اخبار داخلیاخبار و مقالات

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: ممنوعیت فعالیت در حوزه‌ی رمزارزی برای حفظ ارزش پول ملی است

خانم سیده فاطمه حسینی با بیان اینکه در روزهای آینده کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه‌ای را برای بررسی وضعیت رمزارزها برگزار خواهد کرد افزود رمزارزها موضوع بسیار مهمی هستند که نباید آنها را در وضعیت خاکستری و بدون قانونگذاری رها کرد

نکات برگزیده مطلب

  • سیده فاطمه حسینی عضو کمسیون اقتصادی مجلس اخیرا اعلام نموده که «ممنوعیت فعالیت در حوزه‌ی رمزارزی توسط بانک مرکزی تنها برای حفظ ارزش پول ملی و حفاظت از شهروندان در مقابل سوءاستفاده‌های احتمالی بوده است». وی در ادامه افزود که طی روز‌های آتی کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی وضعیت رمزارزها یک جلسه برگزار خواهد کرد که نتایج حاصل از آن برای قانون‌گذاری صنعت رمزارزی به دولت کمک می‌کند.

سیده فاطمه حسینی در خصوص وضعیت تصمیم‌گیری کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با رمزارزها گفت «با توجه به درخواست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از هیات رئیسه‌ی کمیسیون اقتصادی مجلس، در روزهای آینده کمیسیون جلسه‌ای را برای بررسی وضعیت رمزارزها برگزار خواهد کرد تا بعد از چندین ماه بررسی وضعیت رمزارزها، بالاخره کمیسیون نسبت به این فناوری جدید در حوزه اقتصادی اعلام نظر کند که می‌تواند به دولت در جهت قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال کمک کند.

Bitcoin

چالش فرصت‌ها و تهدیدات صنعت رمزارزی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

رمزارزها موضوع بسیار مهمی هستند که نباید آنها را در وضعیت خاکستری و بدون قانونگذاری رها کرد، چرا که در آینده برای کشور مشکلاتی جدی ایجاد خواهد شد؛ بر همین اساس نیز باید دولت و نهادهای تصمیم گیرنده از جمله مجلس، با انجام پژوهش در زمینه‌ی رمزارزها و نگاه از تمامی جهات به این فناوری جدید نظر خود را اعلام کنند. سیده فاطمه حسینی

وی همچنین افزود «ارزهای رمزنگاری شده علاوه بر آنکه فرصت‌هایی به همراه دارند، تهدیداتی را نیز به دنبال دارند که باید با تصمیم‌گیری منطقی و درست آنها را خنثی کرد و از مزایای این فناوری جدید برای رشد اقتصادی کشور استفاده شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه ایران در مقایسه با دنیا در حوزه قانونگذاری رمزارزها روندی مشابه دارد افزود «در دنیا برخی از کشورها عنوان کرده‌اند که استفاده و فعالیت در حوزه رمزارزها ممنوع است و در برخی نقاط به صورت محدود اعلام شده که استفاده از آن‌ها مجاز می‌باشد، اما در حال حاضر در بسیاری از کشورها هنوز در زمینه‌ی رمزارزها تصمیم‌گیری نشده و ایران نیز روندی مشابه را در حوزه‌ی قانونگذاری دارد و نسبت به سایر کشورها عقب ماندگی نداریم».

تاکید بانک مرکزی در زمینه‌ی خط قرمزها در حوزه رمزارز

حسینی با اشاره به بیانیه‌ی اخیر بانک مرکزی و تاکید در زمینه‌ی ممنوعیت فعالیت در حوزه رمزارزها اظهار داشت:

بیانیه اخیر بانک مرکزی مغایرتی با پیش‌نویس سند منتشر شده از سوی این بانک نداشته و همانطور که رئیس کل بانک مرکزی در جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرده، بانک مرکزی به دنبال تصمیم‌گیری منطقی در حوزه‌ی رمزهاست تا فضا تعیین تکلیف شود. سیده فاطمه حسینی

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود اظهار داشت «بانک مرکزی در بخشنامه‌ی اخیر خود نسبت به خط قرمزها تاکید کرده و اعلام نموده تا زمان اعلام سیاست نهایی، فعالیت در حوزه رمزارزها غیر مجاز است تا از سوءاستفاده کلاهبرداران از مردم جلوگیری شده و به مردم نیز با توجه به وجود نوسانات بالا و عدم وجود تضمین در سرمایه هشدار داده تا در این بازار سرمایه گذاری نکنند.

بانک مرکزی با ممنوعیت فعالیت در حوزه رمزارزها به دنبال حفاظت از ارزش پول ملی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد «در چندین ماه اخیر حجم کلاهبرداری‌ها و انتشار رمزارزهای ایرانی و خارجی بدون پشتوانه و اعتبار بسیار افزایش یافته بود و بانک مرکزی نیز تاکید کرد تا انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، ارز، طلا و فلزات گرانبها در انحصار خودش است؛ چرا که بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر بر شبکه‌ی پولی و بانکی کشور به دنبال حفاظت از ارزش پول ملی است و ریال، انواع ارز و فلزات گران‌بها نقش مهم و مستقیمی در ارزش پول ملی دارند و باید از آن‌ها و اعتماد مردم در حوزه پولی و بانکی حراست کرد.

صحبت‌های این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا ممنوعیت فعالیت در حوزه‌ی رمزارزی می‌تواند ارزش پول ملی را حفظ کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب ها
نمایش بیشتر

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن