجه به موارد پیش آمده، انجام اقداماتی از سوی قانون‌گذاران ضروری و لازم است؛ و این این اخطار‌ها و درخواست‌ها کاملا اثبات شده‌اند.

The Complaint States

ماه گذشته تمامی فعالیت‌های اوپراتو صرافی رمزارزی BitBay در لهستان متوقف شد و مجبور به نقل مکان به جزیره‌ی مالتا شد؛ همانند کاری که صرافی بایننس در ماه مارس انجام داد. انگیزه‌ی اینگونه کار‌ها به نظر می‌رسد که کاملا در ارتباط با مشکلات مالی این چنینی باشد.

این وضعیت کشور لهستان به طور چشمگیری نسبت به کشور همسایه‌اش یعنی لیتوانی کاملا متفاوت است. در لیتوانی تلاش می‌شود که بخش رمزارزها و بخش ICO در سال جاری به رسمیت شناخته شود. البته همانگونه که هفته‌ی گذشته خبرگزاری Bitcoinist اعلام کرده بود، روند این فعالیت‌ها بدون مشکل هم نبوده است.

یکی از اعضای اصلی بانک مرکزی به این خبرگزاری گفته است که منابع بانکداری این کشور نگرانی‌هایی در مورد ورود سرمایه‌های روسیه به اقتصاد محلی را دارند، موضوعی که از نظر آن‌ها ناخوشایند محسوب می‌شود.

لیتوانی در ماه ژوئن دستورالعمل‌های رسمی مربوط به ICOها را منتشر کرد و پس از آن اعلام نمود که اقتصاد رمزارزی شجاعانه و جدیدی در این کشور شکل گرفته و برای همیشه باقی خواهد ماند.

چرا در حالی که تمام کشور‌ها به نوعی سعی می‌کنند به این صنعت وارد شوند بانک‌های لهستان چنین اقداماتی علیه رمزارزها انجام می‌دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا