اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله بیت کوین در نهایت تایید خواهد شد!

مدیر توسعه‌ی کسب و کار شرکت ایندکس‌آی‌کیو معتقد است که احتمال تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین به دلیل افزایش تقاضا از سوی مردم وجود دارد

نکات برگزیده مطلب
  • مدیران چند شرکت سرمایه‌گذاری در روز هفتم مارس با حضور در برنامه‌ی تلوزیونی شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) پیرامون احتمال ارائه‌ی مجوز به پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین(ETF) از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا(SEC) و اقدام اخیر این سازمان قانون‌گذاری بحث و گفتگو کرده‌اند.

مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری اخیرا در رابطه با عدم تایید آخرین پیشنهاد ارائه‌ی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا و رویکرد این سازمان در آینده با یکدیگر گفتگو کرده‌اند.

ویلشایر فینیکس(Wilshire Phoenix)، در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ برای نخستین مرتبه پیشنهاد ارائه‌ی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا ارائه کرده است.

با وجود این‌که ویلشایر فینیکس برای ۶ مرتبه در طول ۱۳ ماه پیشنهاد ارائه‌ی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را اصلاح کرد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در نهایت با اشاره به نگرانی در رابطه با دستکاری در بازار بیت کوین این پیشنهاد را رد کرده است.

احتمال تایید پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین به دلیل افزایش تقاضا از سوی جامعه

کریس همپستند(Chris Hempstead)؛ مدیر توسعه‌ی کسب و کار تجاری شرکت ایندکس آی‌کیو(IndexIQ) پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین از سوی شهروندان افزایش خواهد یافت. وی اظهار داشت:

من معتقدم که پیشنهاد صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین از سوی ویلشایر فینیکس آخرین پیشنهاد مطرح شده در این زمینه نخواهد بود. فعالان حوزه‌ی رمزارزها به اطلاعیه‌ها و بازخورد‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار توجه می‌کنند و به بررسی موضوعات عنوان شده ادامه می‌دهند. Chris Hempstead

همپستند پیش‌بینی می‌کند، اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در آینده با تقاضای گسترده برای صندوق‌های قابل مبادله در بورس بیت کوین‌ مواجه شود، بر مواضع کنونی خود تجدید نظر خواهد کرد. با این وجود وی اظهار داشت که موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا در آینده‌ی نزدیک تغییر نخواهد کرد.

در برخی از مقاطع زمانی، هنگامی که تقاضا از سوی بازار و سرمایه‌گذاران به یک سطح قابل اتکا افزایش می‌یابد، قانون‌گذاران بر مواضع پیشین خود تجدید نظر می‌کنند و ملاحظات مختلفی را در نظر می‌گیرند. Chris Hempstead

نیک کولاس(Nick Colas)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت دیتا‌ترک ریسرچ(DataTrek Research) که در زمینه‌ی ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها فعالیت دارد، معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در آینده‌ی نزدیک مجوز پیشنهاد صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را صادر نخواهد کرد. وی اظهار داشت: «پیش از صدور مجوز پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین، شاهد انتشار رمزارزها از سوی بانک‌های مرکزی خواهید بود.»

رمزارزهای پایدار نیاز مشتریان را برطرف می‌کنند

همپستند در رابطه با موضوع «ایجاد احساس امنیت توسط رمزارزهای پایدار برای فعالان بازار رمزارزها» پیش‌بینی کرد که رمزارزهای پایدار و دیگر محصولات قابل طبقه‌بندی در حوزه‌ی رمزارزها همزمان با رشد این حوزه قانون‌گذاری خواهند شد و افزایش آگاهی عمومی در زمینه‌ی عملکرد تکنولوژی دفتر‌کل توزیع شده(DLT) موجب استقبال گسترده‌تر جوامع از این نو‌آوری‌ها خواهد شد.

من معتقدم که سرمایه‌گذاران همچنان نظارت و ایجاد زیر‌ساخت‌های مورد نیاز برای تسهیل در پیچیدگی عملیاتی تراکنش‌های رمزارزها را انتظار می‌کشند. زمانی که محصولات متنوع‌تری از نظر ریسک‌های احتمالی را در این حوزه را شاهد باشم و آگاهی عمومی در رابطه با عملکرد این محصولات افزایش یابد پیش‌نیاز‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز تامین خواهد شد. Chris Hempstead

تکنولوژی بلاکچین اهمیت بالاتری نسبت به رمزارزها دارد

دن وینر(Dan Wiener)؛ رئیس شرکت ادوایزر اینوست‌منتس(Adviser Investments) معتقد است که پذیرش تکنولوژی بلاکچین در میان کسب و کارها نسبت به رمزارزها از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وینر دیدگاه نیاز جامعه به بیت کوین را رد کرد و ادعا کرده است که پلتفرم‌های پرداخت همانند ون‌مو(Venmo) پذیرش گسترده‌تری را در مقایسه با رمزارزها تجربه می‌کنند. وی اظهار داشت:

آیا واقعا به بیت کوین نیاز داریم؟ من فروشنده‌ی مواد مخدر نیستم و نسبت به ایجاد محدودیت در روش‌های جابجایی پول در زمان حذف بیت کوین نیز نگرانی ندارم. ما روش‌های زیادی برای جابجا کردن پول در اختیار داریم. من نیاز جامعه به پنهان ساختن هویت در زمان جابجایی پول را درک نمی‌کنم. Dan Wiener

بر اساس گزارش کوینیت، تام لی(Tom Lee)؛ تحلیل‌گر ارشد کمپانی تحقیقاتی و مشاوره‌ی مالی فانداسترات(Fundstrat) معتقد است که تا زمان عرضه‌ی اولین صندوق سرمایه‌گذاری قابل مباله‌ی بیت کوین فاصله‌ی زیادی داریم.

نظر شما نسبت به احتمال تایید پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله در بورس توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در زمان افزایش تقاضا از سوی جامعه چیست؟ آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در نهایت بر مواضع کنونی خود تجدید نظر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

یک نظر

  1. حق با SEC است، بايد فعالان حوزه رمز ارز، صرافى ها قوانينى رو بيارن تا بازار دستكارى نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن