اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

افزایش قیمت سهام شرکت‌های فعال در صنعت رمزارزها برخلاف بازار سهام چین

آثار شیوع ویروس کرونا بر صنعت رمزارزها و شرایط حاکم بر بازار موجب استقبال سرمایه‌گذاران از سهام شرکت‌های فعال در صنعت رمزارزها و بلاکچین شده است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از شیوع ویروس کرونا در چین پیامد‌های اقتصادی این ویروس در سراسر جهان قابل مشاهده است. همانطور که انتظار می‌رفت، اقتصاد کشور چین بیشترین تاثیرپذیری از شیوع ویروس کرونا را نشان می‌دهد اما سهام شرکت‌های فعال در صنعت رمزارزها برخلاف بازار سهام این کشور افزایش را تجربه کرده است.

افزایش قیمت سهام شرکت‌های فعال در صنعت رمزارزها

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی رسانه‌‌ی چینی ۸BTC، قیمت سهام شرکت کنان(Canaan) تولیدکننده‌ی تجهیزات استخراج در صنعت رمزارزها برخلاف دیگر صنایع فعال در بازار چین افزایش یافته است.

داده‌های بورس اوراق بهادار نزدک نشان می‌دهد که بیش از ۱۱ میلیون برگه‌ی سهام شرکت کنان در روز دوازدهم فوریه مبادله شده است و در نتیجه قیمت سهام این شرکت با افزایش ۸۰ درصدی در طول یک روز به سطح بیشینه‌ی قیمت ۸ دلار دست یافته است. شرکت کنان نخستین شرکت تولیدکننده‌ی تجهیزات ماینینگ محسوب می‌شود که موفق به برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی در بازار آمریکا شده است. اما قیمت سهام این شرکت پس از عرضه‌ی اولیه ۵۰ درصد کاهش یافت و سطح کمینه‌ی قیمت ۴٫۳۱ دلار را نیز تجربه کرده است. تحلیلگران معتقدند که افزایش قیمت سهام این شرکت با افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۱۰ هزار دلار مطابقت دارد.

تغییرات قیمت سهام شرکت کنان در بورس نزدک
تغییرات قیمت سهام شرکت کنان در بورس نزدک

انتظار می‌رود که پس از اجرای هالوینگ در کمتر از سه ماه آینده، ماینر‌ها در رقابت با یکدیگر تجهیزات جدید‌تری را خریداری کنند و در نتیجه با توجه به شرایط جدید در شبکه‌ی بیت کوین تعادل ایجاد کنند.

خبرگزاری چینی همچنین اعلام کرده است که بسیاری از ماینر‌ها تجهیزات قدیمی استخراج رمزارزها را از چرخه‌ی فعالیت خارج کرده‌اند. این موضوع موجب افزایش تقاضا برای تجهیزات ماینینگ جدید می‌شود که دارای هش‌ریت و بازدهی بیشتری هستند.

سهام شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بلاکچین و رمزارزها در ایالات متحده‌ی آمریکا، هنگ‌کنگ و چین همزمان با تجربه‌ی شرایط صعودی در بازار رمزارزها، بازدهی مطلوبی را نصیب سرمایه‌گذاران کرده‌اند.

افزایش قیمت تجهیزات استخراج رمزارزها

چن فنگ(Chen Feng)؛ مدیر فروش شرکت کنان اظهار داشته است که قیمت تجهیزات سخت‌افزاری به دلیل افزایش تقاضا‌ی ناشی از تاخیر در حمل و نقل افزایش یافته است. بر اساس گزارش کوینیت، شیوع ویروس کرونا در چین موجب افزایش روزهای تعطیل در کشور چین شده است، در نتیجه تحویل سفارشات تجهیزات ماینینگ با تاخیر مواجه شده است.

انتظار می‌رود که پس از کنترل شیوع ویروس کرونا هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین به شدت افزایش یابد. همچنین احتمالا برخی از صنایع تولیدی در چین به منظور جبران خسارت ناشی از افزایش تعطیلات سال نو از راه‌کار اضافه‌کاری استفاده کنند.

با توجه به فرصت زمانی اندک باقی مانده تا تاریخ اجرای هالوینگ بعدی بیت کوین و شرایط حاکم انتظار می‌رود که روند افزایش قیمت سهام شرکت‌های فعال در حوزه‌ی رمزارزها همچنان ادامه یابد.

احتمال وقوع رکود اقتصادی در سطح جهان

شیوع ویروس کرونا موجب اختلال در عملکرد اقتصاد چین شده است، به‌طوری که دنیل ژنگ(Daniel Zhang)؛ مدیرعامل گروه تجاری علی‌بابا نسبت به وقوع رویداد «قو سیاه» هشدار داده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تقاضا برای کالا و خدمات در چین کاهش یافته است و تاخیر در بازگشت کارکنان به محل کار می‌تواند موجب افزایش محدودیت در رشد اقتصادی چین گردد.

نشریه‌ی واشنگتن پست(The Washington Post)، اعلام کرده است که ممکن است «تاثیرات اقتصادی» شیوع ویروس کرونا تا ماه‌ها پس از کنترل گسترش این ویروس ادامه یابد.

موسسه‌ی تحقیقاتی کپیتال اکونومیک(Capital Economics) اعلام کرده است که برای نخستین مرتبه پس از وقوع بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۹ ممکن است تاثیرات جانبی گسترش ویروس کرونا موجب رکود اقتصاد جهانی در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ گردد.

در صورت وقوع این سناریو و با توجه به شهرت بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی و یک دارایی امن در زمان وقوع بحران اقتصادی احتمال افزایش بیشتر قیمت رمزارزها دور از انتظار نخواهد بود.

نظر شما نسبت به تاثیر گسترش ویروس کرونا بر بازار رمزارزها و سودآوری شرکت‌های فعال در این حوزه چیست؟ آیا روند افزایش قیمت سهام شرکت‌های تولید کننده‌ی تجهیزات ماینینگ و رمزارزها ادامه خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن