اخبار داخلیاخبار و مقالات

نخستین مزرعه‌ی قانونی ماینینگ اصفهان در شهر فریدن راه‌اندازی خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان از راه‌اندازی مزرعه‌ی استخراج رمزارز توسط یک شرکت خبر داده و اظهار داشت که این شرکت در آینده کارخانه‌ی مونتاژ تجهیزات ماینینگ، استخر استخراج رمزارز و نیروگاه خودش را راه‌اندازی خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان اخیراً از راه‌اندازی مزرعه‌ی استخراج رمزارز در منطقه‌ی فریدن استان اصفهان خبر داد. بر اساس اظهارات وی منطقه‌ی فریدن سردسیر بوده و از ظرفیت برق مناسبی برای استخراج رمزارز برخوردار است.

راه‌اندازی فارم استخراج رمزارز در شهر فریدن استان اصفهان

سیدحسن قاضی عسکر؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان روز یکشنبه از احداث نخستین مزرعه‌ی استخراج رمزارز در ناحیه‌ی فریدن خبر داد. فریدن از نظر آب و هوایی منطقه‌ی سردسیری محسوب می‌شود که ظرفیت برق مازاد برای مزارع استخراج رمزارز نیز در این مناطق وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در طرح‌های دارای ارزش افزوده و ارزآور با هدف توسعه معیشت مردم از حمایت مجموعه مدیریت استان برخوردار است. وی افزود:

بر همین اساس یک شرکت از منطقه فریدن مجوز لازم را از سازمان صمت استان، شرکت‌ شهرک‌های صنعتی، فرمانداری فریدن، محیط زیست و برق اخذ کرده است تا به عنوان نخستین مزرعه تولید رمز ارز فعالیت خود را آغاز کند. سیدحسن قاضی عسکر

قاضی عسکر اظهار داشت که از نظر ظرفیت تولید برق امکان تاسیس مزارع استخراج رمزارز در مناطق سمیرم، فریدن و محمد‌آباد جرقویه وجود دارد و حمایت از سرمایه‌گذاری در این صنعت و در مناطق مزبور در دستور کار استانداری اصفهان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان همچنین با اشاره به نقش رمزارزها در دور زدن تحریم‌ها این صنعت دارای آینده‌ی بسیار درخشانی است و مجوزهای مورد نیاز برای احداث این مزرعه به همت دستگاه‌های اجرایی استان در کوتاه‌ترین زمان دریافت شده است.

وی افزود که شرکت مذکور تلاش می‌کند با ایجاد کارخانه‌ی تولید و مونتاژ تجهیزات استخراج رمزارز، ایجاد استخر استخراج رمزارز، مرکز علمی کاربردی به منظور آموزش و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز و ایجاد نیروگاه‌های برق تجدید‌پذیر در مسیر خودکفایی گام بردارد.

اجرای طرح همزیستی

قاضی عسکر از اجرای طرح همزیستی خبر داد که بر اساس آن از انرژی اتلاف شده برای تامین انرژی مورد نیاز بخش‌های دیگر استفاده می‌شود. به عنوان مثال امکان استفاده از گرمای تجهیزات استخراج رمزارز برای تامین گرمایش گلخانه‌ها استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت که تاکنون مجوز تاسیس 58 مزرعه‌ی استخراج رمزارز در استان اصفهان صادر شده است که با سرمایه‌گذاری بیش از 13,557 میلیارد ریال زمینه‌ی اشتغال 685 نفر را فرآهم می‌کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، مزرعه‌ی استخراج رمزارز فریدن زمینه‌ی اشتغال 300 تا 600 نفر را فرآهم می‌کند.

قاضی عسکر در حالی از تاسیس فارم استخراج رمزارز خبر داده که بر اساس گزارش کوینیت، مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان شایعه‌ی حضور ماینرهای چینی در این استان را تکذیب کرده است.

نظر شما نسبت به تاسیس مزرعه‌ی استخراج رمزارز در شهر فریدن استان اصفهان چیست؟ آیا با گذشت زمان صنعت استخراج رمزارز نیز همانند سایر صنایع فعال در کشور پذیرفته خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا