اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رئیس جمهور ونزوئلا دستور داد تا رمزارز پترو در دسترس عموم مردم قرار گیرد

با اجرای دستور نیکلاس مادورو امکان خرید و فروش ساده‌تر پترو در بانک‌های ونزوئلا فراهم خواهد شد

نکات برگزیده مطلب

  • نیکلاس مادورو(Nicolas Maduro)، رئیس جمهور ونزوئلا به یکی از بانک‌های بزرگ این کشور دستور داد تا دسترسی به رمزارز پرحاشیه‌ی پترو(Petro) را برای مشتریانش و به صورت عمومی ایجاد کند.

 

وزارت امور خارجه‌ی ونزوئلا روز چهارشنبه و در دهمین سالگرد تاسیس بانک ونزوئلا(BoV) به نقل قول از مادورو توئیت کرد: «من دستور می‌دهم سریعا امکان اجرای تراکنش‌های پترو در تمامی شعبات بانک‌های ونزوئلا ایجاد شود.»

نیکلاس مادورو: من دستور ویژه‌ای را برای افتتاح دفاتر معاملات پترو در بانک‌های ونزوئلا صادر می‌کنم.

اگرچه تاکنون اطلاعات بیشتری از جزئیات و چگونگی اجرای دستور مادورو در دسترس نیست، این اقدام به مشتریان بانک‌ ونزوئلا اجازه می‌دهد تا رمزارز پترو را خرید و فروش کنند. در حقیقت این اقدام مادورو را می‌توان به عنوان آخرین تلاش وی در مجبور کردن موسسات مالی ونزوئلا به استفاده از رمزارز پترو در نظر گرفت.

مادورو در ابتدای سال گذشته به منظور مقابله با تحریم‌های اقتصادی، از رمزارز پترو رونمایی کرد. هم اکنون وی دستور داده است که بانک‌ها از توکنی که ادعا می‌شود توسط ذخایر نفت این کشور و همچنین شرکت‌های دولتی پشتیبانی می‌شود، استفاده کنند.

وی همچنین تصریح کرد که پرداخت‌ عوارض خروج از کشور برای دریافت پاسپورت باید از طریق رمزارز پترو صورت بگیرد. از آنجایی که رمزارز پترو به سادگی در دسترس مردم ونزوئلا قرار ندارد این دستور تلاش برای کاهش مهاجرت مردم به دیگر کشور‌ها محسوب می‌گردد.

رمزارز پترو همچنین به ارز فیات جدید این کشور با نام بولیوار و حتی سیستم‌های حقوق بازنشستگی و مستمری به این توکن مرتبط شده است.

با وجود تلاش دولت ونزوئلا در گسترش رمزارز پترو، آینده‌ی این رمزارز را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا با آغاز معاملات پترو در بانک BoV دوران جدیدی برای پترو رقم خواهد خورد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Coindesk
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن