اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ونزوئلا زمان پیش فروش ارز پترو را معرفی و از whitepaper آن رونمایی کرد

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو، زمان آغاز پیش فروش ارز رمزگذاری‌شده‌ی ونزوئلا با پشتوانه‌ی نفت را که پترو نام دارد، رسما اعلام کرد. او همچنین از whitepaper پترو که به امضای خودش رسیده و از Petro Container که برای ماینینگ این ارز است، رونمایی کرد.

پیش فروش پترو
مادورو در جلسه‌ی شورای وزیران در روز سه‌شنبه اعلام کرد که پیش فروش ارز رمزگذاری‌شده‌ی این کشور که پترو نام دارد، روز 20 فوریه شروع خواهد شد.

آینده در دستان ما است. ونزوئلا به عنوان یک قدرت اقتصادی پیشرفت می‌کند.

Petro meeting
Petro meeting

او خاطر نشان کرد که پیش فروش پترو از طریق توکن‌های ERC20 خواهد بود. همچنین ادامه داد:

ونزوئلا در خط مقدم جهان قرار گرفته و ما قصد داریم که استارت‌آپ ارز رمزگذاری‌شده‌ی پترو را تسریع کنیم.

 

رونمایی رسمی از whitepaper ارز پترو
او در خلال اعلام زمان رسمی پیش فروش پترو، از نسخه‌ی امضا شده‌ی Whitepaper پترو که شامل “عملکردها، چشم‌انداز و شرایط” پترو است رونمایی کرد.

whitepaper پترو به امضای مادورو رسید
whitepaper پترو به امضای مادورو رسید

اگر چه برخلاف پرسش‌های بسیاری در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر دسترسی به whitepaper پترو، تا این لحظه این whitepaper برای عموم منتشر نشده است. پیش از این علام رسمی whitepaper پترو، برخی از رسانه‌ها از نسخه‌ی فاش شده‌ی این whitepaper خبر داده بودند که مادورو اعتبار چنین چیزی را رد کرده است.

 

معرفی petro container
در نشست روز سه‌شنبه، مادورو همچنین اعلام کرد که قصد دارد ورود پترو را از طریق عملیات ماینینگ و فارم‌های ماینینگ بواسطه‌ی پترو Container که در همان روز رونمایی خواهد شد، سریع‌تر کند.

تصویر دستگاه ماینینگ پترو از داخل و خارج آن
تصویر دستگاه ماینینگ پترو از داخل و خارج آن

او همچنین پیشنهاد داد که تمام بانک‌های این کشور می‌توانند، فارم ماینینگ این ارز را داشته باشند و در تولید آن نقش ایفا کنند.

 

امید مادورو با ارز پترو
ونزوئلا اولین بار در ماه دسامبر خبر از ساخت پترو داد. مادورو بلافاصله پس از این خبر، کارلوس وارگاس را به عنوان سرپرست ارزهای رمزگذاری‌ه‌شده منصوب کرد. او سپس 5 میلیارد بشکه نفت خام را به عنوان پشتوانه‌ی این ارز و تعداد آن را 100 میلیون واحد عنوان کرد.

اگر چه که، مجلس ملی ونزوئلا اعلام کرد که پترو غیرقانونی است و نمی‌تواند دارای پشتوانه‌ی نفت باشد. او تلاش کرد تا 10 کشور دیگر را در این خصوص متقاعد کند تا در پروژه‌ی پترو سرمایه‌گذاری کنند و در صورت سرمایه‌گذاری زودهنگام بیش از 60 درصد تخفیف دریافت نمایند.

در نشست روز سه‌شنبه مادورو ادعا کرد که:

ما انتقادات و نظرات متخصصان زیادی را از سراسر جهان دریافت کرده‌ایم.

نظر شما در مورد پترو چیست؟ آیا اولین ارز رمزگذاری‌شده‌ی دولتی را پروژه‌ای موفق می‌دانید؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا