اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

روسیه در پی سیستم تشخیص ماینرها و البته ارائه‌ی خدمات ویژه به ماینرها

سیستم تشخیص ماینرها
به گزارش Vedomosti در هفته‌ی گذشته، وزارت ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه در حال تهیه‌ی سیستمی برای تشخیص ماینرها است تا بتواند قوانین مالیاتی را بر آن‌ها اعمال کند. در این نشریه اینگونه آمده است:

یک سیستم تشخیص ماینرها براساس زیرساخت مصرف و ترافیک اینترنت فعلی برای بررسی میزان تجهیزات ماینرها و همچنین میزان ارزهای رمزگذاری‌شده که ماینر در اکسچنج‌ها اعلام می‌کند، وجود خواهد داشت.

براساس گفته‌های این نشریه، دو شخصی که در ارتباط با این موضوع هستند، صحت این اطلاعات را که چنین سیستمی در قوانین ارزهای رمزگذاری‌شده توسط وزارت ارتباطات این کشور در نظر گرفته شده است، تایید کرده‌اند. این لایحه انتظار می‌رود که تا 1 فوریه برای مجلس روسیه ارسال شود.

این اولین باری نیست که روسیه روش‌هایی را برای شناسایی ماینرها در نظر می‌گیرد. در ماه اکتبر، رئیس کمیته امور خارجی مجلس روسیه، آناتولی آکساکوف، احتمال استفاده از روش شناسایی ماینرها برحسب میزان برق مصرفی را عنوان کرده بود.

 

کارآمد بودن این روش
وزیر نیرو معتقد است که انجام چنین چیزی از نظر فنی امکانپذیر است اما امکانپذیر بودن انجام چنین پروسه‌ها و فعالیت‌هایی را باید از نظر اقتصادی بررسی کرد. براساس گزارش Novosti به نقل از وزیر نیروی روسیه : شاید تنها در نظر گرفتن فعالیت افرادی که در مقیاس صنعتی این کار را انجام می‌دهند کفایت کند.

کارشناسان به خبرگزاری رسمی گفتند: سوال اصلی اینجاست که چگونه مقامات می‌خواهند مصرف برق افرادی را که در حال استخراج ارز هستند از کسانی که مثلا در حال تماشای تلویزیون یا گرم کردن خانه‌ی خود هستند تفکیک کنند؟ و در ادامه گفتند:

تشخیص اینکه چه کسی در آپارتمان خود در حال ماینینگ یا دانلود یک سریال تلویزیونی است، کار راحتی نیست.

آقای آندری کوپتلوف، مدیر مرکز تحقیقات اقتصادی دانشگاه سنرژی گفت:

شناسایی ماینرها براساس میزان برق مصرفی و ترافیک اینترنت کار بسیار سختی است. در واقع بصورت مجازی تشخیص اینکه چه مشترکی در حال ماین است و چه مشترکی در حال گرم کردن منزل خود، غیر ممکن است و افزون بر این، براحتی می‌توان از طریق VPN ترافیک مصرفی اینترنت را رمزگذاری کرد.

 

معافیت مالیاتی و تعرفه‌ی ویژه‌ی مصرف برق
در همین حال که خبرها حاکی از بررسی روش‌های شناسایی ماینرها جهت اعمال قوانین مالیاتی است، RBC به نقل از وزیر ارتباطات گزارش داده که، خدمات متمایزی برای ماینرها در نظر گرفته می‌شود.

برای شروع، ماینرها به مدت 2 سال از پرداخت مالیات معاف هستند و پس از 2 سال نیز، صرفا باید مالیات بر درآمد بپردازند و مالیات بر ارزش افزوده از آن‌ها دریافت نخواهد شد.

با این حال، الکسی مویسیف، وزیر دارایی، هفته‌ی گذشته در گفتگو با خبرنگاران اینگونه اظهار داشت که: وزارتخانه‌ی او نیازی به معافیت مالیاتی برای ماینرها نمی‌بیند. علاوه بر این، خبرها حاکی از این است که وزیر ارتباطات در پی این است که تعرفه‌ی ویژه‌ای برای برق مصرفی ماینرها در نظر بگیرد.

یک نماینده از وزیر نیرو در نشستی که توسط وزیر ارتباطات در هفته‌ی گذشته برگزار شده ، حضور پیدا کرده بود. ستاد خبری وزیر نیرو به نقل از او عنوان کرد: در حال حاضر هیچ دلیل موجهی جهت ارائه‌ی برق با تعرفه‌ی ویژه به ماینرها وجود ندارد و قیمت‌های فعلی نیز نسبت به بسیاری از کشورهای جهان قیمت‌های پایینی هستند و جذابیت بالایی برای علاقمندان به تجهیزات کامپیوتری دارند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا با اظهار نظرهای وزیر ارتباطات روسیه موافق هستید؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا