اخبار داخلیاخبار و مقالات

طرح واردات کالا با کمک صنعت ماینینگ به کمیسیون تخصصی مجلس فرستاده شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اعلام وصول طرح «قانونمند‌سازی رمزارزها و ماینینگ» در هیئت رئیسه‌ی مجلس و ارجاع آن به کمیسیون تخصصی خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • رمزارزها سیستم اقتصادی آزاد را ایجاد می‌کنند که در آن هر کسی بدون توجه به مکان زندگی، وابستگی‌های سیاسی و اجتماعی قادر به فعالیت هستند. این ویژگی در تحریم می‌تواند به واردات کالا‌های مورد نیاز کشور کمک کند. از طرفی، صنعت استخراج رمزارزها راه‌حل برطرف ساختن مشکل مازاد تولید نیروگاه‌ها نیز محسوب می‌شود و راه‌کار جلوگیری از خام فروشی منابع انرژی محسوب می‌شود. در همین راستا طرح « قانونمند‌سازی رمزارزها و ماینینگ» به مجلس ارسال شده است.

طرح قانونمند‌سازی ماینینگ برای واردات کالا و رفع مشکل تولید نیروگاه‌ها

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تدوین طرح «قانونمند‌سازی رمزارزها و ماینینگ» در مجلس شورای اسلامی خبر داده است. وی اعلام کرد که این طرح توسط هیئت رئیسه‌ی مجلس اعلام وصول شده است و برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال شده است. این طرح  راه حل واردات کالا به کشور محسوب می‌شود.

نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که صنعت استخراج رمزارزها فرصت تامین 4 تا 5 میلیارد دلار از ارز مورد نیاز کشور را فرآهم کرده است.

قادری اظهار داشت که در روزهای گرم سال و در ساعت‌های پیک مصرف با مشکل کمبود انرژی الکتریکی مواجه هستیم، از طرفی در فصول سرد سال نیز با افزایش تولید برق و خاموشی نیروگاه‌های کشور مواجه هستیم به همین دلیل تولید برق در نیروگاه‌ها مقرون بصرفه نیست.

واردات کالا رمزارزها

 

کمک به تولید و مصرف انرژی الکتریکی

نماینده‌ی شیراز تاکید کرده است که طرح قانونمند‌سازی رمزارزها و ماینینگ می‌تواند به مشکل مازاد تولید انرژی الکتریکی در فصول سرد سال کمک کند و از طرفی رمزارزهای استخراج شده برای تامین بخشی از نیاز‌های واردات کالا به کشور مورد استفاده قرار بگیرد. وی افزود که با اعطای مجوز احداث نیروگاه به ماینر‌ها می‌توان مشکل کمبود برق در فصول گرم سال را برطرف کرد و در زمستان نیز مازاد تولید نیروگاه‌ها به آن‌ها فروخته شود.

قادری افزود که ایالات متحده‌ی آمریکا قادر به کنترل رمزارزها نیست و می‌توان با استفاده از استخر‌های ماینینگ خارجی ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

طرح قانونمند‌سازی ماینر‌ها در شرایطی مطرح شده است که پیام باقری، عضو هیات مدیره‌ی سندیکای برق ایران در یک سال پیش صنعت استخراج رمزارزها را به عنوان راه حل رفع مشکل مازاد تولید برق در فصول سرد سال معرفی کرده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با صنعت استخراج رمزارزها چیست؟ آیا صنعت استخراج رمزارزها در نهایت به عنوان راه‌حل رفع مشکل واردات کالا و تولید انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا